Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Koronavirus: když musíme naši svatbu přesunout

Koronavirus: když musíme naši svatbu přesunout

Statistiky posledních dnů ukazují, že koronavirus bychom snad mohli v Česku v dohledné době dostat pod relativní kontrolu. Všeobecně věříme, že letní svatby už budou probíhat v téměř standardním režimu, či s akceptovatelnými omezeními. Mnoho z vás však plánovalo svatbu již v následujících týdnech, kdy její uskutečnění prozatím nevypadá úplně pravděpodobně. Připravili jsme pár tipů, které by se vám mohly hodit.

Kategorie: Svatba

Kontaktujte své dodavatele

Může to znít jako naivně úsměvná rada, od kolegů z branže však slyšíme, že to úplná samozřejmost není. Pokud plánujete svou svatbu nuceně přesouvat, spravte o tom co nejdříve všechny, kteří s ní mají organizačně co do činění. Prioritizujte samozřejmě tam, kde to nejvíce hoří a kde může něco „projít, zkazit se, či propadnout“. Většinu snoubenců jako první napadne řešit nové datum, místo sňatku a restauraci. Nezapomeňte však na žádnou ze služeb, kde máte sjednáno nějaké plnění. Většina dodavatelů vám ráda vyjde vstříc a uhrazené smluvní zálohy přesune na pozdější dobu. 
„Pokud se v plánovaném termínu snoubenci nemohou vzít, lze uhrazené zálohy využít kdykoliv později, případně peníze převedeme k čerpání i do dalšího roku“, komentuje situaci Olga Lanzendorfová, majitelka Salonu Miriam, největšího svatebního podniku v Plzeňském kraji. 

Kde už to změnit nelze

Jednou z věcí, které jsou „nevratné“, bývají svatební oznámení. Leckdy se jedná o poměrně nákladnou záležitost. Řešení je hned několik. Tím nejjednodušším a relativně levným, je dotisk změnových kartiček. Pokud vám takové řešení nevyhovuje, a přesto chcete ušetřit, zkuste vytvořit zcela nová oznámení ve stylu DIY. Obzvláště pokud vás v současnosti koronavirus „vyhnal“ z běžného pracovního režimu a dost možná máte o trochu více času než dříve.
Občas je také komplikovanější rušení svatební květinové výzdoby, resp. kytic. Máte-li objednány např. lilie, které nakvétají několik týdnů, nedivte se vašemu dodavateli, že vám celou zálohu nevrátí. Květiny zkrátka odklad nesnesou a v této době je floristka jinde neudá. Doporučujeme se s odborníky poradit při volbě květinové výzdoby pro náhradní termín. Přeci jen stále není jisté, jaká překvapení nám ještě může v následujícím období koronavirová epidemie připravit.
Podobně situace může vypadat s „gastro“ řešením vaší svatby, například u cukrářů a dalších služeb, které jste plánovali. Se seriózními dodavateli společnou řeč určitě najdete.

Často se nás taktéž ptáte na změnu rytin v prstenech. Obecně platí, že v drahých kovech je lze předělat, u oceli a titanu nikoliv. Máme však připraveno řešení na výrazně zvýhodněný nákup nových titanových či ocelových prstenů, případně alternativní individuální řešení v závislosti na už existující rytině. Neváhejte nás případně kontaktovat na telefonu 777 44 11 44 či emailu info@brilas.cz.

Nevěřte všemu, co si někde přečtete

Výhled na nejbližší týdny zůstává nejistý, ale v posledních dnech se komunikace autorit překlápí do pozitivnějšího a konkrétnějšího tónu. Chce se nám věřit, že to nejtěžší období se blíží ke konci. V našem článku o přesunech svateb anketa ukázala, že optimističtí zůstáváte i vy. Na internetu se sice občas objeví článek, který doporučuje svatbu z letoška rovnou přesunout do dalšího roku. Jednou z hlavních argumentací pro přesun bývá údajná extrémní vytíženost dodavatelů. Tento názor rozhodně nesdílíme a považujeme jej dokonce za velmi nešťastný. Ano, u některých svatebních dodavatelů mohou být konvenční termíny na léto a podzim již plné, ale jsme pevně přesvědčeni, že stávající situace otevře v těchto měsících nové možnosti a cesty. Důsledky epidemie drasticky dopadají nejen na restaurace, o kterých se v této době píše asi nejvíce, ale na celé svatební odvětví. Příjmy absolutní většiny dodavatelů půjdou dramaticky dolů, zdaleka ne všichni hráči se na trhu udrží. Ti, kteří jsou finančně zdraví, budou mít velký zájem na tom, aby se co možná nejvíce svateb ještě letos uskutečnilo. A svatební podniky tak dokázaly alespoň částečně zhojit byznysové šrámy, které před pár týdny vznikly a stále se prohlubují. Očekáváme, že ochota vyjít snoubencům rozsahem a načasováním služeb bude vyšší než kdykoliv předtím. V posledních letech se začaly svatby více objevovat taktéž ve všedních dnech, což je prostor, který skýtá ohromný potenciál. Jsme přesvědčeni, že krásný termín a místo v létě či na podzim najdete, včetně podpory vašich dodavatelů. Je dokonce pravděpodobné, že letošní svatbu pořídíte za lepších podmínek než při přesunu do dalšího roku.

„Našim klientům jsme vycházeli vždy maximálně vstříc, ale očekáváme, že pozdní léto a podzim budou pro nás letos opravdu extrémně živé. Velmi se na to těšíme, teď jsme si odpočinuli až dost“, potvrzuje výše uvedené šéfka Salonu Miriam.

Pokud dogmaticky netrváte na všech původních parametrech vaší veselky, dost možná si svatbu po přesunu užijete více než v původním termínu. Ne vše nové, co nám koronavirus přinesl, totiž musí nutně znamenat „horší“.

Dokážete si představit svou svatbu ve všední den? Podělte se s námi o názor či zkušenost.

Autor: Radim Kubíček

Článek přečten: 2062×