Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

4 důvody, proč mít svatbu v noci

4 důvody, proč mít svatbu v noci

Nejste tak úplně na svatby a i klasická svatba vás vůbec neláká? Proč neuspořádat netradiční svatební obřad, který bude vyvrcholením celého svatebního dne. Svatební obřad v nočních hodinách pod hvězdami bude nezapomenutelný.

Kategorie: Svatba


Klasický svatební den má již zaběhlý průběh. Svatební hosté se setkají již u snídaně a většinou se společně dopraví auty ve stanoveném pořadí k obřadu. Po obřadě se novomanželé i svatebčané fotí a opět se přemístí na svatební hostinu. Po obědě se tančí a veselí do nočních hodin. Proč to vše ale neuspořádat jinak? Svatební obřad pod noční oblohou posetou hvězdami bude mít neskutečné kouzlo a udělá z vaší svatby nezapomenutelnou záležitost. Proč tedy mít svatbu v noci?


Romantika a netradiční zážitek
Svatba v noci vypadá nejlépe pod širým nebem posetým hvězdami.
Ideální je nějaká louka, park či penzion. Stačí pak uspořádat obřad na volném prostoru pod pergolou, zdobeným obloukem či altánem, který hezky nasvítíme.  Hosté mohou sedět na židličkách či dekách v blízkosti místa oddávajících. Svatba pak bude úžasná a i na fotkách bude vypadat skvěle. Rozhodně bude atmosféra naprosto jiná, než při běžném obřadu na radnici či v kostele i při denním obřadu ve volné přírodě.

 

Správné osvětlení vytvoří kouzelnou atmosféru
Správné osvětlení dokáže ještě umocnit romantickou atmosféru a kouzlo okamžiku. Důležité je ale zvolit správný druh zdroje světla a také intenzitu osvětlení. Více nasvícené by mělo být přímo obřadní místo, aby svatebčané dobře viděli i kvůli fotkám. Naopak místo, kde budou sedět svatebčané, taneční parket i stoly s občerstvením. Nezapomeňte ale také na bezpečnost, zvlášť pokud se na svatbě budou pohybovat i děti. Vybírat můžete různé druhy svíček (vonné, olejové, čajové svíčky, plovoucí na vodě,…), které vypadají romanticky. Hravě a vesele vypadají lampiony či barevná světýlka. Doporučujeme vám použít pouze bílá vánoční světýlka, která dáte kolem větývek stromů, altánu i plotu.  Na statku či stylovém penzionu zas využijte světla krbu či táboráku a lucerny nebo olejové lampy.

 

Svatební obřad jako vrchol svatebního dne
Největším plusem svatebního obřadu až ve večerních hodinách může být to, že je vlastně vrcholem celého svatebního dne. Podle vašich možností a financí zvolíte dobu příchodu na místo, kde se bude konat celý svatební den. Není potřeba nikam přejíždět, i to je velký klad. Odpoledne se dá strávit jako příjemný piknik či zahradní slavnost, může se grilovat sele či steaky. Dětem i dospělým se mohou podávat sladké palačinky, lívance či vafle. Mohou se hrát i venkovní hry jako je petangue či kroket. Nevěsta má na sobě celý den nějaké letní šaty a do svatebního se převleče se až na obřad, který se koná až po setmění. Pak může následovat raut, nějaké překvapení pro hosty a taneční večer. Samozřejmě pak nemohou chybět oblíbené svatební hry či tradice, jako je házení kytice či podvazku.

 

Vyspíte se a ušetříte
Při klasické svatbě v poledních hodinách musí nevěsta vstávat kvůli přípravě již v brzkých ranních hodinách. Celý svatební den je pak plný shonu a stresu, večer pak padá nevěsta i ženich únavou a o svatební noci není většinou ani řeč. Pokud uspořádáte obřad až v noci, tak se můžete v klidu vyspat a svatební den si tak užít. Dopoledne máte na přípravu vlasů a make-upu, odpoledne pak můžete trávit už na místě svatby a v klidu chystat vše na váš slavný okamžik. A samozřejmě jsou tu také finance, které hrají při svatbě velkou roli. Ušetříte za oběd pro svatební hosty i za autobus, kterým se řeší přejíždění hostů z místa na místo.Máte-li rádi svatbu v přírodě, nepotrpíte si na tradice a chcete mít pohodový svatební den, může být taková svatba to, co vás osloví.

 
 

Článek přečten: 19543×