Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Vdávat se těhotná? Žádný problém!

Vdávat se těhotná? Žádný problém!

A je to tady. Těhotenský test ukázal dvě čárky a vy pláčete štěstím. Ale co vaše vysněná svatba, říkáte si? Nebojte se. Váháte-li, zda se vdát s miminkem pod srdcem, máme pro vás několik tipů a rad, jak to bez problémů zvládnout.

Kategorie: Svatba

Na nic nečekejte a začněte plánovat

Pokud jste se opravdu dohodli, že bude mít váš potomek společné příjmení, s chutí do toho! V takovém případě skutečně není dobré ztrácet čas. Důležité je rozhodnout se podle toho, v jaké fázi těhotenství se právě nacházíte. Záleží jen na vás, zda si chcete říct své ano s malým roztomilým bříškem nebo máte odvahu se vdát i v 7. nebo 8. měsíci těhotenství. Ujasněte si svou představu a proberte to se svým protějškem.

Přijměte pomoc, nebude to lehké

Samotné těhotenství může být velmi náročné a naplánovat váš den D nejspíš bude stresem. Připravte se tedy na to, že ranní nevolnosti a únava vám mohou dát zabrat. Za těchto okolností si není vhodné hrát na hrdiny. Raději proto přijměte pomoc ostatních - rodičů, kamarádů, družiček, případně využijte svatební koordinátorku, která vám hravě a bez stresu připraví svatbu snů během pár týdnů. Nevěsta by se v tento moment měla šetřit a připravovat pouze věci, které neohrozí ani ji, ani miminko. Odpočívejte. Váš svatební den bude náročnější, než si myslíte.

Výhody a nevýhody

Pokud jste se rozhodli vzít se s miminkem v bříšku, počítejte s tím, že bude mít váš svatební den spoustu výhod a kouzelných okamžiků. Najdou se však i méně příjemné záležitosti.
Mezi výhody jednoznačně patří to, že se miminko narodí již do svazku manželského. To je kladem pro snoubence, kteří rádi udržují tradice. Každá nastávající nevěsta a maminka v jednom je krásná a okouzlující. Štěstí z ní jen čiší, tudíž i vy jako nevěsta budete zdobit celý den.
Nejčastějším negativem může být nevolnost a únava.  Doporučujeme se nepřejídat na svatebním rautu a zároveň i váš taneční um s nejrůznějšími kreacemi bude must jít tentokrát stranou. Rovněž je třeba myslet na to, že vás možná pozlobí vaše vysněné šaty a že největšími kamarády s vašimi oteklými kotníky budou pohodlné tenisky. Nevěšte však hlavu. I nevěsta nosící v bříšku malého tvorečka může vypadat jako princezna. Nenechte se tedy odradit předsudky ortodoxnějších příbuzných nebo tím, že nemůžete volit váš oblíbený střih šatů. 

Volbu šatů a obuvi nepodceňte

Bezpochyby každou budoucí maminku v podobě nevěsty napadly věty jako: „Co když mi šaty prasknou nebo co když v nich budu příliš tlustá?“ Nebojte se. S šikovným střihem, délkou i příjemným materiálem máte zaručeně vyhráno. Ideální volbou je najít šikovnou švadlenku, která vám spíchne šaty přesně dle vašich představ a bude schopná vám je upravit i pár dní před svatbou. Nedoporučujeme tedy ladit šaty příliš brzy, protože nikdy nemůžete tušit, o kolik vám bříško poroste. Šaty vybírejte podle toho, v jaké fázi těhotenství se budete v den svatby nacházet. Pokud plánujete svatbu v prvním trimestru, můžete klidně volit šaty upnutější a zvýraznit malé roztomilé bříško. V období od čtvrtého a pátého měsíce už bude bříško viditelné a je třeba myslet hlavně na svůj vlastní komfort. 
Co se týče obuvi, měli byste mít na paměti především pohodlí. Uvědomte si, že v botách strávíte celý den a pokud si chcete říct ano v bílých teniskách nebo roztomilých balerínkách, směle do toho.

Co rozhodně neopomenout

Váš den se blíží a vy byste měla mít na paměti pár věcí. První z nich je žádný stres a námaha. Uvolněte se a užijte si tento den naplno. Rozhodně však nezapomínejte na dostatek tekutin a pravidelnou stravu. Těhotenství není nemoc, takže pokud se cítíte skvěle, vychutnejte si svůj den přesně dle vašich představ.

Troufli jste si (byste si) na svatbu s bříškem? Neváhejte se podělit o své zkušenosti a názory v komentářích.

Autor: Nikola Trnovcová

Článek přečten: 1198×