Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

Neudělejte tyto 4 školácké chyby při měření velikosti prstenů!

Neudělejte tyto 4 školácké chyby při měření velikosti prstenů!

Prsteny jsou nádherná záležitost, obzvláště ty spojené se zásnubami a svatbou. Nicméně abyste si symboliku, eleganci a noblesu na prstu opravdu užili, potřebujete zjistit správnou velikost kroužku. I zde platí „dvakrát měř – jednou řež“ a proto se dnes zaměříme na zbytečné přešlapy při měření.

Kategorie: Šperky

Chyba č. 1 – snubní prsten o půl čísla větší než zásnubní

S tímto nesmyslným pravidlem se setkáváme na našich prodejnách frekventovaně. Ano, nezřídka to tak po měření ve výsledku dopadne, ale rozhodně tuto poučku slepě nenásledujte. Každý jsme unikát a to platí i pro naše prsty. Vždy je tedy potřeba přesně změřit právě ten, na který kroužek poputuje, aneb zmíněný mýtus  z hlavy zkrátka vymažte.

Chyba č. 2 – měření nerozdělitelným svazkem kroužků

Častý přešlap, ke kterému vás i dnes přiměje nejeden zlatník. Jak můžete zjistit, zda vám např. snubáček dobře sedí a je pohodlný, když zkušební prsten na vaší ruce táhne jako ocelové závaží k zemi chuchvalec dalších 30 kovových kroužků? Ano, pro klenotníka je to praktické, nemusí nic pracně srovnávat, uklízet a hlídat. Pro klienta je to však peklo a takové měření bývá často nepřesné. Tahle praxe u dobrého obchodníka zkrátka nemá co pohledávat.

Chyba č. 3 – nevhodné zkušební kroužky

Při určování správné velikosti hrají roli mj. šířka, výška a vnitřní profil prstenu, který si chcete pořídit. Úlohou obchodníka je poskytnout vám zkušební kroužky, které jsou v daných parametrech co nejvíce podobné zvolenému originálu. Nemusí být úplně stejné, to často není vzhledem k pestrosti kolekcí proveditelné. Každopádně když určujete velikost cca 2 mm širokého zásnubního prstenu pomocí 6mm zkušebního kroužku s rovným vnitřním profilem, počítejte s téměř jistou „netrefou“.

Chyba č. 4 – tlačení prstenu proti kořenu prstu

Další evergreen, který se snadněji ukazuje, než verbálně popisuje. Budoucí nevěsty mají tendenci při zkoušení snubní prsten zatlačit druhou rukou z vnitřní strany proti prstu, aby zjistily, že na hřbetu ruky vznikne mezi prsteníčkem a obroučkou velká mezera. Interpretace je jasná – „je velký“! Ne, není, resp. nemusí být. Na tuto techniku zkrátka při měření zapomeňte. Pokud něco dovede, pak zajistit, že vyberete velikost špatně.

Mnoho štěstí při vaší volbě!

Článek přečten: 1152×