Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatební tombola

Svatební tombola

Přemýšlíte, jak se postarat o zábavu na Vaší svatbě? Dnes pro Vás máme jeden tip. Jde o tzv. svatební tombolu. Pokud hledáte program, co oslavě Vaší svatby pobaví, ale zároveň nikoho neurazí, svatební tombola je ta správná volba. 

Kategorie: Svatba

Možná jste o svatební tombole již slyšeli nebo už se s ní přímo setkali na nějaké svatbě či oslavě. V posledních letech si získává stále větší a větší oblibu. Kombinuje v sobě totiž hned několik věcí, které na svatbě přijdou vhod.

V prvé řadě samozřejmě pobaví Vaše hosty, ale může to být také alternativa k běžným způsobům, jak pro novomanželé vybrat nějaké ty korunky (místo tradičnějšího vybírání do střevíčku, za tanec, do kolíbky apod.)

Svatební tombola se od té tradiční liší především tím, že má hosty pobavit výběrem cen a ne je potěšit hodnotou výhry. Nejčastěji to bývá v tom smyslu, že z inzerované ceny se vyklube cena zcela nečekaná. Tradičním příkladem je lákavá cena v podobě 3D puzzlí. Šťastný výherce pak obdrží pytlík strouhanky s informací, ať si poskládá svůj vlastní rohlík. Tento typ tomboly se většinou setkává s velikým úspěchem. Samozřejmě s jejím masovým rozšířením především díky internetu hrozí, že některé časté návštěvníky svateb už opakující se ceny nemusí překvapit. Tady se otvírá prostor pro Vaši kreativitu. Nechte se cenami, které Vám zde uvedeme jako příklad pouze inspirovat a přispějte svým vlastním originálním nápadem.Alternativou je také ponechat si jen myšlenku tomboly, která pobaví a celé pojetí cen změnit podle svého nápadu. Co třeba do tomboly zařadit věci, které jsou nějakým způsobem spojeny s hlavními aktéry dne? Lžíce, kterou se krmili novomanželé, kapesníček, do kterého utřela slzu ženichova maminka, střepy talíře, který novomanželé uklízeli a podobně. Nebo věci ze společného života šťastného páru. Písek z jejich první dovolené u moře, lístek z kina, kde se poprvé políbili, účtenka z restaurace, kde ji požádal o ruku atd. Zapojte fantazie, jistě těch cen dáte do kupy spoustu. Věci samozřejmě nemusejí být zcela autentické. Asi nikdo nečeká, že byste měli 5 let schovaný lístek z kina anebo že byste se ho vzdali, i kdybyste ho snad opravdu měli. A pokud snad ano, je třeba to svatebním hostům náležitě osvětlit.

S tím souvisí další věc. Dobrý nápad je jistě základ úspěchu, ale i dobrý nápad lze pohřbít mizerným provedením.

Je třeba si kromě cen dobře promyslet i to, jak má Vaše tombola probíhat. Tedy především kolik budete mít lístků, jakým způsobem je dostanete mezi svatebčany, kdy tombola proběhne a kdo bude mít její organizaci na starosti. Nechávat to náhodě nedoporučujeme, nemuselo by to skončit podle Vašich představ.

Pokud chcete využít tombolu zároveň k vybírání peněz, pak můžete samozřejmě prodávat klasicky tolik lísků, o kolik bude zájem a následně z útržků od prodaných lístků losovat výherce. Cena může být pevně daná, můžete stanovit cenu minimální anebo ponechat cenu zcela dobrovolnou. Lísky se nejčastěji nabízejí tak, že pověřená osoba obchází hosty a lístky jim nabízí.

Pokud se Vám nápad s tombolou líbí, ale z nějakého důvodu zkrátka peníze přímo na svatbě už vybírat nechcete (řekli jste si například o peněžní dary předem a už nechcete hosty více „obírat“), můžete problém vyřešit tím, že hostům lístky přidělíte předem. Nachystáte je k jejich místu u stolu - k vizitce, pod talíř, ke skleničce apod. Opět velký prostor pro Vaši kreativitu. Lístky se tak k hostům dostanou bez toho, abyste je museli prodávat či rozdávat. Pak už jen vylosojute jaký lístek k jaké ceně připadně a je hotovo.

Důrazně doporučujeme tombolu zařadit spíše do počáteční části svatebních oslav. Je to druh zábavy, při kterém je výraznější posilnění alkoholem spíše na škodu. Někteří svatební hosté už by v pokročilejších hodinách nemuseli promyšlenost a vtip tomboly ocenit, pravděpodobně by jim spíš kazila jejich vlastní zábavu a celý nápad a práce s přípravou by mohla přijít vniveč.

Důležité je mít také jasno v tom, kdo bude výhry rozdávat a vůbec celou tombolu moderovat a organizovat. Můžeto být samozřejmě ženich s nevěstou, ale ti většinou mají svých starostí dost, proto doporučujeme mít zajištěnou třetí osobu (svědek, družička, kamarád), která bude s tombolou a cenami obeznámena, bude průběh pokud možno vtipně komentovat a dokáže se vypořádat i s případným nepochopením některé ceny či s jinými komplikacemi. Novomanželé se pak mohou angažovat třeba tak, že budou ceny hostům roznášet.

Příprava takovéto tomboly Vám jistě dá nějakou práci (zvláště, pokud chcete být opravdu originální), ale výsledek stojí za to. Věříme, že jsme Vás inspirovali a trochu Vám pomohli s přípravou zábavy na Váš velký den. 

Přejeme spoustu super nápadů!

Článek přečten: 35343×