Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
 • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Výzdoba svatební hostiny, svatební místnosti a stolu

Výzdoba svatební hostiny, svatební místnosti a stolu

Pokud nemáte příliš financí na to, abyste si objednali drahou restauraci, kde se vám o veškerou výzdobu postarají odborníci, nemusíte být nešťastní. Existuje spousta možností, jak si můžete vyzdobit místnost na vaši svatební hostinu.  Několik zajímavých tipů na svatební výzdobu přínáší náš článek.

Kategorie: Svatba

Samozřejmě budete limitováni vašim rozpočtem, ale i tak lze zapojit fantazii a objevit spoustu nádherných dekorací, které budou finančně dostupné. Pokud máte vymyšlenou svatbu v nějakém stylu, měla by tomu odpovídat příslušná dekorace a výzdoba.

Květinová výzdoba svatební místnosti
 

Květiny dokážou nádherným způsobem zpestřit svatební místnost a vytvořit úžasnou atmosféru. Květiny ve výzdobě i v kyticí nevěsty by měly být ve stejném stylu. Pokud máte vybranou oblíbenou květinu i její barvu, existuje mnoho způsobů, jak můžete květiny využít na vyzdobení vaší svatební hostiny.

Na každý stůl dejte vázu s květinami. Určitě květinovou výzdobu sjednoťte se stylem vaší svatby.

 • I vchod do místnosti či budovy, kde bude probíhat svatební hostina, by měl být ozdobený. Květinová brána či velké truhlíky, které budou plné květin, navodí tu správnou atmosfétu hned u vstupu.
 • K ozdobení dortu použijte skutečné květinové lístky.
 • Dejte růži či jinou květinu každému hostovi, který na svatební hostinu přijde.
 • Stůl můžete zdobit svíčkami, kolem kterých rozsypete živé či umělé okvětní  lístky. Také se dají použít svíčky v průsvitných svícnech, které vyplníte květy či celými květinami. Pokud použijete svíčky plavající na vodě, mohou zde plavat i okvětní lístky vaší oblíbené květiny.

Květiny by měly dostat i družičky a svědkyně. Pánové potom květ do kapsičky obleku. Vyzdobte jimi i obřadní místnost. Například je vhodné rozvěsit zelené věnečky a ozdobit je mašličkou. V současné době jsou velmi populární kytice slunečnic.

Svíčky jako svatební dekorace
 

Jemné světlo svíčky dokáže vytvořit neskutečně romantickou atmosféru. Krásné svíčky také poslouží jako nádherná dekorace. Jejich cena při tom nemusí být veliká. Svíčky by na svatebním stole určitě nesmějí stejně jako květiny chybět.

 • Použijte nejen klasické svíčky, ale i plavající svíčky na výzdobu stolů.
 • Na výzdobu místnosti použijte historické či moderní víceramenné svícny, záleží na stylu vaší svatby. Velký svícen v rohu místnosti působí velmi romanticky.
 • Pokud to místnost dovoluje, nádherně vypadají lustry ve tvaru svícnů.
 • Máte-li svatbu venku, úžasnou atmosféru udělají lampiony se svíčkami.
 • Použijte vonné svíčky, příjemně provoní váš svatební den.

Světla a světýlka
 

Svatební hostina se většinou protáhne do pozdních večerních hodin a to je ideální doba pro nápadité osvětlení. Můžete použít drobné světýlka, která se používají na Vánoce. Světýlka můžete zavěsit na okna, omotat kolem plotu nebo stromu. Výhoda je, že se dají použít v místnosti i venku a jsou bezpečnější než svíčky.

Nafukovací balonky i na svatbu
 

Nafukovací balonky jsou populární výzdoba nejen na dětské oslavy. Pokud balonky sedí k vašemu stylu svatby, můžete jimi vytvořit slavnostní bránu, kterou se vchází do místnosti. Pokud máte svatební hostinu venku, dodají vaší oslavě balonky barevnost. Můžete je připevnit k židlím nebo vytvořte trsy více balonků a ozdobte jimi celou místnost. Nebo je nechejte jen tak rozházené na podlaze. Při tančení se budou vířit kolem vás a určitě to ocení nejen děti. Můžete použít jen jednu či dvě barvy, ale také celou dostupnou paletu odstínů a barev.
 

Kouzlo látky

Vzhled místnosti se velmi změní, stačí použít ubrusy a prostírání. Nezapomeňte, že barva látky musí být ve stylu vaší svatby. Barevně by mely být sladěny i družičky. Nejvhodnější jsou teplé barvy jako je žlutá, oranžová, nebo různé odstíny růžové. Správný výběr látkové dekorace dodá vaší svatební oslavě ten správný šmrnc.

Pokud máte svatbu v romantickém stylu, určitě použijte tyl. Je to velmi jemná látka, která dodá místnosti ten správný romantický vzhled. Máte několik možností, jak ho použít.

 • Zavěste tyl pod strop a vytvořte tak dojem nebe a oblaků.
 • Můžete tyl ovinout kolem opěradel židlí.
 • Přehoďte tyl přes ubrusy na stolech, dodáte jim výjimečný vzhled.

Hudba
 

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale i hudba dotváří svatební hostinu stejně jako ostatní dekorace. Příjemná hudba by měla doprovázet celý váš svatební den. Jiná hudba bude hrát při hostině, jiná při večerní taneční zábavě. Připravte si jemnou a decentní muziku, která bude tvořit kulisu při vaší hostině. Pak také nesmí chybět hudba pro taneční část, ať je to hudba živá či z cd přehrávače.

Vyberte si, to co se vám líbí, protřiďte to tak, aby byly nápady ve stylu vaší svatby, a máte vyhráno. Hodně štěstí a fantazie.

 

autor: brilas.cz

Článek přečten: 29898×