Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Koronavirus vs. svatební rozpočet: Ušetřete!

Koronavirus vs. svatební rozpočet: Ušetřete!

Uvolňování vládních opatření přineslo pro budoucí novomanželé skvělou zprávu. A to, že od 20.4. se opět povoluje konání svateb s celkovým počtem do 10 lidí. I bez epidemie bývá svatební rozpočet často velmi pohyblivý. Z našeho průzkumu vyplývá, že skoro polovina párů musí kvůli koronaviru ze svých nákladů slevit.

Kategorie: Svatba

Jak epidemie koronaviru zasáhla váš svatební rozpočet?

V anketě na BRILAS Facebooku jsme se vás zeptali, jak vašimi svatebními plány koronavirus zamíchal optikou financí. Vaše pohledy ilustruje následující graf. Případné úspory se zkrátka budou hodit. Máme pro vás pár tipů, jak na to.

Omezený počet hostů? Bez problému

Počet hostů nemusíte snižovat doslova. Udělejte to mazaně. A to tak, že uspořádáte svatby dvě. Ale nebojte, výdaje se násobit nebudou. První oficiální svatba se odehraje na úřadě jen za účasti svědků a oddávajícího. Většina obcí i měst má krásné obřadní síně, dokonce i na zámcích. A pokud máte v dané obci trvalý pobyt, vyhne se vám i správní poplatek za konání obřadu. Oznámení jste si kvůli pohyblivosti termínu chystané svatby nenechali vyrábět na zakázku a už to nestíháte? Nevadí, jděte na to chytře a oznamujte online. Přes email zašlete krátké video s oznámením, že jste svoji. Svědek vám může pořídit kamerou zdokumentovanou vzpomínku. Pokud se jako kameraman osvědčí, neváhejte ho následně využít k zaznamenání dalších okamžiků, které si chcete pamatovat. Například novomanželský tanec, přípitek nebo jakékoliv jiné momenty, které vám vykouzlí úsměv na tváři i po letech. A to vše při druhé svatbě. Druhá jen jako, bude to společná oslava vašeho sňatku s celou vaší rodinou a přáteli, které jste měli v plánu pozvat.

Trochu jiná svatební hostina

Doufejme, že léto přinese lepší náladu, oslavy bez omezení a všichni se budeme těšit dobrému zdraví. Je na čase uspořádat skvělou posvatební hostinu. Není nic lehčího než přichystat zahradní párty. Ušetříte za pronájem i služby restaurací nebo catering. Dekorace, jídelní servis a vše potřebné dáte společně dohromady. Každý doma určitě najde maličkost, která by se mohla hodit. Odměnou bude příjemná hudba, výtečné jídlo, pití a zábava končící až k ránu. Na hostinu může také každý přispět něčím, co sám připraví doma. Ať už to bude zeleninový salát, řízečky nebo doma upečené zákusky. Uvidíte, kolik jídla se najednou sejde. Jako správní hostitelé se bojíte, aby někdo nehladověl? Zařiďte grilování selátka, narazte soudek dobrého pivečka a všichni budou spokojení. Připravte překvapení v podobě míchaných koktejlů, které ocení především ženy. Teplé letní počasí podtrhne hořkosladká chuť oblíbeného a osvěžujícího Aperolu Spritz. Pro ty, které si pochutnají spíše na sladkém, je tu Bellini. Italský drink, kterému v kombinaci jemného prosecca a broskvového pyré, zkrátka nelze odolat. Své hosty překvapíte i drobností v podobě malé výslužky spolu s přáním, kde jim zpětně oznámíte, kdy a kde jste si řekli své „ano. Zkrátka to vezmete trochu pozpátku. K osobité dokonalosti klidně připojte k přání nebo oznámení i tištěnou fotografii z vašeho dne „D.

 Více nápadu najdete v našem článku 9 tipů jak ušetřit a zažít vysněnou svatbu.

Prsteny z lásky

Bez snubáčků to nejde. Ale i tady se dá ušetřit nějaká ta koruna. Zvolte snubní prsteny z chirurgické oceli nebo titanu, které vás nadchnou nejen odolností materiálu, ale také zajímavým designem a skladovou dostupností. Pokud si nejste jisti velikostí prstu, objednejte si prsteny bez rytiny, aby se daly případně vyměnit. Kdyby neseděly, nenoste je. Po znovuotevření našich poboček vám rádi naměříme správnou velikost a vyřídíme všechny potřebné kroky k výměně. Velmi oblíbenou variantou bývá i kombinace dámského prstene ze zlata s pánským ocelovým či titanovým. Díky podobné barvě oceli a bílého zlata vypadá toto spojení přímo fantasticky. Toužíte po snubáčcích ze zlata, ale kvůli chaosu v termínech se už nestihnou vyrobit? I tady nabízíme řešení. V BRILAS máte možnost zapůjčení ocelových prstenů na obřad, zatímco se vaše zlaté prsteny teprve vyrábí.

Ať už proběhne vaše svatba podle původního plánu nebo nového scénáře, s velkým počtem hostů nebo menším, s krásnými svatebními šaty nebo pouze v hezkém formálním oblečení, s profesionálním fotografem nebo šikovným kamarádem, který fotí jen tak pro radost, nezapomeňte nasávat každý zamilovaný okamžik plnými doušky. A radovat se z věcí, které vás dělají šťastnými v tuto chvíli. Do dalších dní vám přejeme spoustu lásky a společného souznění.

Napište nám do komentářů, na jaké položce z vašeho svatebního rozpočtu byste šetřit nechtěli.

Autor: Irena Zářecká 

Článek přečten: 2016×