BRILAS.CZ
Volejte 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
HLEDAT
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 položek

Krok za krokem k tomu nejdůležitějšímu "Ano"

Dostala jste zásnubní prstýnek? Gratulujeme! Ale co teď? Pokládáte si otázku, kde začít a jak se vrhnout na plánování toho nejkrásnějšího dne? S naším svatebním harmonogramem „krok po kroku“ to jistě hravě zvládnete.

Krok za krokem k tomu nejdůležitějšímu "Ano"

12 až 11 měsíců před svatbou

Mezi zásadní body nepochybně patří volba data a místa konání svatebního obřadu. Místo je velmi důležité především pro páry, které si chtějí říci své „ano“ na opravdu netradiční či velmi oblíbené lokalitě. Poté je důležité navštívit matriku a potvrdit si termín i s nimi. Zároveň je třeba rezervovat restauraci, kde se bude konat svatební hostina. Nezapomeňte si stanovit rozpočet.
Náš tip: Můžete si dopředu domluvit menší ochutnávku svatebního menu a strávit tak příjemné odpoledne.

10 až 9 měsíců před svatbou

V tomto čase je třeba se rozhodnout, zda chcete velkolepou svatbu se spoustou hostů nebo komornější obřad pouze s nejbližšími. Přichází tedy na řadu sepsat seznam hostů. Tento počet je velmi důležitý při rezervaci hostiny a ubytování. Je vcelku obvyklé, když pár přátel dorazí až na večerní party.
Nezbytnou součástí každé svatby je i svatební fotograf s kameramanem. Zde záleží, jak moc nároční budete ve svých požadavcích. Rozhodně si projděte jejich portfolia a současně doporučujeme i osobní setkání. Měla by mezi vámi „přeskočit jiskra“, nalaďte společná očekávání a představy.
Podstatné je zvážit, zda budete chtít využít služby svatební koordinátorky. Pokud ano, zarezervujte si ji. Samozřejmě můžete požádat o pomoc rodinné příslušníky a kamarády. Ono tvořit například svatební oznámení s pár kamarádkami u dobré skleničky vína má prostě své kouzlo. Dále byste si měli v tomto čase rezervovat svatebního DJ nebo živého zpěváka či kapelu.
Náš tip: Vytvořte si svatební nástěnku a na nic nezapomenete.

8 až 7 měsíců před svatbou

V tomto období je načase si vybrat svatební šaty, které podtrhnou vaši krásu, a budou pro vás ty pravé. Prohlédněte si katalogy, projděte webové stránky a vyrazte. Zároveň vyberte obuv a případné další doplňky. Nezapomeňte ani na oblek pro ženicha. Je třeba jej vybrat tak, aby mu skutečně skvěle padl. Můžete mu jej samozřejmě nechat ušít na míru, pokud to rozpočet dovolí.
Zároveň doporučujeme oslovit svědky. Tyto osoby vám totiž budou velkou oporou a zároveň vám rády se vším pomohou.
Náš tip: Vezměte k výběru šatů maminky, sestry nebo kamarádky, a užijte si tento jedinečný okamžik v okruhu nejbližších.

6 až 5 měsíců před svatbou

Zhruba půl roku dopředu je třeba se dohodnout na definitivním seznamu hostů. Nevěsty by si měly v tomto čase rezervovat kadeřnici, vizážistku, manikérku či pedikérku. Dalším bodem jsou rozhodně květiny. Vyberte květinu pro sebe, maminky, družičky a svědkyně. Určitě nezapomeňte ani na výzdobu místa konání hostiny, případně obřadu.
Náš tip: Tvorba svatebního oznámení vás nejspíš bude stát trochu nervů. Pozvěte proto své kamarádky a vyrobte jedinečné svatební oznámení doma a s láskou.

4 až 3 měsíce před svatbou

V poslední době jsou velmi „in“ webové stránky snoubenců, kde naleznete veškeré potřebné informace. Dohodněte se s družičkami, případně družby, co budou mít na sobě. Zároveň pořiďte šaty i těm nejmenším družičkám.
Uvažujete o sladkém baru? V současné době je velmi populární. Připraví vám je společně se svatebním dortem. Samozřejmě je třeba zvolit si i svatební menu.
Neměli byste zapomenout rozeslat svatební oznámení, zařídit výzdobu a zároveň snubní prsten,které jsou rozhodně nezbytnou součástí svatebního dne. Dále je vhodné v tomto období zvolit i hry a večerní program. O to se ale jistě postarají svědkové a nejlepší přátelé.
Neopomeňte si zajistit svatební vůz pro vás a zároveň pro svatebčany.
Náš tip: Co takhle starší stylový autobus? Dejte do něj lahvinku dobrého moku a uvidíte jak si cestu plnou zpěvu a smíchu náležitě užijí.

2 až 1 měsíce před svatbou

Nyní byste si měli zkontrolovat platnost dokladů, zajít si na zkoušku účesu a make-upu, či vybrat pohodlnější oblečení na afterparty. Rovněž je třeba doladit všechny doplňky k šatům a obleku.
Toto období je rovněž ideálním časem pro vytvoření předběžného časového plánu svatebního dne, případně promyšlení menších dárečků pro hosty.
Nezapomeňte se svým snoubencem probrat, kdy a kam vyrazíte na svatební cestu. Rovněž je to ideální čas pro výběr písní na příchod k oltáři, případně sestavení playlistu na večerní zábavu.
Náš tip: Neopomeňte vytvořit zasedací pořádek. Hosté se tak vyhnou trapným situacím, když nebudou moci najít své místo.

Méně než 30 dnů do svatby

V tento moment dolaďte zasedací pořádek a harmonogram celého dne. Současně doporučujeme vyzkoušet v salonu svatební šaty i ženichův oblek. Zároveň si v tomto období můžete naplánovat rozlučku se svobodou.

Poslední týden

Vše byste už měli mít naplánované a zařízené. Dolaďovat pouze poslední drobné detaily a ujistit se se všemi dodavateli, že je vše v pořádku a připravené. Vyzvedněte si svatební šaty, oblek, květiny či dort. Nevěsty mohou například navštívit kosmetičku, případně si zajít na masáž, aby byly dostatečně odpočaté a krásné. A hlavně, užijte si poslední dny svobody!

Náš tip nakonec: Skvělým pomocníkem při plánování svatby Vám bude zaručeně i náš svatební diář, tak neváhejte a pořiďte si tohoto malého pomocníka, se kterým zaručeně na nic nezapomenete.

Autor: Nikola Trnovcová

Článek přečten: 756×

Nejnovější články

Aby vaše vzpomínky nevybledly Aby vaše vzpomínky nevybledly Váháte, zda-li pořídit prsteny online nebo v obchodě? Váháte, zda-li pořídit prsteny online nebo v obchodě? Jak na dokonalý účes? Jak na dokonalý účes? Koronavirus vs. svatební rozpočet: Ušetřete! Koronavirus vs. svatební rozpočet: Ušetřete!