Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

Když víte tohle, vyberete si ty nejlepší prsteny na svatbu

Když víte tohle, vyberete si ty nejlepší prsteny na svatbu

Jaké že jsou ty nejlepší? Přece ty, které splňují všechny vaše představy. Proto jsme sestavili tipy na základě nejčastějších klientských snů, které si zákazníci chodí plnit do našich kamenných prodejen.

Kategorie: Šperky

Chceme to nej

Určitý podíl snoubenců přichází se zcela jasným zadáním – chceme to nejlepší. To ve většině případů dříve znamenalo zlatou produkci s brilianty ve vysoké kvalitě. Takové prsteny jsou však top nejen ve zpracování, ale i v nákladech na pořízení. Ostatní materiály díky nedostatečně rozvinutým technologiím na jejich šperkařské zpracování donedávna nedosahovaly kvalit zlatých kroužků a byly považovány za podřadnou volbu. Dnes je však situace zcela jiná. Špičková produkce snubních prstenů z oceli či titanu v posledních letech opanovala významný kus trhu, a i nadále roste. Není se čemu divit. Nekvalitní a hřmotné prsteny, které tyto materiály dříve symbolizovaly, jsou dávno minulostí. Dnes u špičkových dodavatelů naleznete dokonalou kvalitu zpracování a design, který směle konkuruje bílému zlatu a pro laika je od drahého kovu často k nerozeznání. A to za významně nižší cenu. Jsme si však jisti, že zlato si svůj prostor zcela vzít nenechá. Kromě uchovatele hodnoty je v něm stále cosi noblesního a nadčasového, co svou klientelu bude nacházet i v budoucnu. Co je tedy dnes to nej? To samozřejmě záleží na vás. Ke zvážení však máte více možností než v minulosti.

Každý po svém

Opět se vraťme do minulosti, kdy se prsteny prodávaly výhradně v párech, resp. dvou vizuálně stejných kusech. Ano, svatba je obřad, kdy se spojí dva lidé, ale to nutně neznamená, že oběma musí sňatek připomínat zcela stejný symbol. V běžném klenotnictví i dnes obvykle dostanete možnost kombinovat designově totožné kroužky. Klasicky s tím, že jeden od druhého můžete (či nemusíte) odlišit šířkou a kamínkem. Doba však pokročila a zažité stereotypy se mění. Nezřídka dnes vidíme páry, kde si každý ze snoubenců volí prsten dle svých vlastních preferencí. Leckdy až do té míry, že oba kroužky poté společně nepůsobí jako „jeden celek“. Ptali jsme se těchto klientů, zda jim nevadí, že prsteny vypadají odlišně. Klasická odpověď zněla nějak takto: „Fotky ze svatby uvidí pár lidí, ale já se na ten prsten budu dívat každý den. Chci, aby se mi prostě líbil!“
Máme pocit, že něco na té myšlence je. Ať to máte jakkoliv, hledejte dodavatele, kde naleznete širokou paletu možností. Nejen v počtu modelů, šířek a kamenů, ale také materiálů a jejich možných kombinací.

Chytře, aby brilianty byly

De facto všechny příslušnice něžného pokolení už někdy slyšely, že „diamanty jsou věčné“ a nejen proto po nich většina dam touží. Nicméně cena bývá v mnoha případech faktorem, který od pořízení briliantu (diamant v briliantovém brusu) odradí. Málo se však ví, že ve snubních prstenech jsou tyto drahokamy dostupnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Zde jsou tři tipy, jak „hacknout“ cenu a dopřát si briliant ve snubním prstenu:

1) U modelů, které jsou dokola osázeny kameny – zjistěte u svého klenotníka, zda není možné osázet jen část obroučky. Typicky polovinu či dokonce třetinu. Vzhled tolik neutrpí, snad jen pokud by vám prsten byl hodně velký a na prstu se protáčel. Kromě významného snížení kupní ceny získáváte navíc dva další benefity. Prostor pro rytinu, kterou u „celokamenových“ modelů typicky nelze vyhotovit. A taktéž případná změna velikosti může být o něco snadnější, ale zde opravdu záleží na daném vzoru.

2) Rozmyslete si volbu velikosti kamenů. Větší obvykle znamená výraznější a dražší, menší opak. Pro někoho z hlediska preferovaného designu může platit „méně = více“ a snížená cena asi urazí málokoho.

3) Lze zvážit kombinaci materiálů – BRILAS exceluje v nacházení dokonalých řešení pro každého. Jednou z oblíbených variant je kombinace snubáčku z bílého zlata s brilianty a hladkého kroužku z oceli. Dokonalé, nádherné, absolutně bezkonkurenční cena. Top hack, přijďte si jej na prodejnu sami vyzkoušet!

Jak vypadají ty nejlepší snubní prsteny pro vás?

Článek přečten: 1110×