Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Svatba s vůní levandule

Svatba s vůní levandule

Fialová barva je pro svatbu stále více oblíbená. Proč si nevybrat tedy jako svatební květinu levanduli?

Najde se spousta důvodů, proč si tuto úžasně voňavou a jemnou květinku zvolit pro výzdobu svatební hostiny, ale také jako ozdobu svatební kytice. Navíc prý levandule lékařská (lavandula angustifolia) ve starodávné květomluvě symbolizovala lásku na první pohled.

Kategorie: Svatba

Vůni levandule zná každý a určitě je tato vůně pro všechny nezapomenutelná. Každý kdo navštívil francouzskou Provence, byl omámený vůní levandule, která tu kvete na každém rohu. Proč tedy neudělat i vaši svatbu nezapomenutelnou? Pokaždé, když ucítíte levanduli, vzpomenete si na svůj svatební den.

Výhodou je, že levanduli si můžete vypěstovat na zahrádce a příjemnou dekoraci či dárky pro svatební hosty si vytvoříte sami a skoro zadarmo. Použít můžete levanduli čerstvou či sušenou, záleží na době, kdy se budete vdávat či ženit. Ale sušená levandule je dostupná po celý rok.

Jak levanduli na svatbě využít? Samozřejmostí je svatební kytice z levandule nebo alespoň doplněná levandulí. Kytici si můžete schovat a jednoduše ji usušíte. Navíc vám krásně provoní byt a bude odhánět moly.

levandulesvatební dar - levandule

Levandule je také skvělá pro dekoraci. Můžete ji svázat do drobných kytiček, které provoní místnost a svatební hosté si je také mohou vzít na památku. Pokud připevníte mašli se jménem, dá se tato kytička využít i jako jmenovka pro svatební tabuli.

Sušenou levandulí můžete naplnit organzové pytlíčky a opět použít jako jmenovky i dárky pro vaše hosty.

Levandule v sušené podobě se skvěle hodí místo rýže či růžových okvětních lístků. Stačí naplnit papírové kornoutky a házet pak po obřadu na novomanžele.

Motiv levandule se pak může samozřejmě objevit na svatebním oznámení, papírových ubrouskách či jako ozdoba svatebního dortu. Svatební družičky mohou mít na hlavě věnec z levandule, no a tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

svatební oznámení levandule

To že má levandule i jiné zajímavé účinky jsme si nechali na závěr. Již jsme zmínili, že vůně sušené levandule odhání ze skříně šatní moly. Levandule má ale také množství léčivých účinků. Uvolňuje, uklidňuje, levandulový čaj pomáhá při bolestech hlavy, levandulový olej zase na revma a bolesti svalů. Někdy se levandule označuje jako evropské tea tree, díky podobným účinkům na kůži. Máme-li sáček se sušenou levandulí pod polštářem, bude se nám krásně spát. Levandule je prostě úžasná rostlina, která vám zpříjemní nejen váš svatební den.

No a navíc, jako tečka svatebního dne, může být píseň Jsi má levandulová, kterou vám může váš milý zazpívat.

levandule levandule
 

Článek přečten: 11208×