Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
Hledat

× Převlékli jsme se do nového kabátu :), uvítáme k němu vaše připomínky. Pište na FB, Insta či info@brilas.cz. Díky!

5 věcí, které musíte vědět, aby žádost o ruku neskončila katastrofou

5 věcí, které musíte vědět, aby žádost o ruku neskončila katastrofou

Ruku na srdce, svatba je velká věc. Životní milník, který chce většina z nás mít perfektní. Od první minuty, za kterou lze s klidným svědomím považovat onu chvilku, kdy se zeptáte „Vezmeš si mě?“. Aby všechno klaplo na jedničku, pár věcí rozhodně nesmíte podcenit.  

Kategorie: Zásnuby

V ten správný čas

Když ve vás rozhodnutí požádat svůj protějšek o ruku uzraje, buďte vnímaví a chytří. I když jste věnovali přípravám sebevíc času a úsilí, občas se okolnosti sejdou tak, že je nutné posečkat. Zažila vaše partnerka hororový den v práci? Je nemocná, bez nálady, nebo jí právě projíždějící auto blátem z kaluže nabatikovalo nové šaty? Ne, takhle snová chvilka nevypadá. Chcete přeci, aby si to užila na maximum. A koneckonců, obvykle ani není kam spěchat, tak se obrňte trpělivostí. A připravte se na další pokus.

Romantika! Nebo ne?

Západ slunce u moře, vítr ve vlasech, skvělá večeře, lahodné víno. Ta pravá chvilka? Možná. Rozhodně ale ne pro každého. Někdo holky, jiný vdolky. Miluje váš protějšek adrenalin? Zajistěte nezapomenutelný seskok padákem, ideálně otevřeným. Že má radši pivo a metalovou muziku? Vezměte ji na koncert Iron Maiden, kupte aktuální tričko kapely, a domů do spíže basu nejlepší dvanáctky. Aby bylo jasno - nemusíte nutně ve vaší peněžence rozpoutat devastující průvan, hlavně se snažte uhodit hřebíček na hlavičku. Sami nejlépe víte, co ji dostane. Umocníte tím už tak silnou emoci spojenou s důležitým okamžikem. Ten se pak do paměti vryje stejně důkladně jako jizva na čelo Harryho Pottera.

Něco na ručku

Tradice je tradice. Pokud to opravdu myslíte vážně, budete potřebovat prstýnek. Takový, který jí budou závidět vdavekchtivé kamarádky, ukončí marné doufání jejího kolegy z práce, a rozhodně takový, který se jí prostě bude neskutečně líbit. Dejte si záležet. Začněte s výběrem včas, a nebojte se říci si o radu kamarádkám. Respektujte její vkus, ale i vlastní možnosti. Parádní kousek nemusí stát jako nové auto. Řečem o nutnosti pořídit prsten v ceně násobků vaší mzdy se vysmějte. To si nejspíš vymysleli sami zlatníci, aby utržili.

Na velikosti záleží

Řekněme si to narovinu. Trefit velikost zásnubního prstenu je věda. Na internetu, a především mezi zlatníky, koluje mnoho bizarních historek o měřících pokusech, které dopadly neslavně. Ušetřete si stres z představy, že se ovíněná probudí uprostřed noci a přistihne vás, jak jí motáte měřící provázek na prst. Nechcete přece, ať ví, co chystáte. Rozhodně jednodušším řešením je vybrat dobrého obchodníka. Poradí vám, jak odhad velikosti zpřesnit. A především, když se opravdu netrefíte, velikost zdarma upraví či vám prsten vymění. Pokud však adrenalin máte rádi, nebo jste si zkrátka jistí svou měřící metodou, určitě se vám bude hodit tabulka velikostí.  

Když se něco zvrtne

I když si dáte sebevětší práci, občas něco prostě nevyjde. Ty bahnem zničené šaty oplakala. Iron Maiden zrušili koncert a basa s pivy sjela ze schodů. A že jí kamarádka omylem prozradila, že se chcete vyslovit? Nezoufejte. I ze zdánlivého neúspěchu se dá při troše snahy vykouzlit krásná chvilka. Trénujte to, v budoucnu se vám to bude náramně hodit. Neberte se zkrátka tak vážně a zkuste se dílčímu neúspěchu spolu zasmát. Život je přece krásný a s ní bude určitě ještě víc. Je na co se těšit, hodně štěstí!


Jak se povedl tento důležitý okamžik vám? Neváhejte se podělit o svou zkušenost v komentářích!

Autor: Radim Kubíček

Článek přečten: 1858×