Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatební noviny

Svatební noviny

Svatební noviny. Možná už jste o nich slyšeli, možná je to pro Vás nový pojem. Vy, co už jste je na nějaké svatbě zažili, určitě víte, že to není vůbec špatná věc. Vy, kteří o nich slyšíte dnes poprvé, čtěte pozorně dál.

Kategorie: Svatba

Pokud jste již byli hostem alespoň na jedné svatbě, jistě víte, že se v průběhu oslav najdou hluché chvilky. Chvilky, kdy se svatebčanům z různých důvodů ženich s nevěstou nemohou věnovat, zrovna se nepodává žádné společné jídlo, nečtou se přání, nerozbalují se dárky, nehrají se hry, netančí se a zrovna si není ani s kým povídat. To je chvíle pro svatební noviny.

A co tedy jsou svatební noviny? Jak vypadají? A co v nich najdete?

Svatební noviny, to je počtení pro svatebčany, které je má pobavit, případně o něčem informovat. Vzhled ani obsah novin samozřejmě není ničím dán a záleží na každém, co chce ve svých svatebních novinách mít. Ale samozřejmě jsou věci, které se ve svatebních novinách objevují často a které tam třeba svatebčané znalí věci očekávají.

A co tedy může být ve svatebních novinách?

Časté jsou informace o ženichovi a nevěstě – jejich jména, data narození, něco o jejich životě, dětství, studiích, o práci, o jejich zálibách, zkrátka vše, co Vás napadne.

Můžete přidat příběh novomanželů – jak se seznámili, co spolu prožili, jak proběhla žádost o ruku a podobně.

Můžete také přidat zajímavosti o budoucnosti novomanželů – jaké mají plány ohledně bydlení, dětí, svatební cesty, o jejich jméně, zkrátka vše, co Vás napadne.

Ke všem informacím můžete samozřejmě přidat fotografie, to noviny oživí.

Můžete ještě přidat informace o svatebním dni. Může to být program svatebního dne, informace o řidičích, o hudbě, případně o nějaké večerní zábavě. Zkrátka jakákoli informace, kterou chcete svatebčanům dát.

Poslední významnou obsahovou částí novin, kterou chceme zmínit, je část s nulovou informační hodnotou, zato s velkou hodnotou zábavnou. V této části může být vše, co svatebčany pobaví. Jsou to vtipy – psané i kreslené, zábavné texty, citáty atd. To vše samozřejmě se svatební tématikou. Tedy s tématikou svatby, lásky, zamilovanosti, manželství, partnerství a podobně.

A jaký rozsah mají mít noviny? K vidění bývá vše, od jedné stránky až po, řekněme, 20 stránek. Řekněte toho tolik, kolik toho říct chcete.

Tolik k obsahu a teď něco o formě. Ani ta není ničím předepsaná, ale i tady Vám dáme několik tipů.

Nejobvyklejším formátem je klasická A4. Přesto, že jsou to svatební „noviny“, formát novin by byl pro naše účely přece jen nepraktický, proto A4, ale samozřejmě můžete volit podle svého.

Grafická podoba je ještě volnější. Neměl by asi chybět název novin – nejčastěji „Svatební noviny“, ale jinak je to na Vás. Řádkování, sloupce, zkrátka jakákoli úprava textu i obrázků záleží na vašem vkusu a vašich dovednostech.

A poslední věc: vazba novin. Tady se nabízí řada možností. Od klasické knižní vazby v případě, že máte velmi obsáhlé noviny (ale tato varianta není příliš obvyklá), přes vazbu kroužkovou až po jednodušší způsoby, jako svázání provázky či nití, scvaknutí koněm či obyčejné přeložení listu.

Zařiďte, aby se vaši svatební hosté nenudili a vytvořte pro ně své vlastní unikátní svatební noviny! Pro každého hosta, pro každý pár či skupinu nebo jen pár výtisků položených na stolech! A možná se při jejich výrobě pobavíte i vy! 

Článek přečten: 8087×