Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Rytiny do snubních prstenů – jak a kdy je vybrat?

Rytiny do snubních prstenů – jak a kdy je vybrat?

Svatební kroužky jsou zásadní symbolikou, kterou zejména nevěsty milují. Rytiny do prstenů pak představují nejpopulárnějších způsob, jak hloubku pouta vizuálně znásobit a uchovat „navěky“. Jak na vymýšlení obsahu rytiny a kdy udělat finální rozhodnutí, na to se soustředí náš další text.

Kategorie: Šperky

Inspirace

Ze všeho nejdříve zkuste popřemýšlet o významu a symbolice, kterou byste chtěli do prstenu vtisknout. Mohou to být podstatné události, místa či milníky vašeho vztahu, společné zážitky nebo cokoliv jiného, co vás dva zkrátka pojí. Nebojte, určitě vás něco napadne. Nebo mrkněte pro inspiraci do našeho netradičního katalogu rytin. Třeba vás v něm něco osloví. Hlubokou inspirací mohou být klasické nevyčerpatelné studnice – příroda, historie, umělecká díla, kultura, oblíbené citáty nebo básně. Fantazii se rozhodně meze nekladou!

Znaky

Vzhledem k dostupnému prostoru a technickým omezením se doporučuje do rytin používat zejména alfanumerické znaky či běžné symboly, které naleznete na klávesnici. Obvykle se jich vleze v čitelném provedení do prstenu kolem dvaceti. Tento údaj je však velmi proměnlivý v závislosti na modelu prstenu. Zejména u dámských kroužků hrají velkou roli vsazené kameny, které obvykle prostor pro vyvedení rytin zmenšují. Ptejte se svého klenotníka, co pro daný model je či není možné. Ideálně si připravte dvě varianty (delší i kratší) rytin, abyste při finálním objednání prstenů zvolili tu vhodnější. Pokud toužíte po netextové rytině, určitě kontaktujte zvoleného obchodníka, zda takovou záležitost umí. Ti renomovaní obvykle disponují moderními technologiemi rytí či laserování a nebudou tak mít problém vám s většinou požadavků vyhovět.

Zkouška

Dříve než vyrazíte za obchodníkem, zkuste si svůj nápad zhmotnit. I kdyby to bylo jen za pomoci tužky a papíru. Případně zkuste využít nějakého grafického programu, pokud k tomu chcete přistoupit opravdu důkladně. Brainstormujte, upravujte, laďte. Hledejte variantu, která s vámi oběma zkrátka zarezonuje. S rytinou je to jako s tetováním. Zvolíte-li něco nadčasového, osobního či emočně hlubokého, zvyšujete šanci, že se vám bude líbit i po dlouhých letech.

Výběr snubních prstenů

Máte-li přípravu za sebou, hurá do kamenné prodejny vybrat vaše snové prsteny na celý život. Pokud jste si však „domácí úkoly“ neudělali (což vřele doporučujeme), ani tak to problém není. Na prodejně budete mít čas rytinu vymyslet. Případně se dá textace obchodníkovi dodat i později, byť to z logistických důvodů není zcela optimální řešení.

Přejeme mnoho inspirace a zábavy při vymýšlení rytin i výběru vašich snubních prstenů!

Článek přečten: 788×