Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Romantická svatba ve venkovském či country stylu

Romantická svatba ve venkovském či country stylu

Hitem posledních let jsou svatby venku a v netradičním prostředí. Velkou oblibu si získala venkovská stavení, jako jsou ranče, statky či stodoly, které nabízí jedinečnou atmosféru. Chcete mít romantickou svatbu v přírodě, pak je tu pro vás náš článek.

Kategorie: Svatba


Romantika, vůně přírody a úžasná atmosféra, to vše najdete ve venkovském prostředí. Možná vám přijde, že není moc na výběr, ale opak je pravdou. V Čechách i na Moravě je spousta krásných statků, mlýnů a rančů, které nabízí svatební hostiny i se svatebním obřadem. Často máte na výběr z vnitřních stylových restaurací, venkovních posezení i romantických zahrad u rybníka.

Máte-li rádi country či přírodu, určitě oceníte svatbu uprostřed přírody a jedinečnou atmosféru, která ve venkovském prostředí panuje. Také svatební fotografie mají pak jedinečný ráz a styl. Pokud máte svatbu na jednom místě, odpadá vám také starost s dopravou a nepříjemným přepravováním z místa na místo. Pokud je místo dále od bydliště, budete muset pravděpodobně zajistit ubytování, ale tomu se většinou nevyhnete při žádné svatbě.

Ceny ubytování i hostiny jsou velice rozlišné, záleží na luxusu, který vám statek či ranč nabízí. Záleží, jak moc od hostitelů očekáváte a také jaký je váš rozpočet na svatbu. V podstatě jsou k dispozici všechny cenové kategorie.

Menu svatební hostiny můžete pojat taky v netradičním duchu, ideální je grilování selete, vepřové kýty a rautové stoly. Jednoduchá venkovská jídla jako placky, halušky nebo kyselice dotvoří celkovou atmosféru. Na stoly stačí koláčky, frgále a ovoce, nezapomeňte na svíčky.

 

Stodola

Stodola má jedinečnou atmosféru, kterou vytváří prkenné desky, mezi kterými prosvítá světlo z venku. Hodí se jen pro horké letní dny, kdy je teplo a příliš nefouká. Stodolu většinou nabízí menší penziony nebo statky. Často zde pořádají kulturní akce a také svatební hostiny a obřady.  Pokud chcete netradiční svatbu v jednoduchém stylu, pak se podívejte po stodolách ve vašem okolí.

 

Mlýnská stodola, České Budějovice

 

Ranč

Máte rádi koně a přírodu? Co vyzkoušet svatbu na ranči? Vybírejte ranč, který má restauraci i ubytování.  Velmi často se pořádají obřady pod širým nebem či v koňském sedle. Ženich může přijet na obřad na koni, také fotografie s koňmi mají skvělou atmosféru. Ideální hudbou je country a obědvat můžete steaky. Pro svatební hosty můžete připravit překvapení v podobě jízdy kočárem, projížďky na koních či kovbojskou show.

 

Ranč Kostelany

 

Mlýn

Větrný či vodní mlýn je pravděpodobně nejvíc netradiční místo ve venkovském stylu. Určitě ale stojí za to, zvážit tuto možnost. Větrný mlýn bude úžasně vypadat na fotografiích, vodní mlýn je pak u řeky či rybníka a to vytváří také skvělou atmosféru. Vaše svatba pak bude jedinečná a nezapomenutelná. Můžete uspořádat procházku do okolí nebo vyjížďku na lodičkách.

 

Bukovjanský mlýn

 

Statek

Venkovských usedlostí a statků je v naší republice spousta, každý má jinou atmosféru, kterou vytváří okolní prostředí. Najdete statky ve městech i v odlehlejších místech. Ty městské jsou ideální pro svatby v interiéru, tedy v chladnějším počasí.  Naopak ty mezi poli, loukami a lesy skvěle využijete v létě, atmosféra i fotografie bude úžasná.

 

Statek Vystice

 

Další fotografie venkovských stavení, kde se konají svatby, které nás zaujaly.
 

Bednářův statek

Ježkův statek

Myškův mlýn

Na statku

Pilnův statek

Ranč na Valech

Ranč El Paso

Stanský mlýn

Statek Selský dvůr 

Článek přečten: 34118×