Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Co když snubní prsten zničíte nebo ztratíte?

Co když snubní prsten zničíte nebo ztratíte?

Ztráta nebo poškození snubního prstenu může být stresující a emocionálně náročnou situací. Narušení symboliky s kroužkem spojené často v hlavě převáží i způsobenou finanční újmu. Když se do podobné situace dostanete, je užitečné znát následujících pár tipů.

Kategorie: Šperky

Zachovejte klid

Panika ještě nikoho ze šlamastyky nevytáhla, a tak se jí zkuste zbavit. Pomoci může pro začátek několik hlubokých nádechů a výdechů, které vám alespoň na chvíli vypnou vír negativních myšlenek v hlavě. Pointa je, že chyby se zkrátka stávají a materiální věci lze nahradit. Udržte si odstup a nezapomeňte, že váš snubní prsten není váš vztah. To opravdu důležité zkrátka k úhoně nepřišlo.

Raději nemlžte

Sami nejlépe víte, co a jak s partnerem komunikovat. Z naší zkušenosti je nejlepší „kápnout božskou“. Jste lidská bytost, ne stroj. Se sdílením obvykle přijde emoční úleva a budete se moci soustředit na dořešení situace. Milující protějšek vás v drtivé většině případů podpoří a třeba vyvrátí i mnohé vaše domněnky, jaká hrůza že to nastala.

Vraťte se zpátky v čase

Pokud víte, že vám při pádlování na řece prsten sklouznul z ruky, není asi o čem přemýšlet. Když si však nejste jisti, kde jste o kroužek přišli, mohlo by pomoci se vrátit k předchozím činnostem. Zajděte zpět do kavárny, fitka či dalších míst, kde jste ten den trávili čas. Dost možná jste jen byli „duchem mimo“ a nevědomky prsten někam položili.

Ozvěte se svému klenotníkovi

Pokud jste si jisti, že jste prsten ztratili nebo je poškozený, obraťte se na odborníka. Vřele doporučujeme zajít do kamenné prodejny, kde jste prsten zakoupili. Z technologických i praktických důvodů. Třeba budete překvapeni a existuje elegantní řešení, které vás vůbec nenapadlo.

Zeptejte se

„Líná huba, holé neštěstí“, říkávalo se dříve s oblibou. Dnes už to tolik slyšet není, ale platí to pořád stejně. Seriózní obchodník chápe, co zažíváte, a vyjde vám maximálně vstříc. Už od vás nějakou korunu utržil, a tak vám nabídne při řešení nepříjemné situace něco navíc. Možností je hned několik – nadstandardní podmínky opravy (rychlejší termín, výhodnější než standardní cena, apod.) či třeba slevu na pořízení nového prstenu. Neváhejte se ptát na možnosti.

Vyřešte obavy hned při koupi

Každý si říkáme, že nám se to nestane. Bohužel, stane, jinak by nejspíš neexistovaly pojišťovny :-). Cokoliv můžete udělat při pořízení prstenů a sníží to příslušné riziko, je fajn. Obzvláště, když vás to nestojí nic navíc. Třeba když si pořídíte BRILAS ocelové či titanové snubní prsteny, víte, že při ztrátě zaplatíte jen 50% původní ceny. U zlatých BRILAS prstenů pak můžete bezplatně využít dvouletou unikátní službu Bez obav, která odstraňuje veškeré obavy z poškození prstenu.

Překlopte průšvih v hezkou chvilku

Když máte prsten opraven či vyroben nový, využijte to k posílení vašeho vztahu. Zajděte na místo, kde jste se seznámili či brali, překvapte partnera malým dárkem, znovu si vyměňte snubní prsteny,... Fantazii se meze nekladou, zkrátka si ten okamžik užijte, jako by to byl nový začátek.

Přejeme mnoho štěstí!

Článek přečten: 1310×