Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

3 klasické pasti, které na vás čekají u výběru zásnubního prstenu.

3 klasické pasti, které na vás čekají u výběru zásnubního prstenu.

Chcete svou vyvolenou požádat o ruku? Super, asi budete potřebovat kroužek, který dodá žádosti kýženou vážnost. Vybrat jej vypadá jako banální úkol, nicméně trable číhají hned za prvním rohem. Tady je vše, co potřebujete vědět, abyste tento zásadní úkon vyřešili s grácií a bez nervů.

Kategorie: Zásnuby

Velikost, velikost, velikost

Prý na ní nezáleží. Ale kde že. Prstýnek musí sedět, jinak si ho vaše láska neužije naplno. Jenže jak vybrat ten správný rozměr? Prozradíme vám jedno tajemství. Pokud nejste Clark Kent, který ve spánku oskenuje své Lois laserovým zrakem prstík a ihned ví, asi to netrefíte. Ano, občas se najde fákír, který své milované nepozorovaně v noci správně změří obvod prstu nití, ale ruku na srdce. Takových nás je, pánové, tak jeden ze sta. Dalších pár z nás na to jde od lesa a nepozorovaně "stopí" jiný prsten, který drahá polovička nosí. Obvykle sice na jiném prstu, než kam typicky patří zásnubní prsten, ale co už.

Zkraťme to. Zjistit spolehlivě správnou velikost se obtížností blíží filmovým misím Toma Cruise. Pokud chcete v klidu spát, do žádné zběsilé akce se nepouštějte. Seriózní klenotník vám totiž po vašem vyslovení se (a očekávané "netrefě") velikost bezplatně upraví či ideálně prsten vymění. Ptejte se na to včas. Hned u výběru. Ušetříte si dost nervů i peněz.

Musí to stát tolik?

Oblíbená pastička klenotníků - cena. Když nemám dostatečnou šíři sortimentu (obvykle kvůli nedostupné/drahé technologii), abych pokryl kompletní cenové spektrum, vymyslím si pohádku, proč je něco podřadné. Nevěřte pohádkám, zkuste to případně jinde. Špičkový klenotník vám nebude vyprávět bajky o třech měsíčních platech za zásnubní prsten. Nemá to zapotřebí. Raději bude naslouchat a zjistí, co je pro vás a vaši milou důležité, a dle toho společně vymyslíte řešení. I kdybyste jej třeba nakonec měl realizovat u konkurence. Zlatník, kterému na zákazníkovi opravdu záleží, dělá věci, které jsou správně pro vás. Ví, že i když nakonec koupíte jinde, dostane od vás pravděpodobně dobré doporučení, protože pomohl. Přemýšlejte o motivaci vašeho obchodního partnera, doporučujeme se na ni dokonce narovinu ptát. Pokud je např. obchodník placen provizně z prodeje, dost pravděpodobně bude doporučovat produkty a řešení, která vyhovují zejména jemu. A to určitě nechcete.

Kdo má plán, ten je pán

My muži jsme často impulzivní bytosti. Najednou to docvakne, uzraje a tak jdeme konat. Bum, prásk, vyřeším to hned teď! Ano, okamžitá rozhodnutí a nákupy mají leckdy svůj nesporný půvab. Na druhou stranu nás mohou přimět k řešením, kterých hned druhý den litujeme. Obzvláště v případě zásnubního prstenu to může být situace dosti nepříjemná. Pokud jste k bleskovým rozhodnutím náchylní, zkuste do nákupu zásnubáku vědomě vnést alespoň kapku plánování. Nebudete litovat. Koupit v prvním klenotnictví v OC, kde měli alespoň trochu ok model, je splněný úkol. Ale nejspíš to nebude "kauf" roku. Nemluvě o řešení případné nevyhovující velikosti, vrácení či reklamace. Neuveďte sami sebe do časové tísně, ta je obvykle nejhorším rádcem. Když máte plán, obvykle si vyšetříte dost času na to, abyste své milé dopřáli to nejdokonalejší řešení, které existuje. A ona za to přece stojí, co myslíte? ;-)

Mnoho štěstí při vašich volbách, a hlavně v následném manželství. A pokud se vám v hlavě právě teď rodí malý impulzivní plán, zkuste začít třeba zde :-).

 

 

Autor: Radim Kubíček, BRILAS

Článek přečten: 1106×