Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Malta – skvělé místo na svatební cestu

Malta – skvělé místo na svatební cestu

Nenápadné souostroví ve Středozemním moři není právě typickou dovolenkovou destinací na letní válení se na pláži a nicnedělání. V nabídkách katalogů cestovních kanceláří Maltu moc často nenajdete a možná i proto o ní snoubenci příliš často neuvažují ani jako o možné destinaci pro svatební cestu. Ale není to škoda? V mnoha ohledech je Malta pro svatební cestu naprosto perfektní. 

Kategorie: Svatba

Toto kouzelné soustroví se nachází přibližně 100 km jižně od Sicílie. Malta - ostrovy Malta, Gozo a cominoPro představu je to už na úrovni severního pobřeží Afriky, takže o teplotu vzduchu i moře se rozhodně bát nemusíte. Malta, tedy oficiálně Maltská republika, má rozlohu 316 km². Tvoří ji 3 ostrovy – největší Malta, menší Gozo a zcela maličké Comino. 316 km² se nezdá hodně, ale vzhledem k tomu, co všechno ostrovy nabízí se tady rozhodně nudit nebudete.

Malta toho nabízí spoustu. Na své si tu přijdou milovníci historie, přírodních krás, čistého moře, nočního života i božského klidu. Na Maltě se projevuje vliv mnoha kultur, takže je různorodá a o zábavu není nouze.

Blue GrottoNa Maltě možná nenajdete typické dlouhé písčité pláže, zato tu ale najdete nespočet menších skalnatých zálivů s azurově čistou vodou. Za návštěvu určitě stojí Blue Lagoon na ostrůvku Comino, Azure Window na Gozu a Blue Grotto na Maltě.

Neolitický chrám MnajraJedním z dalších věcí, na které Malta láká jsou megalitické chrámy staré více jak 6000 let. Ano, starší než pyramidy a opravdu úžasné.

Na Maltě také najdete téměř 400 kostelů, což je vzhledem k rozloze i počtu obyvatel Malty opravdu úctyhodné číslo.

Klidné městečko MdinaNesmíte vynechat ani návštěvu hlavního města Valletty s jeho zahradami Upper Barracca Gardens a spoustou nádherných historických budov.
Z dalších měst stojí určitě za návštěvu také Mosta, Ir-Rabat a nesmíte zapomenout na tichou, ale naprosto úžasnou Mdinu.

Množství památek se na Maltě skrývá také pod zemí. Pokud máme jmenovat jednu za všechny, pak to bude určitě Hypogeum Ħal Saflieni - podzemní katakomby, jejichž návštěvu si musíte zamluvit několik týdný předem.

A mohli bychom pokračovat dál a dál. Marsaxlokk – rybářská vesnička, kde si můžete dát oběd a koukat při tom na typické barevné lodě. Marsaxlokk s kouzelnými barevnými loďkamiPeter's pool – koupání v přírodním skalním bazénu v nádherně čisté mořské vodě si určitě užijete. Popeye Village – zajeďte se podívat na kulisy z filmu o Pepku Námořníkovi, pohled je to opravdu kouzelný. A dál útesy Dingli, solné pláně Marsalform, záhadné koleje Cart ruts, kaplička svaté Magdalény… zkrátka pro každého něco. Malta toho nabízí skutečně hodně. A všechno je to tak příhodně blízko.

Na Maltu se pohodlně dostanete letadlem. Pokud máte hrůzu z létání, nebo si zvlášť užíváte jízdu autem, můžete se na Maltu dostat přes pevninskou Itálii, pak trajektem na Sicílii a poté katamaránem na Maltu. Dědictví po Velké Británii Malta nezapřeS doklady si velkou hlavu dělat nemusíte, Malta je součástí Evropské unie, takže Vám bude bohatě stačit občanský průkaz. Další výhodou Malty je to, že se zde bez problémů domluvíte anglicky. Jako dědictví po koloniální nadvládě Velké Británi se tady angličtina udržela jako druhý oficiální jazyk. Většina obyvatel tedy mluví plynně anglicky a část také italsky. Kromě toho Malta nabízí také skvělé jídlo – typického králíka a samozřejmě neodmyslitelné mořské plody.

Trošku nezvyklé pro většinu z nás jistě bude jiné dědictví po Velké Británii – řízení vlevo. Pokud se po Maltě budete pohybovat autem, možná Vám to dá alespoň ze začátku trošku zabrat. Nezapomenutelný zážitek je to zvláště proto, že na Maltě se jízda vlevo kombinuje s poněkud divočejsším řízením bez jasných pravidel, tak typickým pro jižanské národy.

Další možností, jak se pohybovat po ostrovech, je používat veřejnou dopravu, kterou na Maltě představují autobusy. Ještě donedávna brázdily ulice malty červeno-žluto-bílé autobusyJeště před nějakou dobou to byly tradiční červeno-žluto-bílé autobusy, které ale byly před časem nahrazeny modernějšími autobusy v barvě zelené. Dnes se na Maltě svezete v těchto nových autobusechSíť autobusových linek pokrývá ostrov Maltu i Gozo poměrně hustě, avšak počítejte s tím, že jízdní řády tady nikoho moc netrápí. A když už autobus jede, nezapomeňte na něj zuřivě mávat, aby kolem Vás jen tak neprojel. Čas od času je to skutečně legrace. 

Článek přečten: 5493×