Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatba s rouškou, tabu či nikoliv?

Svatba s rouškou, tabu či nikoliv?

V posledních týdnech, kdy epidemie koronaviru zasahuje do našich životů, jen málokdo neslyšel slogan MOJE rouška chrání TEBE, TVOJE rouška chrání MĚ. Dvě jednoduché věty apelující na ohleduplnost a zdravý rozum vůči lidem v našem okolí. V anketě jsme se vás zeptali, jestli si dovedete představit svou svatbu v rouškách. 9 z 10 párů nám sdělilo, že ne. Ale co když to třeba jinak nepůjde?  

Kategorie: Svatba

Blýská se na lepší časy

 

Dochází k pozvolnému uvolňování vládních opatření a snad nás brzy čeká návrat k normálnímu životu. Pro všechny snoubence je tu skvělá zpráva a to „SVATBA POVOLENA“. Od 20.4. se mohou konat svatby do celkového počtu 10 lidí. Nevěsta, ženich, svědci, oddávající a matrikář, to je 6 lidí, bez kterých by to nešlo. Pak záleží na vás, jestli si jako další vyberete nejlepšího přítele, své rodiče nebo fotografa. S povolením ale přicházejí i jistá hygienická opatření. Svatebčané musí mít rouškou zakryté dýchací cesty a být od sebe vzdáleni minimálně 2 metry. Důležitá je dezinfekce rukou po gratulaci novomanželům. Dezinfikovat se musí i veškeré věci, které se při obřadu použijí, jako je stůl nebo psací potřeby. Pro svědky může být dobrým tipem na dárek kvalitní pero, potřebné k podpisu úředního dokumentu při vstupu do manželství. Nechte na něj vygravírovat jejich nové společné příjmení, jména či iniciály nebo datum svatby a uvidíte, jak je tento osobní a originální dárek potěší.

V hlavní roli design

Povědět si své „ANO“ při pohledu na nezahalenou tvář vašeho milovaného protějšku již není jen vaše toužebné přání. Nevěsta ani ženich při obřadu roušky mít nemusí. Problém s novomanželským polibkem je tedy vyřešen :-) Ale ostatních hostů se to zatím netýká. Každý host se na svatbu obléká slavnostně a chce, aby mu to slušelo. I ochranné pomůcky nemusí být všední. Roušku pojměte jako doplněk, který zaujme. Jak? Stylově! Fandové komiksů si mohou přijít na své a přeměnit se na zástup Batmanů, Ironmanů, Supermanů nebo jiných superhrdinů. V dámském kolektivu bude rázem spousta Wonder Women, což vlastně ženy zvládají bravurně i bez tematické roušky. Fantazii se meze nekladou. Náhradou za váš krásný úsměv může být rouška v roli šperku. Ušitá ze saténu, ozdobená krajkou, zajímavou výšivkou nebo třpytivými kamínky či perličkami. K romantické náladě se dá přispět i květinovými či pestrými vzory. Po internetu kolují galerie různorodých designů, inspirujte se. V naší zemi najdete mnoho šikovných švadlen, které takovou zakázku hravě zvládnou.

Letem světem

Jak už to ve světě bývá, v každé zemi jiný mrav. Pro odlehčení situace se pojďme podívat do Jižní Koreje, kde si svatbu v roušce dokázalo představit mnoho párů toužících po manželství. Samozřejmě s ohledem na zdraví ostatních nevěst a ženichů. Hromadné svatby zde pořádá Církev sjednocení již od šedesátých let minulého století. Zpočátku se k hromadným obřadům scházeli snoubenci v řádu stovek, postupem času se tento způsob oddávání stal oblíbeným u tisíce lidí. V letošním roce padl rekord. Úctyhodných 15 tisíc párů snoubenců si řekly své „ANO“.

Zůstaňte zdraví a bláznivě zamilovaní. Věříme, že blížící se letní měsíce přinesou možnost většího počtu svatebčanů. A svatební sezóna 2020 proběhne v plném proudu podle vašich přání a očekávání. Podělte se s námi v komentářích, jaké roušky byste pořídili svým hostům.

Autor: Irena Zářecká

Článek přečten: 4671×