Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Originální svatební kytice

Originální svatební kytice

Květiny jsou nedílnou součástí svatby a kytice nevěsty je jedna z nejdůležitějších věcí na svatbě vůbec. Nevěsta si kytici vybírá podle toho, jakou květinu preferuje nebo se snaží, aby byla v barvě a ve stylu svatby. Většinou je kytice pro nevěstu uvázaná z živých květů. Ale musí to tak být nezbytně? To určitě ne. Pokud z nějakého důvodu nechcete kytici z řezaných květin nebo prostě jen chcete být originální, pak buďte! Nic Vám nebrání. Dnes pro Vás máme inspiraci v podobě netradičních kytic pro nevěstu.

Kategorie: Svatba

Sami jsme se divili, jaká spousta jiných možností existuje a čím vším se dá klasická kytice z živých květů nahradit. Takové kytice se dají samozřejmě koupit. Pokud jste ale kreativní, máte šikovné ruce nebo někoho s šikovnýma rukama znáte, můžete si originální svatební kytici zajistit poměrně levně. Nic Vám pak navíc nebrání ve stejném duchu vyrobit i květinovou výzdobu na stoly nebo i jiné dekorace.

Jak už jsme zmínili výše, inspirace je opravdu mnoho a proto nakonec na toto téma vznikly hned dva články. V dnešní první části Vám představíme klasičtější materiály na výrobu svatební kytice, příští týden se v 2. části článku, můžete těšit na opravdové perličky. 

Papírová svatební kytice

Jako dostupný, levný a snadno zpracovatelný materiál se na prvním místě nabízí papír. A jak se sami přesvědčíte, dají se z něj vytvořit skutečně až neuvěřitelné kytice. Rolujte, překládejte, skládejte origami a těšte se na výsledek. Kytici vyrobte z různě barevného papíru, použijte stránky z oblíbené knihy, stránky z map,pokud jste vášniví cestovatelé, můžete použít milostné dopisy nebo si sami napsat na papír oblíbené verše či motta. Můžete také zapojit rodinu či blízké, aby Vám napsali vzkazy nebo dokonce sami po jedné květině vyrobili. Je to jen na Vás – bavte se!

Vyrobte si romantickou kytici...

Romantická svatební kytice z papíru

…nebo elegantní kytici…

Elegantní svatební kytice z papíru

…použijte stránky map nebo knih…

Svatební kytice z papíru

…bavte se při skládání origami.

Svatební kytice z origami kvítků

Svatební kytice z origami kvítků 

Svatební kytice z látky

Další materiál, který dává neskutečný prostor fantazii, je látka. Přináší totiž rozličné možnosti, jak může konečný výsledek vypadat. Použijte bavlnu, krajku, hedvábí,fleece, pytlovinu, jutu… cokoli Vás napadne, cokoli máte rádi. Výsledek Vás určitě pozitivně překvapí. Možná se obáváte, že šití Vám zrovna moc nejde a tohle nezvládnete. Nebojte se. Stači si jen vybrat vhodnou techniku, při které není třeba tolik šití, ale spíš stříhání a přišívání. Určitě to zvládnete.

Výběrem látky výrazně ovlivníte konečný dojem z květiny. Chcete něco lehce retro?

Svatební látkové kytice v retro stylu

Nebo romantickou růžovou?

Romantické svatební kytice z látky

Nemusíte se bát ani výrazných barev.

Svatební kytice z barevných látek 

Svatební kytice z peří

Překvapivě působivě vypadá také svatební kytice z peří. Chce to trochu odvahy rozhodnout se pro něco takového, ale proč ne. Je to divoké, originální a pokud to vhodně zapadá do konceptu Vaší svatby, budete nepřehlédnutelná nevěsta. Navíc není peří jako peří, a tak ani každá kytice z peří nebude stejná.

Světlounké, jemné barvy budou působit romanticky…

Romantické svatební kytice z peří

..tmavý odstín zajistí dojem tajemna…

Svatební kytice z tmavého peří

…správná kombinace barevného peří bude působit divoce a nespoutaně.

Divoké svatební kytice z peří 

Svatební kytice ze šperků

Ženy prostě milují šperky a třpytivé věci vůbec. Proč si obé nedopřát ve svatební den přímo ve svatební kytici? Podle nás takový důvod není, takže pokud jste milovnice třpytivých věciček, tady je inspirace pro Vás.

Třpytivou kytici si můžete pořídit v jemných odstínech…

Světlá svatební kytice z broží

…nebo se můžete pustit i do divočejších barevných kombinací.

Barevné svatební kytice ze šperků

Nezaujala Vás naše dnešní „nabídka“ svatebních kytic? Nebo se Vám zdály nápady z dnešního článku příliš fádní? Pak si počkejte na pokračování tohoto článku příští týden! Neuvěříte, z čeho všeho lze svatební kytici vyrobit… 

Článek přečten: 12066×