Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
 • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Peníze jako svatební dar - tohle snoubence dostane!

Peníze jako svatební dar - tohle snoubence dostane!

Čeká vás svatba, na kterou jste byli pozváni jako hosté? Kromě toho, že se těšíte, vás čeká i řešení dvou důležitých otázek. První: „Co si vezmeme na sebe?“ a druhá: „Co pořídíme jako svatební dar?Říká se: „Mnohokrát vám děkujeme za každičký halíř, stokrát lepší než nést domů stodesátý talíř.” Proto přinášíme pár tipů, jak hotovost darovat originálním způsobem.

Kategorie: Svatba

Kolik je správně?

S vymýšlením dárku si lámat hlavu nemusíte, takže by se dalo říci, že máte napůl vyhráno. Otázkou ale zůstává, kolik peněz se hodí darovat. Novomanžele určitě potěší částka v jakékoliv výši. Ale přesto se bojíte nechtěného faux pas? Jako adekvátní obnos se nejčastěji uvádí tisíc korun za dospělou osobu. Zvažte, kolik nevěstu s ženichem stálo vaše pohoštění. Případně ubytování, pokud se veselka protáhne do druhého dne. V neposlední řadě záleží na vašich finančních možnostech. Nesrovnávejte svůj dar s tím, kolik peněz věnuje rodina, ta většinou přispívá větší sumou. Ale nebojte, vaši přátelé s vámi chtějí prožít svůj velký den a výše darované částky je to poslední, co je zajímá.

Překvapení zaručeno

Obálková metoda nikdy nezklame a výběr z luxusních designů přání je opravdu veliký. Mnohá jsou přímo i vybavena speciální kapsou na bankovky. Stačí připsat osobní věnování a stylový dárek je na světě. Ale jak překvapit?

 • Penízkovník
  Budete potřebovat pokojovou rostlinu, vybrané rozměněné bankovky nebo mince a provázky, či mašličky. Z bankovek můžete vytvořit origami ve tvaru srdíček, lístečků nebo pro zručnější ve tvaru symbolických holubiček. Pokud si na japonské skládání netroufáte, bankovky jednoduše srolujte nebo z nich poskládejte vějířky, které pak pomocí mašliček připevníte na květinu. U mincí využijte malé lněné nebo saténové pytlíčky. Skvělý dojem uděláte, pokud se s doplňky trefíte do barvy svatby.
 • Cestovatelský deník
  Vyberte z široké nabídky cestovatelských deníků, které objevíte ve skoro každém papírnictví. K tomuto účelu vám poslouží i zdánlivě obyčejný deník s tvrdými deskami. Pohrajte si s výzdobou prvních pár stran, ať novomanželé vědí jak na to. Použijte razítka, malůvky nebo označte na mapce zajímavé turistické cíle. Zajděte do směnárny a nechte si rozměnit peníze na měnu destinace, kam se chystají na líbánky. Ty pak vložte do deníku, případně připište, za co doporučujete obnos utratit. S tímto nápaditým dárkem určitě neuděláte krok špatným směrem vstříc jejich vysněné dovolené.
 • 3 oříšky pro Popelku
  Bude to svatba jako z pohádky? Držte se tématu. Opatrně rozlouskněte 3 velké vlašské ořechy, vyčistěte je a dovnitř schovejte složenou bankovku. Zalepte vteřinovým lepidlem. Pořiďte oříškům zlatý kabátek nebo je posypte třpytivým práškem, aby byly opravdu kouzelné. Vložte do ozdobné truhličky nebo krabičky a ibalte louskáček, na který můžete nechat vygravírovat jména snoubenců. Uvidíte, jak je zdánlivá maličkost potěší.
 • McDonald´s hranolky
  ​Znáte někoho, kdo by nemiloval fritovanou pochoutku z McDonald´s? K vytvoření vtipného dárku vám postačí čistá krabička na hranolky a v neposlední řadě bankovky, ze kterých vytvoříte bramborové frity. Ty naaranžujte tak, aby jednotlivě koukaly ven. Spodní část vyplňte polystyrenem, aby dobře držely na svém místě. Pro dokonalý dojem nezapomeňte převázat stuhou. Žlutá nebo červená bude tou správnou volbou.
 • Manboxeo
  Věřte, že nezvyklá bedna bude krásným dárkem sama o sobě. Skrývá spoustu maličkostí, jakými jsou například tematické svatební skleničky, hev prosecca nebo užitečná příručka pro šťastné manželství. Nechybí ani pokladnička na darované mince. Součástí jsou i páčidla, růžové pro nevěstu, modré pro ženicha. Společnými silami si musí své dary doslova vypáčit. S neotřelým dárkem sklidíte úspěch a při dobývání bude o skvělou zábavu postaráno.

  Jak jste na tom vy? Darovat peníze klasicky ve svatebním přání nebo netradičním způsobem?

   

  Autor: Irena Zářecká 

Článek přečten: 5870×