Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

× 💕Víte, že naši klienti mohou HRÁT o DOVOLENOU za 200.000 Kč?🍀 Více informací ZDE »

3 klasické lži obchodníků se snubními prsteny

3 klasické lži obchodníků se snubními prsteny

„Rozmohl se nám tady takový nešvar“, praví hláška z legendárního filmu. Obchodníci lžou. Vlastně nic nového, děje se to odpradávna. Dnes si ty nejzásadnější kulišárny v rychlosti přiblížíme a vysvětlíme, proč je zejména svatební salóny, menší klenotníci, ale i významnější hráči v našem oboru používají.

Kategorie: Šperky

Lež obchodníků č. 1: Máme perfektní výběr snubních prstenů

Ne, nemají, pardon. Když vám personál ukáže 5-8 kazet s nějakými 100+ modely ve zlatě, má prostě bídný sortiment. Chcete jít někam, kde máte na výběr mnohem víc – několikanásobné počty modelů/designů, v různých materiálech, barevných kombinacích, s možností pestré volby kamenů. A zejména je důležité mít možnost kombinovat vše výše uvedené. Chcete si přece vybrat snubní prsteny na celý život, tak ať je z čeho!

Proč vám obchodníci lžou? Mají zkrátka velmi omezený sortiment, typicky z jedné výroby. Nezřídka se jedná o jiho/východoevropské dílny (pozor na kvalitu prstenů), které se snaží dostat na český trh, protože renomovaní lokální výrobci snubních prstenů s menšími obchodníky, až na řídké výjimky, nespolupracují. Nedává to totiž obchodně smysl.

Lež obchodníků č. 2: Snubní prsteny musí být ze zlata

Omlouváme se, ale to je podobný blábol, jako když vám někdo řekne, že musíte celý život nosit jenom sukni. Zlato bývalo hegemonem odpradávna, zejména kvůli tomu, že je dobře opracovatelné. To dříve ostatní materiály de facto zcela diskvalifikovalo. Dnes je však doba zcela jiná, díky moderním technologiím dnes dokáží špičkoví klenotníci vytvořit mistrovská díla i z jiných materiálů, např. oceli či titanu. Nevěřte zjevným nesmyslům, že např. u oceli se kameny lepí. Tenhle mýtus už dávno není pravda. Rozhodně ne v renomovaných klenotnictvích. Nic proti zlatu, stále je to nejpopulárnější a špičkový materiál. Jen si nenechte nalhat, že jediný správný.

Proč vám obchodníci lžou? Inu, vlastně je odpověď stejná jako u předchozího prodejního triku. Nemají sortiment. Nemají přístup k potřebným technologiím, což vyžaduje extrémně nákladné investice. Nemají vám v tomto směru zkrátka co nabídnout. Zbývá tedy jediné – tvrdit, že to, co prodávám, je to jediné kvalitní. Věřte, že kdyby mohli, neváhají ani vteřinu, aby mohli nabízet ke zlatu špičkovou alternativu.

Lež obchodníků č. 3: Doživotní servis zdarma

Dlouhé roky hlásáme, že je to nefér praktika. Povrchy prstenů nelze obnovovat donekonečna. Při každém servisu dochází k úbytku materiálu a tak by vám po pár takových zásazích zbyla místo krásných kroužků „ohoblovaná holátka“. Dalším aspektem je, že takovou službu využívá odhadem 1 z 10 párů. Ti ostatní na ni vlastně jen přispívají těmto 10% klientů v ceně svých prstenů. Navíc je to služba vlastně zbytečná. Klíčové je naučit se s prsteny zacházet. A na to stačí i mužům, kteří to zpočátku se šperky obvykle moc neumí, pár týdnů. Proto v BRILAS raději nabízíme službu Bez obav. Ta jako jediná na trhu řeší nejen poškrábání, ale i mechanické deformace snubních prstenů, a to po dobu dvou let. Stačí jen dorazit na jednu z 18 BRILAS poboček po celé ČR nebo snubáčky zaslat na naše sídlo. O zbytek se již postaráme.

Proč vám obchodníci lžou? Nemuset se o prsteny vůbec starat a jen je občas poslat zlatníkovi, aby je opravil, je fantastický prodejní argument. Pro klienta vskutku krásná představa, jen zcela lichá. Snubáčky zkrátka potřebují trochu pozornosti, zejména v začátku, kdy se také stává nejvíce karambolů – poškrábání, ohnutí, apod. Pro tuto dobu je určitě vhodné mít nějakou garanci. Jakmile se však s nimi sžijete, budou krásné na dlouho. Že na tom, co dlouhodobě hlásáme, bude něco pravdy, potvrzuje i aktuální vývoj na trhu. Někteří z obchodníků významně změnili podmínky "doživotního servisu". Již prsteny bezplatně neservisují (obnovení povrchů), ale pouze čistí, což je zcela jiná služba. Dlužno dodat, že zásadně méně nákladná.

Nenechte se balamutit a ať vám vaše vysněné prsteny dělají radost navždy!

Článek přečten: 1601×