Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatební dort – chutná ozdoba svatebního stolu

Svatební dort – chutná ozdoba svatebního stolu

Svatební dort je ta nejhezčí a nejchutnější ozdoba svatebního stolu. Také krájení svatebního dortu patří k tradičním činnostem při svatebním veselí. No a pak samotné pochutnávání ocení především děti. Jaký svatební dort tedy vybrat? Jaké jsou možnosti. Pojďte si s námi zamlsat.

Kategorie: Svatba

 

Svatební dorty – je z čeho vybírat

Jestli jste se už trošku rozhlíželi, víte, že můžete vybírat z velkého množství dortů. Mohou být kulaté či hranaté, bílé nebo barevné, zdobené perličkami, marcipánem nebo čokoládou. Také velikosti dortu jsou různé. Můžete vybrat jedno velké srdce zdobené jahodami nebo čtyřpatrový dort s marcipánovými kvítky a čokoládou. U nás jsou oblíbené klasické piškotové a ořechové dorty, v Americe spíše smetanové dorty. Ve Francii se setkáte zase s dorty postavených z různých kousků.

Při výběru dortu záleží čistě na vaší představě, chuti a finančních možnostech. Zásadní je samozřejmě velikost svatby i její styl. Na malou rodinnou svatbu se nehodí několikapatrový dort, byl by vyhozenými penězi. Postačí jen menší dort zajímavého tvaru či zdobení. Velikost svatby tedy určuje velikost dortu, styl svatby naopak určuje jeho vzhled. Máte-li romantickou svatbu, bude hezky vypadat dort s něžným zdobením srdíček, perliček či květin. Také místo, kde máte hostinu, určí druh dortu. Jiný zvolíte při svatební hostině na zámku a při zahradní hostině s grilováním.

Figurky na svatební dort

Důležitou ozdobou svatebních dortů bývá na jejich vršku také figurka ženicha a nevěsty. V poslední době jsou oblíbené především legrační figurky novomanželů. Novinkou jsou v zahraničí figurky, kterým vytvoří obličej přesně podle vaší fotky, a proto tak máte na dortu malé dvojníky. Hlavní ozdobou dortu ale nemusí být jen postavy ženicha a nevěsty, můžete vybírat ze srdíček různých tvarů, písmen i zvířátek. Vybírat je opravdu z čeho, stačí popustit uzdu fantazii.

figurky na svatební dort figurky na svatební dort figurky na svatební dort

Druhy svatebních dortů

Prohlédli jsme české i zahraniční webové stránky, které se zabývají výrobou svatebních dortů nebo svatbou, a vybrali jsme ty nejzajímavější. Rozdělily jsme je do skupin se společnými znaky. Doporučuji mít něco sladkého po ruce.

Čokoládové svatební dorty pro mlsné jazýčky

Čokoládové dorty jsou na svatbě klasikou. Dorty mají čokoládové náplně, čokoládovou polevu i čokoládové figurky či motivy jako ozdobu. Čokoláda je ve světě velmi oblíbená, a proto i čokoládové dorty ze svatebních stolů nezmizí. Jestli máte svatbu v létě, kdy jsou dny velmi horké, není čokoládový dort právě ideální. Rychle se bude topit a ztratí svou krásu. Proto buď zvolte jiný dort, nebo jej mějte celou dobu v lednici a vytáhněte jej jen na krájení.

čokoládový svatební dort čokoládový svatební dort čokoládový svatební dort

Dorty zdobené květinami pro romantickou svatbu

Dorty zdobené květinami jsou pro něžné a romantické svatby přímo ideální. Zdobit můžete nejen umělými či marcipánovými květinami, také živé květiny mohou být krásnou ozdobou. Jenom pozor na hygienu a na vadnutí. Nezapomeňte sladit květiny na dortu s výzdobou svatební hostiny a to nejen druhem květiny ale také barvou.

svatební dort zdobený květinami svatební dort zdobený květinami svatební dort zdobený květinami


Ovocné svatební dorty pro svěží letní hostinu

Velmi hezky vypadají dorty s ovocnými ozdobami. Nejčastěji se používají jahody, protože jsou sladké, červené, chutné a ještě vypadají hezky. Ale samozřejmě lze zdobit i jiným ovocem, které se běžně používá na rolády a sladké pečivo. Ovoce se nejčastěji vybírá k piškotovým a smetanovým dortům. Pro letní svatbu v přírodě je ovocný dort ideální. Nejen bude vypadat hezky, ale také si v horkém létě na něm pochutnáte, protože je svěží.

ovocný svatební dort ovocný svatební dort ovocný svatební dort

Hranaté dorty jako netradiční ozdoba svatebního stolu

Jestliže chcete nějaký netradiční svatební dort, zkuste zvolit dort ve tvaru čtverce či obdélníku. Svatební klasikou je totiž dort kulatý. Hranatý dort nabízí jiné možnosti pro zdobení a kreativní cukrář může vytvořit opravdu netradiční umělecký kus.

hranatý svatební dort hranatý svatební dort hranatý svatební dort

Barevné svatební dorty pro veselou svatební hostinu

Se svatbou je spojená především bílá barva, to samé můžeme říct i o svatebním dortu. Nejčastěji se zdobí bílou čokoládou či marcipánem. Proč ale nevybrat dort zářící barvou, která je ve stylu vaší svatby i svatební hostiny doplňující právě k bílé. Barevný dort bude pak nepřehlédnutelným doplňkem svatebního stolu. 

barevný svatební dort barevný svatební dort barevný svatební dort

Luxusní dorty pro exkluzivní svatby třeba na zámku

Toužíte-li po luxusní svatbě, nesmíte zapomnět i na exkluzivní svatební dort, který nikdo nepřehlédne a jeho krájení bude zážitkem pro všechny. Určitě znáte tento typ dortů ze svateb celebrit. Velká svatba si žádá i několikapatrový dort z těch nejlepších ingrediencí. Většinou je dort bílý a má decentní ale luxusní zdobení.

luxusní svatební dort luxusní svatební dort luxusní svatební dort

Netradiční dorty jako zajímavý doplněk svatebního stolu

Pro všechny, kteří mají rádi zajímavé a extravagantní věci, máme také pár tipů na netradiční dorty. Některé vlastně ani jako dorty nevypadají. Mohou mít buď zajímavý tvar či zdobení nebo ani nemusí být jako dort, ale jsou z malých kousků. Také jsme objevili dort ze sýrů či sushi. Nic není nemožné, proto upusťte uzdu fantazii a vymyslete si ten nej dort.

netradiční svatební dort netradiční svatební dort netradiční svatební dort

 

 Přejeme vám příjemné vybírání a pak hlavně DOBROU CHUŤ!

 

 

Článek přečten: 68399×