Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatba v souladu s přírodou

Svatba v souladu s přírodou

Milujete hory, přírodu a tu nádheru všude kolem? Zorganizujte si vaši svatbu tak, aby byla v souladu s hodnotami, které v sobě nosíte. Kromě toho můžete využít prvky tzv. BOHO stylu. Inspirujte se našimi tipy a připojujeme i pár rad, jak udělat vaši svatbu ekologičtější.

Kategorie: Svatba

Proč je BOHO styl tak oblíbený? Možná je to i kvůli příjemné a uvolněné atmosféře, kterou dotváří. Přírodní dekorace a romantická zákoutí působí nespoutaně, ale za to velmi něžně. V tomto stylu se nese i výběr šatů, šperků a účesu, který je často doplněn květinami nebo ozdobou.

Kořeny tohoto fenoménu se opírají o nezávislost, lásku, nespoutanost, dobrodružství a krásu. Originalita a neotřelost je na takovéto svatbě více než vítaná! ????

prirodni svatebni vyzdoba

Pojďme se podívat na to, jak si užít jeden z nejkrásnějších dnů v životě a zároveň nezatížit přírodu.

Příliš složité? Vůbec ne. Udržitelná svatba není na organizaci náročná. Stačí se jen zamyslet a nepřehánět. Vždyť posuďte sami, připojujeme našich 10 mini eko-svatebních tipů.

Eko svatba

Začneme s doplňky a šperky. To je naše parketa. Pokud chcete být ekologičtí, pořiďte si takový šperk, který nebude na jedno použití, ale vynosíte ho ještě i na plesy a během běžných dní. Naše náušnice, přívěsky nebo prsteny si můžete vybrat zde.

nevesta v prirodnim style

Totéž platí pro ženichův oblek a boty. Pokud zvolíte neutrální barvu, bude ho moci nosit prakticky kamkoliv na společenské události ještě dlouhý čas.

Květiny. Květiny. Hodně květin. Přesně tolik vám zůstane na druhý den. Co s nimi? Zamyslete se, kam je věnujete. Využijí je určitě v okolních kostelích nebo je obdarujte přátelé.

Řešením je napsat na svatební oznámení, aby vám hosté namísto květin raději poslali finanční dar nebo přispěli na vybranou charitativní organizaci.

Co se týče vaší kytice, slaďte ji s celou svatbou, stejně i pírko ženicha. Budete tak působit jako jeden celek.

trendy ve svatebních šatech

Zbytečnosti, které jste si nepřáli? Požádejte hosty, aby vám dávali finanční svatební dary nebo, pokud chtějí něco fyzického, vytvořte stránku s výpisem darů. Milujete např. čtení? Vypište tam knihy, které si přejete, nebo nářadí, vybavení do kuchyně apod.

Co skutečně potřebujete a co už je spíše jen pro efekt? Nepotřebné vynechejte. Nejen, že vyrobíte méně odpadu, ale i ušetříte. Např. umělé ozdoby na jedno použití, dárky pro hosty, které nemají praktické využití apod., se dají snadno nahradit. Darujte něco využitelného, co neskončí zaprášené v šuplíku.

Šaty si kupte v prodejně, který hledí na férový obchod a původ materiálů.

ženích a nevěsta

Možná se to nezdá, ale i taková svatba v místě bydliště umí ušetřit mnoho úsilí i pohonných hmot ve srovnání s hostinou na odlehlém místě.

Při výběru menu se zeptejte na to, odkud potraviny pocházejí. Taktéž by neměl být problém mít v rámci prostoru koše na tříděný odpad, případně vědět, zda daný dodavatel recykluje nebo nějakým způsobem řeší zpracování odpadu po svatbě.

vyzdoba svatebni stul

A jsme u koláčků, za celý večer bude jídla dostatek, na každého vám tak úplně stačí 4-5 ks. ???? Nepřehánějte to. Pak je budete muset rozdávat každému, koho potkáte.

Šetřit můžete i na spotřebě papíru na tiskovinách. Vytvořtě si raději webovou stránku, kam umístíte zasedací pořádek a jiné informace. Vytisknout tak můžete třeba jen oznámení.

svatební šperky pro nevěstu

Na závěr si zaslouží pozornost účes. Právě ten umí dodat nevěstě ten správný boho look. Zvolte jednoduché vlnky s ozdobou. Ať už je necháte rozpuštěné nebo sepnuté je na vás, odrazte se při volbě účesu od toho, jaký je střih vašich šatů.

Jelikož je vaše svatba na přírodní notu, nepřehánějte to s make-upem.

Jemnost, jednoduchost, krása a ženskost jsou to pravé!

Kouřové líčení v hnědých odstínech a nude rty se skvěle hodí. Šperky zvolte podle toho, jaká jste osobnost a jak moc máte chuť, aby byly výrazné.

V přirozenosti, v jaké se bude vaše svatba nést, umí šperk krásně vyniknout.

účes pro nevěstu

Focení fotoeditorialu zajistili - Organizace: Svatební magazín, Prstýnky: BRILAS

Článek přečten: 1428×