BRILAS.CZ
Volejte 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
HLEDAT
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 položek

Kolik stojí svatba

Zásnuby proběhly úspěšně, budoucí nevěsta má prstýnek na ruce, přichází čas příprav svatby. První otázka většiny snoubenců zní: Kolik nás to bude stát? Proto jsme si pro vás připravili přehled výdajů na nízkonákladovou, středně velkou a velkou svatbu. Zjistěte, na kolik vyjde vaše svatba!

Kolik stojí svatba

S malou svatbou se vejdete i do 10 000 Kč

Netoužíte po zástupech svatebčanů? Necítíte se ve středu pozornosti dobře? Pak si jistě pohráváte s myšlenkou komorního obřadu. Intimní svatby se v současné době těší velké oblibě, zapomeňte tedy na jakékoliv pochyby, co si kdo pomyslí. Svatba je oslavou lásky dvou lidí, měla by tedy proběhnout jen k jejich naprosté spokojenosti.  

Pokud se necháte oddat na radnici, jíž si necháte určit datum, dorazí s vámi pouze svědci a obejdete se bez hostiny, vaše náklady se zmenší jen na to nejnutnější. Za předpokladu, že svůj sňatek nechcete zcela ochudit o tradice, potřebujete:

  • snubní prsteny,
  • svatební šaty,
  • květinu pro nevěstu,
  • ​zaplatit správní poplatek.

Ekonomickou, přesto elegantní volbou jsou jednoduché snubní prsteny z oceli. Za ty zaplatíte od 1 000 Kč. Zatoužíte-li po zdobnější variantě ocelových prstenů, cena může vystoupat k 5 000 Kč. Kytici pro nevěstu si můžete buď uvázat z květin z louky či zahrady, nebo koupit v květinářství. S hezčí větší kyticí se vlezete do 1 000 Kč.

Cena svatebních šatů se odvíjí od požadavků nevěsty. Může se vdát z kousku z vlastní skříně, půjčit si hezké šaty od kamarádky, zrecyklovat svateby po mamince, využít služeb půjčovny společenských oděvů i si pořídit úplně nové. Průměrná cena svatebních šatů je 9 000 Kč. Nakoupíte-li v konfekci online, můžete mít bílou róbu za méně než 5 000 Kč.

Středně velká tradiční svatba? 50 000 Kč si připravte určitě!
Beze sporu se dá středně velká svatba o 50 hostech připravit i za 20 tisíc, pokud k nízkonákladové přičtete pouze catering a pronájem prostor. Jestli však pokukujete po zlatých snubních prstenech, svatebních šatech jako pro princeznu, vysněném místě pro obřad, květinové výzdobě, fotografovi, kameramanovi, DJ či živé hudbě a zkrášlovacích specialistkách nejen pro nevěstu, výdaje se rázem navyšují v desetitisících korun.

Za každého strávníka zaplatíte průměrně 1 500 Kč, další náklady si vyžádá svatební dort s dezerty, kalkulujte s částkou od 5 000 Kč. Fotograf s kameramanem stojí na celý den kolem 40 000 Kč, hudba začíná na 10 000 Kč, vizážistka a kadeřnice jen pro nevěstu si vyžádají zhruba 4 000 Kč, správní poplatek až 10 000 Kč, výzdoba dalších 10 000 Kč. Nezapomínejte započítat pronájem prostor pro obřad i hostinu.  

Velká luxusní svatba si žádá až milionový rozpočet
Chcete dokonalou pohádkovou svatbu připravenou svatebním koordinátorem, velkolepou výzdobou na dechberoucím místě, catering připravený šéfkuchaři a pronést své ‚‚Ano.‘‘ v šatech od návrháře? Násobte!

Služby svatebních koordinátorů běžně začínají na 15 000 Kč, ale u velkých svateb se stovkou či více hostů si připravíte. Obvykle totiž událost nekoordinuje jediná osoba, nýbrž celý její tým. S luxusní svatbou by měly ladit i prsteny. Zlaté snubní prstýnky s brilianty se pohybují od 20 000 Kč výše. Svatební róba od designéra vás vyjde na desítky až stovky tisíc korun.

Další náklady se při honosném pojetí svatby obvykle ztrojnásobují. Můžete tedy připravit luxusní svatbu za 500 000 Kč, ale i za milion.

Článek přečten: 2870×

Nejnovější články

Briliant - ozdoba ženy Briliant - ozdoba ženy Zásnuby u vánočního stromečku Zásnuby u vánočního stromečku Základ pro svatební hostinu? Menu! Základ pro svatební hostinu? Menu! DIY svatba aneb tipy jak vyrobit homemade dekorace DIY svatba aneb tipy jak vyrobit homemade dekorace