Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Rychlé rande - snadný způsob, jak se seznámit

Rychlé rande - snadný způsob, jak se seznámit

Máte dost samoty? Toužité najít partnera pro život? Máte dost nevydařených rande na slepo? Zkuste rychlé rande.

V našich článcích se obvykle věnujeme tématům, které jsou zajímavé hlavně pro zadané. Tedy především pro ty, kteří pomalu ale jistě směřují ke svatbě. Dnes jsme se ale rozhodli, že uděláme radost i našim nezadaným čtenářům, pro které je zatím svatba bodem v nedohlednu. Vezmeme si na mušku jedno téma speciálně pro ty, kteří partnera svých snů teprve hledají. Rychlé rande. Moderní způsob seznamování, který si získává stále větší a větší popularitu. 

Kategorie: Tipy a trendy

Fenomén rychlého rande je sice nejpopularnější v USA, Kanadě a také ve Velké Británii, ale úspěšně funguje už nějaký ten rok také v našich zeměpisných šířkách. Rozhodně tedy nejde o nic zásadně objevného. Pořád se ale najdou muži i ženy, kteří přesně netuší, o co jde, jak to funguje a jestli to není náhodou dobré tak akorát do amerického romantického filmu. Třeba tímto článkem někomu dodáme odvahu zkusit něco nového a možná dokonce najít toho pravého…

Rychlé rande přivedli na světlo světa americký rabín Yaacov Deyo a jeho žena. Nápad vznikl v podstatě z nouze, ve snaze zvýšit počet sňatků v jejich židovské komunitě. Poskytnout nezadaným věřícím příležitost k seznámení.

Byl to samozřejmě nápad s velkým potenciálem, který se pak velmi rychle rozšířil mimo židovskou komunitu a dnes funguje v podstatě po celém světě a svou popularitu si tento způsob seznamování stále úspěšně drží.  

Co je rychlé rande?

Jde o organizované setkání stejného počtu mužů a žen za účelem seznámení. Princip spočívá v tom, že strávíte krátký čas rozhovorem s každým účastníkem opačného pohlaví. Na základě tohoto rozhovoru a prvních dojmů pak ve formuláři zaškrtnete, zda se Vám dotyčný líbil nebo ne. Pokud Vy zaškrtnete jeho a on zase Vás, agentura Vám vzájemně předá e-mailové adresy. Pak už je vše na Vás.

Rychlé rande dnes samozřejmě existuje v různých podobách, podle toho kdo, kde a jak jej organizuje, základní rysy ale zůstavají v zásadě stejné.

Rychlé rande pořádají nejčastěji specializováné agentury, u kterých je nutné se přihlásit, vybrat si termín a zaplatit poplatek za účast. Nejčastěji takové agentury samozřejmě najdete ve větších městech. Neznamená to ale, že nezadaní v menších městech mají úplně smůlu. Jednak je tady vždycky možnost do nejbližšího takového města zajet. Stále častější pak také je, že větší agentury občas pořádají rychlé rande v různých menších městech po republice, kde sice nemají své sídlo, ale jednorázově zde přijedou a akci uspořádají. 

V čem se agentury liší

Pokud máte tu výhodu a můžete se zúčastnit rychlého rande ve větším městě, bude to pro Vás znamenat především možnost vybrat si agenturu podle Vašeho gusta. V čem se tedy jednotlivé agentury mohou lišit.

Výše poplatku – poplatek, který si agentury účtují se pohybuje řádově ve stovkách korun. Výjimkou není cena 100 Kč, stejně jako třeba 700 Kč.
Čas vyhrazený pro rozhovor – už z názvu „rychlé rande“ je jasné, že čas vymezený pro konverzaci s jedním účastníkem je krátký a předem daný. Setkali jsme se s intervalem mezi 3 až 8 minutami.
Počet účastníků – poměrně důležité kritérium o které je třeba se zajímat, my našli počet účastníků od 16 až po 40, můžete tedy potkat 8 potenciálních protějšků nebo až 20. Velký rozdíl.
Pití – některé agentury nenabízí v ceně vůbec nic k pití, jiné třeba welcome drink, další kávu nebo džus
Místo setkání – nejčastějším místem konání bývají kavárny, bary nebo jiné podniky; za zjištění stojí, zda je prostor uzavřený, označený apod.
Rozřazení účastníků – některé agentury rozřazují účastníky pouze podle věku, jiné přihlížejí třeba i k zájmům, které předem zjistí z dotazníků

Agentury se ale liší v mnoha dalších ohledech, které mohou být pro někoho nedůležité, pro jiného ale zcela zásadní.

Na některých seznámeních vystupujete pod přidělenou přezdívkou, jinde pod svým křestním jménem. Spousta agentur nabízí další rychlé rande zdarma, pokud se na tom prvním s nikým neseznámíte (nemáte s nikým zaškrtlou shodu). Na jednom setkání jde opravdu jen o těch pár minut povídání a pak hned pryč a čekat na výsledky. Další agentury pak mají třaba přestávku a po samotném seznamování pak začíná volná zábava, která může končit až v nočních hodinách. Jedna agentura Vás udržuje v napětí do poslední minuty, další Vám dá profil ostatních účastníků setkání již několik dnů před akcí, abyste se mohli připravit. 

Pro koho je rychlé rande

Rychlé rande ocení lidé, kteří mají chuť zkusit něco nového, nemají moc příležitostí k seznámení, mají třeba špatnou zkušenost s anonymními internetovými seznamkami, bojí se trapných chvilek, odmítnutí a vysvětlování. V tomto ohledu je rychlé rande snadné. Pravidla jsou pevně daná a jasná pro obě strany.

Pokud se na to cítíte, zkuste to. Třeba nenajdete na první pokus hned lásku na celý život, můžete ale narazit na dobrého přítele nebo třeba na kamarádku. Spousta lidí kromě životních parterů objevila na rychlém rande nový koníček, získala práci nebo třeba tip na skvělou restauraci. Uvidíte sami, je to trochu vyčerpávající zkušenost, ale je k nezaplacení!

Nechceme tady dělat reklamu jednotlivým agenturám, rychlé rande (speed dating) je populární záležitost, stačí pár kliknutí v internetových vyhledávačích a Vy sami určitě najdete spoustu odkazů na agentury, které tyto akce pořádají právě blízko Vašeho bydliště.

Věříme, že brzy najdete toho pravého nebo tu pravou a my Vás brzy přivítáme v našem internetovém klenotnictví při nákupu zásnubního prstene a poté také snubních prstenů!

Článek přečten: 4945×