Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

Safíry a lab-grown brilianty ve snubních a zásnubních prstenech: luxus!

Safíry a lab-grown brilianty ve snubních a zásnubních prstenech: luxus!

Váháte, jaký kamínek zvolit do vašeho prstenu? Ke klasickým briliantům a zirkonům jsme přidali další skvělé varianty. Safíry a "lab-grown" brilianty totiž nabízejí unikátní vlastnosti a nesporné výhody. Dnešní kratičký článek napoví, zda jsou i pro vás skvělou volbou.

Kategorie: Šperky

Proč safír do snubního či zásnubního prstenu?

Barva a cena: Safíry jsou nejznámější svou intenzivní modrou, ale vyskytují se také v dalších barevných odstínech – růžové, žluté, nebo ve svatebních prstenech velmi populární bílé/čiré. Ty naleznete i v naší nabídce a to za velmi atraktivní ceny.
Tvrdost: Jedná se o druhý nejtvrdší přírodní minerál po diamantu – je tedy velmi odolný a vhodný pro každodenní nošení.
Vzhled a trvanlivost: Jedním slovem nádhera, která v čase drží svůj dokonalý vzhled. Každý kámen je unikát, který si zkrátka na ruce zamilujete.
Nevýhody: Kvalitní safíry jsou cenově velmi dostupné, nicméně se stále jedná o drahokam, který zkrátka něco stojí.

Proč do snubního či zásnubního prstenu zvolit lab-grown brilianty?

Kvalita a vzhled: „Lab-growns“ mají stejné chemické a fyzikální vlastnosti jako přírodní diamanty, což znamená dokonalý lesk a tvrdost. Do prstenů tedy naprosto skvostná kombinace.
Cena: Jsou výrazně dostupnější než jejich přírodou vytvořené protějšky.
Etika a udržitelnost: Výroba těchto kamenů eliminuje kontroverzní praxe spojené s těžbou diamantů, což může být pro mnoho lidí důležitým faktorem při rozhodování.
Nevýhody: Někomu může být proti srsti syntetický původ těchto skvostů. Za nás je to však spíše plus.

Porovnání safírů a lab-grownů s tradičními brilianty a zirkony

Přírodní brilianty: Mají svůj vlastní půvab, historii a tradici. Nesmrtelná klasika luxusu. Na pořízení nicméně bývají typicky nákladnější a mohou být náchylnější k výše zmíněným etickým obavám.
Zirkony: Tyto syntetické klenoty jsou cenově významně dostupnější než safíry a diamanty, ale tomu odpovídají i jejich vlastnosti - mají nižší tvrdost a odolnost, což je ve srovnání s brilianty a safíry činí náchylnějšími k újmě při každodenním nošení.

Tak co myslíte, který bude pro vás ten pravý? Vřele doporučujeme, abyste si přišli všechny vaše vysněné varianty prohlédnout na jednu z našich 18 prodejen po celé ČR.

Budeme se na vás těšit!

Článek přečten: 397×