BRILAS.CZ
Volejte 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
HLEDAT
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 položek

DIY svatba aneb tipy jak vyrobit homemade dekorace

Svatební výzdoba je neodmyslitelnou součástí každého svatebního dne. Zútulní vám místo obřadu, hostiny, případně party a především se vy sami budete cítit mnohem příjemněji a uvolněněji. DIY dekorace skvěle vystihnou vaši osobnost a nádherně doplní váš slavnostní den. Můžete jej pojmout vesele a bláznivě nebo naopak elegantně a stylově. Nevíte jak na to? Máme pro vás pár tipů.

DIY svatba aneb tipy jak vyrobit homemade dekorace

Proč DIY?

Svatební styl DIY, aneb „udělej si sám“, je stále modernějším a populárnějším. To, co si sami vyrobíte, bude originální, skvěle vystihne vaši osobnost, a zároveň ušetří nějakou částku z vašeho svatebního rozpočtu. Při DIY svatbě smíte zcela popustit uzdu vaší fantazii a můžete si s dekoracemi skvěle vyhrát. DIY dekorace totiž nemají žádná pravidla a díky jejich jedinečnosti nedokáže vaši výzdobu nikdo přesně zkopírovat. Pokud tedy máte tvůrčího ducha a chcete si váš den D vyzdobit přesně dle vašich představ, obrňte se trpělivostí a jděte do toho. Homemade svatba nemusí být vůbec náročná a je jen na vás, zda si z toho uděláte zábavu a tvorbu si náležitě užijete.

Než se do toho pustíte

Zvažte, zda se vám homemade výroba vyplatí. V první řadě je třeba myslet na to, zda na tyto přípravy máte a hlavně budete mít dostatek času, zručnosti a představivosti. Spoustu videí či inspirací naleznete například na Pinterestu či YouTube, avšak není to pro každého. Výzdoba sice bude dle vašich představ, bohužel však nezapomeňte na to, že na ni zůstanete především sami. Ještě než začnete, zvolte si styl a barvy svatby. Pokud se však obrníte trpělivosti, budete používat stejné materiály, povrchové úpravy a budete se držet hesla, že méně je někdy více, máte zaručeně vyhráno.

Co vše se dá vlastně vyrobit?

Je jen na vás, zda se do tohoto dobrodružství pustíte sami nebo zapojíte nejlepší kamarádku či budoucího manžela. Níže přinášíme několik tipů, jak si vyrobit osobité věci pro váš velký den.

  • Svatební oznámení – žádná svatba se neobejde bez svatebního oznámení. To si stejně jako spoustu dalšího můžete vyrobit doma. Stačí vám pouze tiskárna, kvalitní papír, případně nějaké ozdoby a můžete se do toho pustit. Druhou možností je navrhnout si oznámení v nějakém grafickém programu, nechat jej vytisknout a případně pouze decentně dozdobit. Pokud si nevíte rady, navštivte Pinterest nebo jiné weby a inspirujte se krásnými a moderními oznámeními.
  • Zasedací pořádek – mezi velmi oblíbenou součást svatebních dekorací patří neodmyslitelně vizualizace zasedacího pořádku. Rozesadit hosty tak, aby byli všichni spokojeni, není jednoduchý úkol a tak si vytvořte zasedací pořádek, který skvěle zapadne do stylu či tématu svatby a bude pro vás zábavou. Můžete využít různých rámů obrazů a stojanů, zrcadel či okenních tabulí. Pokud pěkně píšete, popište si je sami. Jestliže se na to moc necítíte, rozesazení si nechte klidně natisknout.
  • Jmenovky – zasedací pořádek je hotov, tudíž zbývá doplnit na jednotlivá místa jmenovky. Vlastními silami si můžete vytvořit jmenovku tradiční a pouze ji dekorovat do stylu vaší svatby. V současné době ji však spousta nevěst spojuje s drobnými dárečky pro hosty. Můžete tedy jmenovku nalepit na domácí sirup, pečený čaj nebo ji jednoduše zapíchnout do nějaké sladké dobroty.
  • Razítka – ta teď prostě letí. Pokud si tedy necháte vytvořit krásné svatební oznámení, vložíte do obálky a tu zdokonalíte svatebním razítkem s vašimi jmény, společným příjmením, datem svatby, či vtipným heslem jako například „Game over“, rozhodně nešlápnete vedle.
  • Svatební vývazky – jsou sice malou, avšak nezbytnou položkou každé svatby. Stačí mít pouze větvičky myrty, které můžete ozdobit jednoduchou mašličkou a špendlíkem. Zároveň můžete využít i krajkové či jutové mašle a tavnou pistolí na ně připevnit například dřevěné srdíčko s vašimi iniciály.
  • Svatební kytice – ani v tomto bodu se fantazii meze nekladou. Vytvořte si svatební kytici z papíru nebo květin, které najdete na babiččině zahrádce či posbíráte luční kvítí, které zrovna kvete. Vaše kytka bude velmi originální a netradiční.
  • Foto koutek – na výrobu foto koutku vám stačí pouze rám obrazu, případně nějaké plátno, špejle, papír a fixy. Volte vtipné a krátké hlášky vás, vašich blízkých nebo třeba hlášky z filmů. Příkladem může být „Líbáš jako Bůh“ nebo „Přišel jsem jen kvůli jídlu.“
  • Svatební výzdoba – největší a patrně nesložitější část DIY dekorací. Pokud však smíme poradit, držte se barev svatby. Nikdy nekombinujte více než 3 barvy a rozhodně než se do toho pustíte, ujasněte si styl svatby, aby vám dané dekorace nepůsobily dojmem nesourodosti nebo ještě hůře nevkusu.

Neváhejte v diskuzi sdílet s ostatními své DIY tipy, těšíme se na ně!

Autor: Nikola Trnovcová

Článek přečten: 828×

Nejnovější články

Fotosoutěž "Láska kvete i navzdory koronaviru" má svého vítěze! Fotosoutěž "Láska kvete i navzdory koronaviru" má svého vítěze! Aby vaše vzpomínky nevybledly Aby vaše vzpomínky nevybledly Váháte, zda-li pořídit prsteny online nebo v obchodě? Váháte, zda-li pořídit prsteny online nebo v obchodě? Jak na dokonalý účes? Jak na dokonalý účes?