Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
Hledat

Jak na dokonalý účes?

Jak na dokonalý účes?

Nevěsta spolu s ženichem tvoří nejkrásnější pár celého svatebního dne. Předchází tomu vybírání, rozhodování a konečná volba nejen u svatebního ošacení, obuvi, šperků nebo líčení, ale také u účesu. Svatební účes by měl krásně dotvořit a podtrhnout celkový vzhled nevěsty i ženicha.

V našem článku se budeme točit hlavně okolo žen, ale i pro pány máme super tip. Vyzkoušejte barber shop a zjistěte jaké to je, nechat se stylově hýčkat.

Kategorie: Nevěsta

Jaký mám tvar obličeje?

Existují čtyři základní typy obličejů a každý z nich má své charakteristické rysy.

  • Oválný obličej je delší než širší. Nenaleznete v něm žádné ostré úhly. Čelo a čelist jsou zaoblené a nejširším místem tváře jsou lícní kosti. V případě, že vlastníte oválný obličej, máte štěstí, protože vám sluší téměř každý účes.
  • Hranatému obličeji dominuje hranatá čelist. Obličej je celkově stejně dlouhý jak široký a obsahuje minimum křivek. Vyhněte se rovným účesům s pěšinkou uprostřed a vsaďte na trochu asymetrie. Slušet vám budou vlasy stupňovitě sestříhané nebo jemné vlny okolo obličeje.
  • Kulatý obličej je také stejně vysoký jak široký, ale nejširším místem v obličeji jsou lícní kosti. Zato čelistní linie je velmi zaoblená. Proto vám budou lichotit rovné účesy zasahující do obličeje. Vyvarujte se okzalých kudrn nebo hodně stažených vlasů.
  • Srdcový tvar je posledním z klasické čtveřice. Váš obličej má velmi úzkou čelist s ostrou bradou. A nejširším místem jsou lícní kosti a čelo. Sluší vám polodlouhé účesy. Dobrou zprávou je, že se nemusíte bát ani kudrn, které vašemu obličeji dodají na šířce ve spodní části. Zato pěšinka uprostřed nebo hodně vyčesané vlasy nebudou dobrou volbou.

Co z knih nevyčtete?

Ne vždy vám ale sluší účes, o kterém jste se dočetli, že je pro váš typ obličeje ten pravý? Nezoufejte, přinášíme pár tipů přímo od kadeřníka. Poučky vám mohou pomoci, ale neřiďte se jimi úplně do puntíku. Nejdůležitější je, abyste se v účesu cítili pohodlně a sebejistě. Pokud máte představu, jak se nechat na svatbu učesat, máte napůl vyhráno. Záleží na hustotě, délce, ale i celkové kvalitě vlasů. S tím vším vám poradí profesionál s individuálním přístupem. Nepodceňujte ani vyzkoušení účesu. Doporučujeme jednu až dvě zkoušky. Počet závisí na složitosti účesu a především na vaší plné spokojenosti s výsledkem. Nebojte se být náročná.

Hlavně nepřezdobit!

Aby byl dojem perfektní, nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása. Dokonalý účes má za úkol dotvořit krásu nevěsty, ale nesmí ji přebít. Proto podle stylu svých svatebních šatů vybírejte i účes a ozdoby do něj. V případě, že u vás vyhrály šaty s ramínky nebo s krajkovými rukávy, pak budete vypadat skvěle s vyčesanými vlasy. Naopak, pokud vám šaty odhalí ramena a dekolt, můžete zvolit i účes rozpuštěný. Máte okázalé šaty nebo dominantnější šperky? Pak rozhodně volte jednoduchý účes bez korunky nebo štrasových ozdob. Perfektní drdol nebo krásně zapletený cop dokáže podtrhnout celkovou okázalost nevěsty. Nebo vás čeká svatba v boho stylu se spoustou květin? Nebraňte se rozevlátému účesu s květinovým věncem nebo závojem, kdy budete vypadat jako lesní víla. Ozdoba ve vlasech skvěle zvýrazní určitou partii nebo detail účesu. Skvěle se hodí gumičky s perličkami, ozdobné pinety, květinové doplňky, štrasové šperky, korunky a jiné.  

Kapky deště

Ani při dešti nemusíte zoufat. Ač by mělo pršet štěstí, vašim vlasům to tak připadat nemusí. V žádném případě neměňte účes na poslední chvíli. Kouzelník převlečený za vašeho kadeřníka vám vlasy dokonale vysuší a použije přípravky na odpuzování vlhkosti. Takže pokud nebudete tančit v dešti, nemáte důvod k obavám. Využijte deštník, který skvěle poslouží i jako rekvizita při svatebním focení. Když déšť, tak proč z něj nevyždímat, co se dá.

Krátké či dlouhé

Pokud se pyšníte delšími vlasy, máte samozřejmě více možností volby. Ale i z krátkých vlasů dokážete vykouzlit krásný účes. Vsaďte na netypické, extravagantní účesy vyčesané směrem nahoru. Nebojte se výrazných vlasových doplňků. Při volbě klasičtějšího vzhledu můžete dát vyniknout výrazným šperkům nebo líčení. I přesto sníte o účesu, který z kratších vlasů nelze vytvořit? Kvůli svatbě si ale nemusíte nechat dorůstat vlasy, protože i pro tento případ máme řešení. A to v podobě příčesků, které kadeřník dokáže do celkového vzhledu účesu zapracovat tak, aby nebyly vidět.

Nechat se hýčkat od profesionála, svěřit se do rukou šikovné kamarádky nebo se česat sama? Podělte se s námi o váš názor. Co volíte jako nejlepší možnost ve váš velký den?

Autor: Irena Zářecká

Článek přečten: 1021×