Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

8 důvodů proč se muži nechtějí ženit

8 důvodů proč se muži nechtějí ženit

Znáte to, dlouhé roky s ním chodíte a věříte, že si Vás vezme. Když spolu hovoříte o svatbě, řekne Vám, že o ní zatím neuvažuje, že svazek omezuje jeho svobodu a že se jedná pouze o kus papíru.Tyto případy mnohdy vedou k tomu, že se s partnerem rozejdete a najdete si nového partnera a do roka stojíte před oltářem. Scénáře tohoto typu se opravdu stávají často a jsou čím dál tím častější. Ženy vnímají svatbu jako stvrzení pevného partnerského vztahu, ovšem pro většinu můžů se jedná pouze o cár papíru a divadlo.

Pojďme se tedy společně podívat na 8 důvodů proč muži svatbě říkají NE!

Kategorie: Svatba

Znáte to, dlouhé roky s ním chodíte a věříte, že si Vás vezme. Když spolu hovoříte o svatbě, řekne Vám, že o ní zatím neuvažuje, že svazek omezuje jeho svobodu a že se jedná pouze o kus papíru.
Tyto případy mnohdy vedou k tomu, že se s partnerem rozejdete a najdete si nového partnera a do roka stojíte před oltářem. Scénáře tohoto typu se opravdu stávají často a jsou čím dál tím častější.

Ženy vnímají svatbu jako stvrzení pevného partnerského vztahu, ovšem pro většinu můžů se jedná pouze o cár papíru a divadlo.

Když už ke svatbě příjde, tak většina můžu při rozhodnutí např. O svatebním oznámení nebo výběru seznamu hostů komentuje těmito slovy: „Mně je to jedno“, „když to musí být“ nebo i „Hmm“.

Za těmito slovy se ukrývá osm důvodů proč se muži nechtějí ženit a při slově „svatba“ jim běhá mráz po zádech.

Pojďme se tedy společně podívat na 8 důvodů proč muži svatbě říkají NE!

 

1. Sbohem nezávaznému sexu

 

Mužům se hodí v hlavě otázka typu: Proč mít jednu ženu 60 let, když jich může vystřídat šedesát za jeden rok (teoretický odhad)? Ano i tyto myšlenky se odehrávají v mužské hlavě při slově „svatba“ Jedná se pouze o nenasytnou mužskou logiku a ješitnost podporovanou pocitem, že muži musí ulovit a vystřídat, co nejvíce holek během svého života.
Manželství je svazek a zároveň i jakási instituce, která se těžko podvádí. Muži vědí, že jakmile se ožení, měli by z morálního hlediska přestat chovat jako opice a samci a vzdát se všech ostatních žen. A to dobrovolně! Tohle je pro většinu mužů mnohdy hrozná až zdrcující představa, při které slabší jedinci prchají od oltáře, utíkají do ciziny a ti méňě odvážní se snaží vše dohnat při loučení se svobodou v místním nevěstinci.

Těžko se na tuto novou skutečnost zvyká (a to i bez ohledu na to jak moc svoji partnerku milují). I proto se většina psychologů a vědců domnímá, že tohle vše vede k tak razantnímu odběru pornografie.
 

 

2. Konec kamarádů a chození do hospody

 

 

Chytrá žena ví, že nemůže svému manželovi zakázat stýkat se se svými kamarády. I přesto se to stává. Jakmile muži začnou žít manželským životem pod jednou střechou, z nějakého důvodu začnou mít na kamarády (pivo, noční život) méně času. A když už se podaří, že si na ně najdete čas, většinou je to pod našim dozorem.
Krátké slovo o třech písmenech „ANO“, které vyřknete během obřadu může znamenat, že žena změní své chování a začne se chovat jakoby měla na svého manžela „papíry“. Nejčastěji je tato skutečnost doprovázena slovy: „ Kamarádi jsou ti přednější než já?!“. Muži samozřejmě o těchto případnech moc dobře vědí. Díky zpovědi a varování svých zkušenějších kolegů, a proto se svatbě vyhýbají dlouhými kroky.
Ovšem existují i vyjímky.

3. Už žádné ponožky ve spíži

Žádný muž samozřejmě nepohazuje své ponožky do spíže nebo nekope pod postel, aby šli, co nejmíně vidět :) (nejčastější výmluva mužů je, že na ně zapomněli).
Elegantně umístěné ponožky berme spíše jako symbol jejich svobody. Manželství vyžaduje toleranci a přizpůsobivost (stejně jako většina partnerských vztahů). Muži se ale strachují, že manželským sňatkem se budou muset vzdát nejen popíjení piva s kamarády, ostatních žen, ale i nedělních závodů formule 1 a počítačových her. Dále se jim ztrácí možnost po návratu z práce se vyvalit uprostřed obýváku a ulehnout do klidného relaxačního spánku.
Samozřejmě platí, že čím víc jsou zvyklí žít bez kompromisů a zcela svobodně, tím větší obavy mají z manželství a nesvobody.

 

 

 

4. Peníze na prvním místě

 

Muži jsou většinou více rozumově založeni, co se týká hospodaření s penězi. Řada mužů při vyslovení slova „svatba“ se osype, a to proto, že se jim vybaví ty děsivé rozvodové historky z vyprávění svých kamarádů či kolegů z práce. Samotná svatba stojí hromadu finančích prostředků, které by se daly určitě využít jinak (např. Nové DVD, bečka piva, nové pneumatiky atd..) a to nemluvíme o případném rozvodu.
Tohle všechno mužům příjde zbytečné vyhazování peněz a vysoké riziko za už tak ztracenou  a případně opětovnou obnovu svobody.
 

5. Kus papíru

Oddací list je jen kus papíru. Obzvláště v dnešní době, kdy každé druhé manželství končí rozvodem. Tyhle slova zaslechla od svého partnera nejedna žena bezprostředně před tím, než se v slzách posadila zoufale na křeslo. Že ani za ten kus papíru jim nestojí.
Muži mají také pocit, že s oddacím listem je jejich partnerka vlastní. Na místo volného partnerství musíte projevit více snahy. Když náhodou Váš vztah nevýjde, snad se začít budovat nový vztah s někým jiným. Muži chtějí vlastně volná zadní vrátka, kudy by mohli v případě neshody utéci (i se svou bečkou piva a novým autem).

6. Nechceme zfotrovatět!

I přesto, že všichni muži časem tzv. zfotrovatí, většina se tomu snaží zabránit. Avšak marně. Jejich základním heslem je „žádná svatba, žádné děti“. Protože, jakmile má muž dítě, stává se otcem a to vede k faktu, že se musí začít chovat zodpovědně. Začíná to slovy: „Taky by jsi mohl někdy něco udělat“. Za těmito slovy se skrývá například: přebalení miminka, vynesení koše, či vysávání koberce nebo vytření podlahy.

Většina mužů se těmto úkolům brání a většinu dne prospí nebo „propřemýšlí“.
Ovšem povalováním ale zfotrovatí a začne jim růst pivní mozol. Jiní poslušně, aby nevznikaly hádky, poslušně pomáhají, ale stejně nakonec jim ten pupek prostě naroste.

Po čtyřicítce si ale uvědomí, že promarnili život, uvědomí si o co všechno přišli, ale to už většinou bývá pozdě. Pak ji nezbyde nic jiného než jen si řvát „Kde já už mohl být!“

7. Podhodlí je nadevše

Muži se prostě nechtějí ženit, protože jsou na to příliš pohodlní. Muži si užívají svůj klid v trenkách, svých zálib s kamarády, nekomplikované vztahy a sex. Ženy naopak můžům vnáší do života pocity nevyspitatelnosti, tahají je po nákupech, kde je nutí si zkoušet oblečení a nutí je dělat na veřejnosti věci, které se pak kamarádům těžko vysvětlují.

8. Manželství a logika nemají nic společného

abychom to shrnuli, z pohledu mužů je v určitém období jejich života (než zfotrovatí a zvyknou si na jiný druh pohodlí například pravidelnou teplou stravou) manželský svazek jen a jen nelogickou a zbytečnou záležitostí.

Nevidí důvod, proč by se měli dobrovolně vzdát spouty žen. Proč přijít o své kamarády, přistupovat na kompromisy, omezovat se ve svých zájmech a riskovat nedostatek finančních prostředků po rozvodu kvůli jednomu kusu papíru, když by si přeci mohli žít mnohem lepším a pohodlnějším životem v zatuchlém doupěti, ve kterém by nebyly poličky s vázami?

Odpovědi na tyhle otázky často bývají prodiskutovány s kamarády u piva, ale nezabere jim to spoustu času. Muži jsou tvorové činu (teda pokud se nejedná o domácí práce).

Ať už se ale brání sebevíce zuby nehty, tak stejně ve finále své ANO vysloví. Při velkém množství záporných argumentů jim stejně dojde to, že ta žena, která stojí po jejich boku ve svatebních šatech jim za to stojí.

A to mluví za vše.

 

 

Článek přečten: 9539×