Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatba v ledovém hotelu

Svatba v ledovém hotelu

Klasická svatba není pro všechny. Někteří touží po něčem originálním, po něčem co se vymyká a na co do smrti nezapomenou. A tak lidé při svém ano skáčou padákem, potápí se a vymýšlejí spoustu dalších věcí. Pokud nechcete klasiku, ale netoužíte ani po super dávce adrenalinu, možná Vás zaujme tip z našeho dnešního článku. Ten bude o hotelech z ledu. 

Kategorie: Svatba

Chcete svou svatební cestu nebo přímo svatbu okořenit opravdu originálním způsobem? Pak zkuste ledový hotel. Můžete v něm přespat na své svatební cestě nebo se tam třeba nechat přímo oddat. Samozřejmě za předpokladu, že Vám nevadí zima a nevysnili jste si typickou letní svatbu.

O popularitě těchto hotelů svědčí i fakt, že se rozrůstají jako houby po dešti a dnes už nejsou takovou raritou jak před několika lety. V severských zemích jsou už záležitostí téměř běžnou. V našem článku Vám představíme aspoň několik hotelů. Snad Vám přinesou v horkém létě trochu ochlazení. :) 

Hotel de Glace – Kanada

Hotel de Glace najdete v Kanackém Québecu. I tak to vypadá v KanadskémHotel de Glace Poprvé zde byl ledový hotel postaven v roce 2001 a díky zájmu hostů se hotel rok od roku staví větší a větší. Časem se kromě přespaní v hotelu, nabídka služeb rozšířila například o možnost si interiér hotelu pouze prohlédnout a dopřát si drink nebo se zde nechat přímo oddat. K tomu je určena speciální ledová kaple. Hotel nabízí snoubencům přímo balíčky svatebních služeb, ze kterých si mohou vybrat. A tak můžete zvolit svatbu romantickou, exotickou nebo třeba kouzelnou. Není to zrovna levná záležitost, ale rozhodně nezapomenutelná.

Kaple ledového hotelu v Kanadě

Exteriér i interiér hotelu v Kanadě
 Více informací: www.hoteldeglace-canada.com 

Ice Hotel – Švédsko

Tento velice populární ledový hotel poprvé vznikl již v roce 1990.Ledový bar v Ice Hotelu ve Švédsku Stejně jako Hotel de Glace se každý rok zvětšuje. Pro představu dnes je velikost hotelu oproti původní více než stonásobně větší. Část materiálu stavitelé berou z blízké řeky Torne. Hotel se totiž staví u Jukkasjärvi, v malé vesničce severovýchodně od města Kiruna. Na stavbě se každoročně podílí množství umělců a tak je hotel více než jen budova, je to umělecké dílo.

Ani v tomto hotelu nechybí nabídka pro zájemce o svatbu. Ledový kostel působí majestátním dojmem a samozřejmě, stejně jako hotel, vypadá každý rok trochu jinak.
 

Kaple Ice Hotelu v roce 2010 a 2011 a jeden z pokojů hotelu
  Více informací: www.icehotel.com 

Kakslauttanen Igloo Village - Finsko

Severské země jsou pro ledové hotely jak stvořené a tak Vám představíme ještě zajímavost z Finska. Skleněné iglúNejde přímo o ledový hotel, jak jsme ho poznali výše, ale o zajímavou alternativu. Kakslauttanen nabízí různá ubytování a mezi nimi i možnost přespání v iglú. Nás zaujaly typické sněhové iglů, kde můžete čekat teploty pod nulou, stejně jako v ledových hotelech. Pro zimomřivce je tu pak možnost přespání ve skleněném iglú, kde jsou teploty o poznání přátelštější.

Ani Kakslauttanen nezapomíná na své zamilované hosty. Oddat se můžete nechat ve sněhové kapli s kouzelnou atmosférou.
 

Kaple v Kakslauttanenu a sněhová i skleněná iglú
 Více informací: www.kakslauttanen.fi

 

Článek přečten: 3244×