BRILAS.CZ
Volejte 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
HLEDAT
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 položek

9 tipů jak ušetřit a zažít vysněnou svatbu

Říct si své dlouho očekávané ano je sice nádherným momentem v životě dvou lidí, ale současně se jedná o poměrně nákladnou záležitost. Pokud pozvete širokou rodinu a přátele, nemusí vás svatba bezpodmínečně vyjít na statisíce. Nevěříte? Máme pro vás pár tipů, jak ušetřit, a i přesto prožít vysněnou a pohádkovou svatbu.

9 tipů jak ušetřit a zažít vysněnou svatbu

Kdy a kde

Uspořádat svatbu v kouzelných prostorách zámku by bylo jistě romantické, ale museli byste platit pronájem. Co takhle svatba na rozkvetlé louce? Ideální je uspořádat obřad a hostinu na jednom místě. Ušetříte tak značnou sumu za přejíždění a dopravu hostů.
Ušetřit na svatbě můžete i volbou očního období a dne v týdnu. Nejdražší svatby se samozřejmě konají v létě a zároveň v sobotu, vražedná kombinace pro váš rozpočet. Volte neděli nebo pracovní den a věřte, že vaši hosté velmi rádi dorazí i v zimních kabátech.

Nakombinujte si

Je pravdou, že bez snubních prstenů si nelze svatební den moc představit. Nemusíte však volit drahé materiály, jakým je například zlato. Na výběr je mnoho levnějších variant - stříbro, chirurgická ocel nebo titan. Nabízí se zde i možnost přinést si vlastní materiál jako protihodnotu na výkup a snížit si tak cenu prstenů. Nevylučuje se ani kombinace materiálů. Dáma může volit zlatý prsten a partner, pokud prsten nosit nechce nebo kvůli zaměstnání nemůže, může volit chirurgickou ocel za skvělou cenu.

Ohákněte se levně

Nebojte se konfekce nebo klidně kupte šaty z druhé ruky. Omrkněte různé bazary, kde bývalé nevěsty prodávají své šaty za symbolickou cenu a jsou velmi ochotné vám šaty změřit, případně se domluvit na osobní schůzce a vyzkoušení. Velmi moderní jsou v současné době tylové sukně, které doplňte krajkovým elegantním topem. Nebojte se ani oslovit své známé, zda neznají švadlenu, která by vám udělala šaty dle vašich představ a za rozumný peníz.
Ani váš nastávající nemusí utratit tisíce za skvěle padnoucí oblek. Pokud se váš partner nejlépe cítí v plátěných kalhotách, kupte k nim pěknou košili, ozdobte motýlkem v barvě vaší svatby, případně kšandami, a bude z něj zaručeně fešák!

Dobré jídlo a pití je základ dobré zábavy

Bohužel bez dobrého jídla a pití není ani dobrá svatba. Skvělá hostina se však dá zvládnout i s omezeným rozpočtem. Spousta snoubenců v současné době volí pouze odpolední raut. Není tedy třeba organizovat tří chodové svatební menu. Můžete využít sezónní zeleniny z vlastní zahrádky a vytvořit tak obložené mísy. Řízky či podobné dobroty zvládnete také připravit doma. Pokud plánujete venkovní svatbu, nechte opékat prase, narazte soudek s pivem a rozjeďte velkolepou party. Ušetřit se dá samozřejmě i na alkoholu. Pokud to restaurace dovoluje, přivezte si například vlastní slivovici nebo víno.

Fotografie i za zlomek ceny

Nyní se cena kvalitních fotografů pohybuje od 10.000 Kč výše. Neváhejte a oslovte své nejbližší. Jistě ve svém okolí naleznete někoho, kdo umí fotit a má k dispozici i kvalitnější techniku. Ten vám poté může fotografie věnovat jako svatební dar. Krásnou vzpomínku na svatbu vám totiž nemusí udělat zrovna ten nejdražší fotograf. Můžete si vybrat například mladého studenta z fotografické školy. Umožníte mu praxi a on vám na oplátku připraví fotografie za zlomkovou cenu.  

Vyladěný účes a vzhled skoro zadarmo

Přejete si být tou nejkrásnější nevěstou, ale nechcete za to utratit tisíce? Hlavu vzhůru, i tohle se dá řešit. Zkuste poprosit šikovnou kamarádku, zda by vám s tím nepomohla. Můžete se sejít hned několikrát a zkoušet. Doladíte vaši vizáž do posledního detailu a věřte, že najdete tu správnou cestu. Pokud budete mít svatbu například na louce a představujete si pouze jemné líčení, lokny a věneček do vlasů, tak to jistě zvládnete i s nejlepšími kamarádkami.

Sezónní kvítí má zelenou

Navštívili jste floristku a při sestavení rozpočtu květinové výzdoby na svatbu se vám „protočily panenky“? Bohužel ani květiny nejsou levnou záležitostí, avšak ani tady ještě není boj prohrán. Pokud volíte svatbu například v létě, co takhle luční kvítí? Louky a zahrady známých jsou plné překrásných květin, které můžete nakombinovat a volit přesně dle vaší barevné představy.
Pokud i tak chcete květiny od floristky, řiďte se sezónou. Přizpůsobte květiny datu vaší svatby a máte vyhráno.

Oznámení doma a s láskou

Pokud nezvete doslova celou vesnici, můžete klidně vsadit na originalitu a napsat si pozvánky ručně. Existuje i spousta grafických programů, ve kterých lze svatební oznámení vytvořit dle vlastních představ, a pak pouze vytisknout. Můžete si také nakoupit nejrůznější papíry, krajky, stuhy a provázky. V této oblasti se fantazii meze nekladou. Pokud pozvete pár kamarádek na skleničku dobrého vína s prosbou o pomoc, věřte, že oznámení budou hotová „natotata“.

Hej pane diskžokej!

Není nutné mít na svatbě tu nejznámější kapelu z okolí, která vás bude stát spoustu peněz. Jsme přesvědčeni, že jistě najdete i levnější variantu skupiny, která vaše svatebčany stejně tak pobaví a rozhýbe. Levnější variantou je třeba DJ a výsledek může být mnohdy mnohem lepší. Pokud je to živý, akční a vtipný člověk, zaručujeme vám, že zvedne ze židle i ty největší morousy a ne tanečníky. Navíc se s ním můžete předem domluvit na playlistu dle vašich představ.

Na čem byste u svatby nikdy nešetřili, a kde naopak bez váhání? Neváhejte sdílet vaše dobré tipy!

Autor: Nikola Trnovcová

 

Článek přečten: 1040×

Nejnovější články

Aby vaše vzpomínky nevybledly Aby vaše vzpomínky nevybledly Váháte, zda-li pořídit prsteny online nebo v obchodě? Váháte, zda-li pořídit prsteny online nebo v obchodě? Jak na dokonalý účes? Jak na dokonalý účes? Koronavirus vs. svatební rozpočet: Ušetřete! Koronavirus vs. svatební rozpočet: Ušetřete!