Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

× 💕Víte, že naši klienti mohou HRÁT o DOVOLENOU za 200.000 Kč?🍀 Více informací ZDE »

Jak by vybíraly zásnubní prsten ženy?

Jak by vybíraly zásnubní prsten ženy?

Podívali jsme se na data a ta mluví vcelku jasně. V našem miniprůzkumu se dozvíte, co je pro něžné pohlaví při výběru snubních prstenů důležité. Příjemné čtení!

Kategorie: Šperky

Hned na úvod raději dodáváme – nejsme statistici a objem analyzovaných dat je opravdu malý. Tak nám to prosím odpusťte. Jen nám zkrátka přišlo, že by naše zjištění mohla být užitečná a snad i zajímavá. Oslovili jsme 32 našich kolegyň a požádali je o změření svých „ručních“ proporcí. O věku se u žen nehovoří ;-), ale jsou to všechno okouzlující dámy, se kterými se můžete potkat na našich 18 pobočkách po celé ČR.

Co jsme zjistili u zásnubních prstenů?

Tipnout správnou velikost zásnubního prstenu bez přesného měření je opravdu peklo. Naše děvčata se vměstnala do rozmezí 45-60, s průměrem 51,4. U pravé ruky to pak bylo 46-60, s průměrem 52,1. Ano, naše ruce nejsou stejné, a zde nám data potvrdila, že dominantní ruka bývá často „namakanější“. 94% našich dam totiž používá dominantně pravačku.

Není bez zajímavosti, že dvě třetiny „obětí“ naší analýzy se vešly velikostně do rozmezí 49-53. Obecně lze říci, že čím vyšší žena je, tím větší potřebuje prsten. Ale korelace je v naší analýze tak slabá, že na toto tvrzení raději hned zapomeňte :-).

Podívali jsme se i na snubní prsteny

Opět jsme analyzovali škálu velikostí a byla samozřejmě podobně pestrá jako u zásnubáčků. Levá ruka 46-61 (průměr 52,0), pravá 47-61 (průměr 52,6). Zjištění by tedy naváděla doporučovat, např. při čistě online nákupu, že snubní prsten má být cca o půl až celé číslo větší než zásnubák. Nicméně pozor, více než třetina děvčat měla pro snubní i zásnubní prsten potřebnou velikost stejnou. Generické poučky tohoto typu tedy opravdu při reálném nákupu nezohledňujte, raději přesně měřte tam, kde se v tom vyznají.

Jak by ženy volily svůj zásnubní prsten?

Poptali jsme účastnice průzkumu, aby zvolily své top 3 modely zásnubních prstenů. Zjištění pro nás byla šokující. 32 žen vybralo jako svůj top1 prsten 24 různých modelů! Pokud zahrneme všechny tři volby každé z účastnic, bylo potřeba dokonce 50 modelů. Neskutečná různost preferencí a vkusu, to jsme sami nečekali. A to jsme nezohlednili možné různé barvy prstenů či typy a velikosti kamenů, což by uvedený efekt ještě dále prohloubilo. Nejčastěji se v odpovědích objevily modely Grácie a Kasia, ale rozhodně nešlo o nějakou zásadní dominanci.

Jak to celé zjednodušeně číst? Nebudeme přehánět, když řekneme, že co žena, to unikátní vkus. Až vám tedy příště ve zlatnictví nebo svatebním salónu budou tvrdit, že jejich 12 modelů zásnubních prstenů dokonale stačí, a že by si z nich vybrala každá snoubenka... víte, co si pomyslet.

Praktické tipy k výběru zásnubních a snubních prstenů

1) Variabilita velikostí je značná, prsteny vždy měřte osobně u vašeho obchodníka, pokud je to alespoň trochu možné.
2) Pokud u zásnubního prstenu vůbec nevíte, volte v rozmezí 49-53. Nejpraktičtější strategií je vybrat ze skladových prstenů, kterých má kvalitní klenotník vždy dostatečné množství. Případná výměna je pak obvykle supersnadná.
3) Dominantní ruka bývá větší, ale rozhodně se na to nespoléhejte, není tomu tak vždy.
4) Ženy potřebují velmi široký výběr prstenů, dopřejte jim ho!

Článek přečten: 641×