Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

7 kroků k plánování svatby

7 kroků k plánování svatby

Právě jste se zasnoubili a už vám nedají myšlenky na svatbu spát. Nebo máte už odmalička vysněný svatební den a teď přišla ta chvíle, kdy můžete svůj sen změnit ve skutečnost. Nevíte ale čím začít a co všechno promyslet a zařídit?  Uklidněte se, vezměte si tužku a papír a postupujte podle našeho návodu. Uvidíte, že s našim článek bude začátek plánování mnohem jednodušší.

Kategorie: Svatba

 

1. Ujasněte si vaši představu o svatbě
 

Ještě než oficiálně všem oznámíte, že se budete brát, měli byste si se snoubencem sednout a promyslet základní náležitosti svatby. Základem je termín, hodina, velikost, místo a styl svatby.  Tento den je velký a důležitý pro vás oba, proto byste měli dát dohromady vaše představy, aby svatební den byl pro oba příjemný.

2. Začněte se seznamem hostů
 

Svatba bez svatebčanů by nebylo to pravé, o svou radost byste se neměli s kým podělit. Samozřejmě základní rozhodnutí pro výběr hostů, bude velikost vaší svatby. Také zásadním faktorem je rozpočet, který budete mít k dispozici a velikost prostorů pro obřad a hostinu. Nejlépe je udělat si více variant seznamů hostů a čas ukáže, která varianta bude ta pravá.

Také si můžete udělat dva  seznamy. První seznam bude pro hosty, které musíte pozvat. Druhý pak pro hosty, které byste chtěli pozvat. Pokud vám někdo z prvního seznamu negativně odpoví, můžete jej pak nahradit někým z druhého seznamu.

Při tvorbě seznamu hostů nezapomeňte, že většina pozvaných bude mít partnery, popř. děti, proto může počet hostů velmi rychle narůst.

3. Rozpočet je základ
 

Celá svatba se odvíjí od rozpočtu, který máte k dispozici. Záleží, kolik peněz dáte dohromady a kolik vám přispějí rodiče. Promluvte si s nimi. Stanovte si reálný rozpočet, který nesmíte překročit. Od toho se pak bude odvíjet vše. Důležité je, mít stanovené priority, které vám pomohou mít jasnou představu jak rozdělit peníze správně. Pokud nebudete mít dostatek financí na všechny věci, pak musíte u méně prioritních věcí ubrat či přistoupit na levnější variantu.

Nechejte si také poradit od kamarádek či známých, kteří již svatbu dělali. Ze svých zkušeností vám poradí, co je zbytečná investice a na čem je šetřit škoda.

4. Pomůže zápisník i kamarádky
 

Dobrý tip je koupit si zápisník, do kterého si budete moct zakládat vizitky či přidávat nové poznámky a strany.
Doporučujeme Vám ho rozdělit na následující části:
- dodavatelé, svatební šaty pro nevěstu, oblek pro ženicha, krása, obřad, seznam hostů,  rezervace míst, svatební hostina,
pozvánky, jídlo a nápoje, květiny a výzdoba, seznam darů, hudba a zábava, fotografie a video, program, rozpočet a účty, doprava, různé.

Dobré je mít pří nákupech po ruce fotoaparát, pro případ, že se vám něco zalíbí a nemůžete rozhodnout. Doma se potom můžete poradit s partnerem a v klidu si to promyslet.

Velmi nápomocní budou také vaši blízcí a jejich nápady i pochopení. Vaše dobré kamarádky i rodinní příslušníci vám budou určitě rádi pomáhat s přípravou vašeho velkého dne. Starostí se svatbou budete mít nad hlavu, proto jejich pomoci rády využijte. Někoho si nechejte i na organizaci během svatebního dne.

5. Vyberte si termín svatby a místo svatební hostiny
 

Vyberte si část roku, který by se vám pro váš svatební den líbil nejvíc. Pak stačí jen dva nezávazné termíny, aby byl jeden termín jako záloha, pokud by první případ nevyšel. Určitě si nezapomeňte ověřit, jestli se zrovna v tu dobu nekoná nějaká pouť či oslavy.

Pokud si chcete vybrat nějaké krásné datum, určitě počítejte s velkým zájmem i jiných párů. Proto zařizujte všechno s velkým předstihem.

Při výběru místa obřadu a hostiny popusťte uzdu fantazii. Pokud máte rádi přírodu, mějte obřad venku. Jestliže jste se seznámili v nějaké krásné restauraci, nebo jste se tam třeba zasnoubili, pak můžete udělat hostinu právě tam. Důležité je, aby bylo místo v blízkosti vašeho domova a měli jste kde ubytovat svatební hosty.

6. Šaty a zkrášlovací kúra
 

Na návštěvu svatebního salonu si raději zavolejte dopředu, poradíte se, který den mají nejvíce šatů a kdy bude vybírání nejlepší. Do salonu si nezapomeňte vzít sebou boty na podpatku, punčochy, podprsenku bez ramínek a sponky nebo gumičku do vlasů. Pokud máte nějaký typ šatů vybraný nebo vás nějaké svatební šaty zaujali v časopise, vezměte si jejich obrázek sebou. Dobré je mít při výběru šatů někoho blízkého sebou, kdo Vám poví co se na Vás hodí.

Také je čas, začít zkrášlovací kúru. Objednejte se na kosmetiku, pedikúru a manikúru i ke kadeřnici. Také solárium se hodí, pokud nejste zrovna opálená po letní dovolené. S kadeřnicí se můžete rovnou domluvit na česání ve váš svatební den. Je dobré vyzkoušet pár účesů a zjistit tak co Vám sluší. To stejné můžete udělat s Vaši kosmetičkou.

7. Nezapomeňte na rezervace
 

Nejlepší místo na svatbu i nejlepší dodavatelé bývají objednaní už rok dopředu. Proto jakmile se dohodnete na termínu, proveďte ty nejdůležitější rezervace v následujícím pořadí: svatební obřad, (kněz), svatební hostina, jídlo a nápoje, hudba, fotograf, květiny, cukroví, video, pozvánky, doprava,…

 

 

 autor: brilas.cz

Článek přečten: 19738×