Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Zdobení svatebních aut

Zdobení svatebních aut

Jednou z krásných a nekomplikovaných svatebních tradic je bezesporu zdobení aut. Nejdůležitější je nazdobit auto nevěsty, pak ženicha a nasmíme zapomínat také na auta svatebčanů. 

Kategorie: Svatba

Smysl tohoto zvyku je jednoduchý a jasný. Odlišit auta svatební kolony od ostatních aut, ať je hezky vidět, že patří ke svatbě. Auta nevěsty a ženicha se zdobí výrazněji, aby bylo hned jasné, kde jede nevěsta a ženich. Auta ostatních svatebčanů se zdobí méně výrazně.

Jak auta nazdobíte záleží jen a jen na Vás. Co je pro někoho málo, může být pro jiného příliš. Proto se poraďte, sbírejte inspiraci a nakonec vyberte, co se Vám líbí. 

 

Auto nevěsty

Auto nevěsty by mělo být ozdobeno nejvýrazněji. Kromě zdobení stužkami, tylem, organzou či vlizelínem volí nevěsty často nějaké výrazné zdobení na kapotu či masku auta. Kdysi byla velmi oblíbená panenka v bílých šatech, dnes je častěji k vidění kytice z živých (výjimečně umělých) květů, dekorace ve tvaru srdce, různé druhy mašlí, dekorace z peří, někdy také plyšoví medvíci či jiné postavičky. Fantazii se samozřejmě meze nekladou, takže záleží jen na Vás. Co se barev týká, nejčastěji se volí svatební bílá, avšak můžete použít i jinou barvu, nejlépe shodnou s barevným laděním Vaší svatby.

Kapotu auta nevěsty můžete ozdobit květinami...

Květinové dekorace na auto nevěsty

dekoracemi ve tvaru srdce,

Dekorace auta nevěsty s motivem srdíček 

Dekorace auta nevěsty s motivem srdíček

postavičkami roztomilých medvídků,

Pokud jste nesmrtelné romantičky, možná se shlédnete ve zdobení s medvídky.

nebo třeba mašlemi, tématickými nálepkami nebo jinými dekoracemi.


Ke zdobení auta nevěsty můžet použít mašle, dekorace nebo si můžete třeba nechat polepit auto tématickými vzory

Při zdobení auta můžete být velmi kreativní.

Při zdobení auta nevěsty můžete být velmi kreativní

Kromě kapoty či masky auta můžete kreativně ozdobit také zpětná zrcátka, kliky u dveří, boční okénka, zadní okénka nebo jinou zadní část auta. Nezapomeňte ale, že méně je někdy více. Proto nemusíte za každou cenu ozdobit kompletně celé auto.

Zdobit lze také božní zrcátka či kliky auta

Auto bude vidět ze všech stran, zvažte proto i zdobení ze zadu.

Auto můžete ozdobit i ze zadu

 Pokud nepatříte mezi milovníky okázalosti a ani auto nevěsty nechcete mít příliš zdobné, nevadí. V jednoduchosti je krása. Zdobení auta ženicha a nevěsty může být i velmi jednoduchéMůžete ozdobit auto třeba jen silnějšími stužkami. Mějte také na mysli, žek obřadu jako nevěsta nemusíte jen v nejluxusnějším fáru, klidně jeďte ve svém oblíbeném autíčku, které třeba není z nejnovějších. Nezapomeňte ho ale pečlivě uklidit a pořádně umýt. Zablácené a špinavé auto nezachrání ani to nejkrásnější zdobení.  

Auto ženicha

Auto ženicha bývá také většinou zdobené výrazněji než auta běžných svatebčanů, avšak nebývá tak výrazné jako auto nevěsty. Záleží opět na Vás. Zdobit můžete ve stejném duchu jako auto nevěsty, jen třeba jednodušeji. Pokud chcete autu ženich věnovat více pozornosti, pak zkuste třeba dekorace s cylindrem, který jasně signalizuje, kdo v autě sedí. 

Nepřehlédnutelně ozdobit můžete také auto ženicha

Auta svatebčanů

Co se týká aut svatebčanů, nejčastěji se zdobí jednoduchými bílými stužkami, někdy také myrtovými věnečky. Zdobení většinou probíhá u domu nevěsty, když se u ní hosté sjíždějí. Zdobení je možné zorganizovat různými způsoby. Nejčastěji auta svatebčanů zdobí kamarádi snoubenců. Stužky by měla mít přichystané nevěsta. Pak už je třeba jen hlídat přijíždějící auta, od řidičů vyptat klíče a auta ozdobit.

Někdy to funguje také tak, že stužky pouze rozdáte řidičům a ti si auta nazdobí sami, což asi není úplně vhodné, ale faktem je, že mnoho řidičů stejně u svých aut v průběhu zdobení stojí, právě proto, aby si pohlídali, že jejich auto nepřijde k úhoně. 

Jak na to?

Na autě se dají zdobit různé části. Nejčastěji se zdobí kapota, boční zrcátka, zadní okno, boční okénka, čelní sklo či anténa. 

Stužky se upevňují pomocí špendlíků, lepící pásky, oboustrané lepicí pásky nebo se přivazují za cokoli, co je možné použít. Vhodné je se majitelů aut zeptat, zda nemají nic proti špendlíkům v těsnících gumičkách. Někteří to nevidí rádi.

Stužky můžete bez újmy autu uchytit za vnitřní stínítka, uvázat za boční zrcátka, za kliky u dveří, stužku lze protáhnout mřížkou masky auta, uvázat na anténu či přivřít do bočního okénka. Další možnosti uchycení jistě najdete pod kapotou auta (v případě, že stužku nelze protáhnout maskou) či v kufru auta. Pozor si dávejte na špinavé a naolejované části, ať nemáte z bílé stužky, stužku černou.

V případě větších dekorací u aut nevěsty a ženicha se uchycení řeší přísavkami, magnety či různými drátky, silikonem a podobně. Toto uchycení je většinou součástí zakoupené dekorace. Pokud si dekoraci vytváříte sami, budete i uchycení muset vyřešit Vy. 

Nejčastější typ zdobení

Nejobvyklejším zdobením aut svatebních hostů je „véčko“. Stuha se přichytí ke stínítkům či zrcátkům a protáhne se maskou nebo se přicvakne do kapoty.

Přední stranu aut můžete ozdobit tímto způsobem.

Pokud stuhu přichytíte jak ke stínítkům, tak k zrcátkům, můžete získat „dvojité véčko“.

Přední část auta můžete ozdobit do tvaru zdvojeného "V"

Často se také zdobí zadní okno aut, a to do diagonály. Nejčastěji takto naaranžujeme jednu až tři stužky. Od tohot zdobení se postupně ustupuje, protože uchycení je složitější, většinou je nutné použít špendlíky nebo lepicí pásku.

Takto můžete ozdobit zadní okénko aut svatebčanů

Stále populárnější proto začíná být ozdobení aut řadových svatebčanů pouze stužkou uvázanou za zpětná zrcátka. Místo stužky se mohou použít výraznější, předem připravené velké mašle či kytky z organzy nebo podobného materiálu. 

Ozdobit můžete zrcátku aut

Článek přečten: 41451×