Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Organizace svatebčanů a automobilů ve svatební den

Organizace svatebčanů a automobilů ve svatební den

Při každé svatbě je nutné její naplánování a organizace. Zahrnuje to vše od řazení vozidel, příjezdu svatebčanů až po cestu na hostinu. Dobrá organizace nám tak pomáhá zabránit zbytečnému chaosu. Pojďme se podívat, jak to má být správně.

Kategorie: Svatba

 

Řazení aut na svatební obřad

Nejčastější variantou je oddělená cesta ženicha a nevěsty. V prvním autě jede vždy ženich, se svým svědkem. Za nimi se seřadí další auta, popř. i autobus, se všemi svatebními hosty. Celou svatební kolonu uzavírá vozidlo vezoucí nevěstu a jejího svědka.

Existuje i varianta, kdy si snoubenci přejí jet spolu. Pak v prvních autech jedou rodiče nevěsty a ženicha, za nimi pak vozidlo se snoubenci a následují je ostatní svatební hosté.

Pořadí svatebních hostů při vstupu na svatební obřad a ze svatebního obřadu

Také organizace svatebních hostů a jejich správné pořadí při vstupu na obřad i při odchod po jeho ukončení má svůj smysl. Pro vstup do obřadní síně můžete vybírat ze dvou variant.

První možností je, že všichni svatební hosté vcházejí do místnosti společně.

Pořadí je pak následující:

Nevěsta a otec nevěsty
Ženich se svou matkou
Matka nevěsty a otec ženicha
Družba a družičky
Blízcí příbuzní
Ostatní svatebčané

Ve druhé variantě jdou do svatební síně všichni svatební hosté, kteří utvoří špalír. Nakonec jde nevěsta s otcem. Svatebčané, kteří mají nejvíce úloh, jdou jako poslední před nevěstou. Chlapec, který nese snubní prsteny jde v páru s družičkou, která rozsypává květní lístky. Ti jdou těsně před nevěstou. Nevěsta se drží pravého ramene otce a jak dojdou k ženichovi, tak mu ji symbolicky předá. Ženich stojí před oltářem se svou nevěstou po pravé ruce.

Pro odchod ze svatebního obřadu je pak jen jedna varianta:

Novomanželé
Otec nevěsty a matka ženicha
Matka nevěsty a otec ženicha
Družička a družba
Svědci se svými partnery
Ostatní svatební hosté

Řazení aut na svatební hostinu

Pro jízdu již novomanželů a ostatních svatebních hostů je již jen jedna varianta. První jede vozidlo s novomanžely, v dalším automobilu rodiče nevěsty, rodiče ženicha, následováni autem se svědky, družbou a družičkou. Ostatní svatebčané se pak se svými vozidly řadí za ně.

 

 autor: brilas.cz

Článek přečten: 19467×