Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

10 rad jak na svatební oznámení

10 rad jak na svatební oznámení

Svatební den je velká událost, a proto i vaše svatební oznámení je velmi důležité. Posíláte ho svým přátelům, rodině i známým  a udělá už jakousi představu o Vaší svatbě. V následujícím článku vám prozradíme pravidla, kterými je dobré při výběru a jejich rozesílání vědět. Určitě vám zjednoduší situaci.

Kategorie: Svatba

Dnes je to se svatebními oznámeními trochu jinak než v minulosti. Dříve oznámení a pozvánky na svatební obřad psali rodiče snoubenců. V dnešní době si nevěsta vybírají svatební oznámení sami a mají na výběr z tisíce druhů. Nabízí je salony, kopírovací a tisková centra nebo různé specializované weby, kde si můžete vybrat oznámení i on-line. Vybrat si můžete z jednoduchých kartiček až po skládané, zdobené mašličkami, provázky a jinými ozdobami. Existuje široká paleta druhů i nejrůznějších barev. Možná proto, bude výběr těžký. Nechejte si proto poradit.

Rada č. 1 – Držte se stylu vaší svatby

Základní radou při výběru svatebního oznámení je, sladit ho se stylem vaší svatby. K romantické svatbě se hodí něžné přání s romantickým tématem. Pokud jste zvolili např. svatební květinou kopretinu, můžete si ji nechat vytisknout i na svatební oznámení.

Rada č. 2 – Čitelné písmo

Při vybírání volte co nejvhodnější písmo a nezapomeňte zkontrolovat jeho čitelnost. Také barvy písma a jeho pozadí mají na čitelnosti velký vliv. Volte raději větší kontrasty.

Rada č. 3 – Nezapomeňte na důležité informace

Na svatebním oznámení nesmí chybět následující informace:
celá jména
datum a čas svatebního obřadu
místo konání obřadu
adresy, kam můžou pozvaní zaslat blahopřání nebo odpověď na pozvání

Rada č. 4 – Jak objednat svatební oznámení

Počet rozesílaných oznámení zvažte dopředu, dodatečné objednávky jsou nejdražší. Ideální doba objednání oznámení je 3 až 4 měsíce před svatbou. Samotné rozesílání svatebních oznámení svatebčanům je 8 až 12 týdnů před svatebním obřadem.

Rada č. 5 – Kotrolujte raději dvakrát

Při zadávání údajů na oznámení, vše několikrát zkontrolujte, ať nemáte vytištěné svatební oznámení s chybou. Také po tisku vše ještě jednou zkontrolujte, někdy se stane chybička i při tištění.

Rada č. 6 – Ušetřete na známkách

Vytisknutá svatební oznámení nemusíte jen posílat poštou, svým nejbližším je předejte osobně.

Rada č. 7 – Pozvánka ke stolu

Pro hosty, které chcete mít u svatebního stolu, přidejte k oznámení také pozvánku ke svatební hostině. Většinou se vyžaduje i potvrzení účasti, abyste věděli přesný počet hostů.

Rada č. 8 – Vytvořte si kopie

Pokud chcete oznámit vaši svatbu i bývalým spolužákům či jiným známým, můžete svatební oznámení naskenovat a poslat ho emailem.

Rada č. 9 – Ex post oznámení

Jestliže plánujete jen menší svatbu nebo nechcete mít příliš mnoho svatebčanů, nechejte si vytisknout „ex post oznámení“. Tam bude napsáno něco ve stylu: … oznamují vám, že byli oddáni dne…

Rada č. 10 – Méně je někdy více

Pamatujte si, že méně je někdy více. Proto to s ničím na svatebním oznámení nepřehánějte. Většinou stačí jeden výrazný prvek.

 

 

 autor: brilas.cz

Článek přečten: 36022×