BRILAS.CZ
Volejte 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
HLEDAT
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 položek

Uzavření manželství – co všechno budete potřebovat?

Než se pustíme do podrobného popisu všech náležitostí potřebných k uzavření manželství, pojďme se podívat co znamená manželství dle zákona.

Uzavření manželství – co všechno budete potřebovat?

Manželství se uzavírá svobodným a úplným souhlasným prohlášením muže a ženy, kteří spolu chtějí uzavřít manželství (snoubenců) o tom, že spolu vstupují do manželství. Prohlášení se činí veřejně a slavnostním způsobem v přítomnosti dvou svědků.
Nyní máme jasno v tom co musí snoubenci prohlásit, ale samotný úmysl ani láska nestačí, je potřeba zcela jistě dodat i písemné doklady.
Snoubenci musí vyplnit před uzavřením manželství Dotazník k uzavření manželství a předloží jej matričnímu úřadu, v jehož správním obvodu má být manželství uzavřeno. Dotazníkem ovšem shromažďování dokumentů nekončí. Dále budete povinni předložit:

  • rodný list,
  • doklad o státním občanství,
  • výpis údajů z informačního systému evidence obyvatel o místě trvalého pobytu,
  • výpis z evidence obyvatel o osobním stavu,
  • pravomocný rozsudek o rozvodu předchozího manželství, nebo úmrtní list zemřelého manžela, popřípadě pravomocné rozhodnutí soudu o zrušení partnerství, nebo úmrtní list zemřelého partnera.

Dotazník k uzavření manželství najdete na každém matričním úřadě v naší zemi. Jeho první část vyplňují snoubenci ve spolupráci s matrikářem. Druhou část vyplňuje matrikář. Protokol o uzavření manželství vyplňuje matrikář ve spolupráci se snoubenci nebo snoubencem na základě veřejných listin a listin, které snoubenci předloží.

Pokud zvládnete veškeré papírové nástrahy, tak Vás čeká jen maličkost. Zařídit celou slavnostní hostinu, ale o tom až jindy :).  

Článek přečten: 734×

Nejnovější články

Briliant - ozdoba ženy Briliant - ozdoba ženy Zásnuby u vánočního stromečku Zásnuby u vánočního stromečku Základ pro svatební hostinu? Menu! Základ pro svatební hostinu? Menu! DIY svatba aneb tipy jak vyrobit homemade dekorace DIY svatba aneb tipy jak vyrobit homemade dekorace