Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Zásnuby aneb jak požádat o ruku

Zásnuby aneb jak požádat o ruku

Co jsou to zásnuby? Jak probíhají a co nesmí chybět? Jaké jsou tradice? Pokud si přečtete následující článek, dozvíte se také informace o zásnubních prstenech. Máme pro Vás i pár tipů na netradiční požádání o ruku.

Kategorie: Zásnuby

Tradiční zásnuby

Dříve patřily zásnuby k velkým rodinným oslavám, které měly svá pravidla. Dnes se od této tradice upouští. Ale rozhodnutí je jen na vás a můžete oslavit zasnoubení i s celou rodinou. Pak se nechejte inspirovat tradičními prvky, které by neměly chybět.

Při větší rodinné oslavě oznamuje zasnoubení otec nevěsty tak, že zacinká lžičkou na skleničku. Všem zúčastněním oznámí zasnoubení. Snoubenci pak vstanou a předají si dárky. Jestliže se oslava koná v menším rodinném kruhu, oznamuje zasnoubení snoubenec.

Dárky k zásnubám

Budoucí nevěsta by měla k zásnubám od snoubence dostat kytici s bílými květy. Dále si snoubenci předávají prsteny. Dámský prstýnek by měl mít bílý kámen a může být i více zdobený. Stále častěji ale předává prsten jen muž ženě a ta mu pak může dát jiný osobní dárek, který může mít stále při sobě.

Zásnubní prsten

Hlavním dárkem pro snoubenku je zásnubní prsten. Nejoblíbenější je klasický kroužek zdobený jedním větším zirkonem či briliantem, většinou kulatého tvaru. V moderních prstenech jsou i hranaté kameny, které mají také své kouzlo. Jestliže chcete více zdobený prsten, zvolte s více kameny. Jeden by měl být ale největší.

Zásnubní prsten nosí žena celý život, proto by měl být prsten kvalitní. Proto není úplně vhodné šetřit. Ale kromě zlata se nabízí i prsteny ze stříbra, které mohou být cenově dostupnější variantou nahrazující dražší zlaté prsteny. Ale samozřejmě zlatý prsten, je zlatý prsten. Nezapomeňte na krásnou krabičku, ve které bude prsten schovaný.

Ceny zásnubních prstenů závisí od použitého materiálu. Nejlevněji vyjdou stříbrné zásnubní prsteny, jejich cena se pohybuje, cca kolem 1000 Kč.Klasické zlaté prsteny se pohybují v tisících. Cena zlatých prstenů vychází z jejich hmotnosti, protože se odvádí od množství použitého zlata. Jestliže chcete prsten s briliantem, pak opět záleží na jeho velikosti. Cena zlatého zásnubního prstýnku pak může pohybovat od dvou tisíc až po sto tisíc a více.

Naše tipy na zásnubní prsten se zirkonem:

Naše tipy na zásnubní prsten s briliantem:

Jak požádat o ruku

Většina mužů má spoustu starostí, jak požádat svou vyvolenou o ruku. Klasika je hezká restaurace s večeří a kleknutím s prstýnkem. Nebo se osvědčilo romantické požádání o ruku na dovolené u moře. Inspirovat se můžete romantickými filmy, ale máme pro vás i netradiční tipy, které vás mohou oslovit. Důležité je ale myslet na to, jaká je vaše snoubenka. Potěší ji romantika v soukromí či gesto před mnoha lidma?

Nejste-li příliš dobří řečníci, navlečte své milované zásnubní prstýnek v noci ve spánku.

Pošlete své vyvolené rukou psaný dopis, ve kterém ji požádáte o ruku.
 
V jejím telefonu přepište své jméno, pod jakým Vás má uloženého za „Vezmeš si mě?“ a pak jí zavolejte.
 
Udělejte své milé večeři a ze sýra či zeleniny vykrájejte nebo poskládejte slova „Vezmeš si mě?“ Popřípadě můžete použít kečup, kterým se dá nápis napsat.
 
Kupte plyšové zvířátko, posaďte ho na gauč tak, aby ho hned uviděla, když vstoupí do místnosti a do tlapek mu vložte vzkaz s nápisem „Vezmeš si mě?“, růži a láhev šampaňského.
 
Fixem na sklo nebo rtěnkou napište vzkaz „Vezmeš si mě?“ na zrcadlo v koupelně.
 
Pošlete ji na honbu za pokladem. Určete souřadnice podle GPS a na tajném místě, které podle souřadnic musí najít, schovejte poklad – např. kytici růží s vloženým lístkem s žádostí o ruku nebo s prstýnkem. Vzkaz můžete také  připevnit na kmen stromu nebo krásnou stuhou uvázat na větev.


Tak hodně štěstí, při vašem požádání o ruku.

 

 

Článek přečten: 82857×