Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Snubní a zásnubní prsteny – která rozhodnutí jsou napořád?

Snubní a zásnubní prsteny – která rozhodnutí jsou napořád?

Co když teď zvolím špatně? Tato otázka provází nejednoho z našich klientů. Výběr prstenu je občas opravdu náročný na rozhodování. Chcete, aby se kroužek líbil, byl praktický, dlouho krásný a taktéž splňoval vaše cenové představy. Které z vašich voleb lze v čase změnit?

Kategorie: Šperky

Zásnubní prsteny

Nejtěžší to mají obvykle pánové, když chtějí požádat svou milou o ruku. Kam jít, co vybrat, jakou velikost, jaký kámen? Spousta otázek, na některé navíc na internetu najdete nejednoznačné odpovědi. Vřele doporučujeme svěřit se do rukou renomovanému obchodníkovi, ideálně takovému, který provozuje kamenné prodejny. Osobně se vše řeší snadněji.

Určitě je vhodné dopředu popřemýšlet o výši investice, kterou plánujete. Buďte připraveni na to, že vás obchodník bude typicky tlačit do nákladnějšího zboží. To samo o sobě nemusí být špatně, dražší zboží má obvykle důvod, proč stojí více. Problém nastává ve chvíli, kdy je obchodník na výši vaší objednávky finančně zainteresován. To je také důvod, proč v BRILAS naše lidi nikdy neplatíme provizně a nezaměstnáváme „prodejce“ – chceme, aby rozhodnutí, která u nás uděláte, byla ta nejlepší pro vás, nikoliv pro obchodníka.

Nádherný zásnubní prsten se dá pořídit od vyšších stokorun až po statisíce, v případě volby exkluzivních drahokamů. Ptejte se obchodníka na to, jak řeší změnu velikosti. Je totiž dost pravděpodobné, že ta původně zvolená nebude dokonale sedět. Taktéž chtějte vědět, zda je možné daný prsten vyměnit za zcela jiný, pokud byste se partnerce vyloženě netrefili do vkusu. Takový přístup na trhu rozhodně není standardem, a tak vás bude stát případná změna původní objednávky další peníze nebo vůbec nebude realizovatelná. Špičkový obchodník vám umožní první změnu velikosti či dokonce modelu prstenu bezplatně.

Nejčastější dilema probíhá při volbě kamenů – briliant nebo zirkon? Často se nás ptáte, zda lze později zirkony vyměnit za brilianty. Ano, u většiny modelů to je možné, ale jednoznačně to nedoporučujeme. Konstrukce zásnubního prstene je obvykle relativně subtilní a čím méně se do ní zasahuje, tím lépe. Dalším aspektem je cena práce při takovéto výměně. Ukládání kamenů mají na starosti zlatničtí mistři, kterých je na trhu extrémní nedostatek a jejich práce je opravdu vysoce ceněna. Výměna zirkonů za brilianty tak ve výsledku vždy bude výrazně dražší než pořízení briliantů hned na začátku.

Snubní prsteny

U snubních prstenů je konstrukce kroužku obvykle robustnější, vzhledem k většímu množství kovu, který kameny více chrání. Nicméně jedním z trendů poslední doby jsou dámské útlé snubní prsteny, které zdůrazňují krásu vsazených kamenů a zároveň působí velmi elegantně. Taktéž se skvěle kombinují s některými zásnubními prsteny, více si o tomto tématu můžete přečíst zde. Stále však platí, že je dobré velmi uvážlivě volit, pro jaký kámen či kameny se nakonec rozhodnete. Výměna v čase u většiny modelů možná je, ale nedává příliš smysl, zejména z finančních důvodů.

U svatebních prstenů se typicky řeší i povrchy kroužků, resp. jejich úprava. Zvolili jste při pořízení lesklý vzhled, ale chtěli byste zkusit matný či kombinovaný? U drahých kovů žádný problém, zde se tedy své volby v čase obávat nemusíte. Jen doporučíme střídmost z hlediska četnosti, jelikož každá úprava povrchů s sebou nese i drobný úbytek materiálu prstenu. Klasickou záležitostí je změna velikostí. U drahých kovů obvykle rutinní úkon, jen pozor u celokamenových modelů. Zde může být pozdější úprava komplikovaná či zcela nemožná. Ptejte se svého obchodníka.

Změny šířky či výšky u hotového prstenu zpravidla možné nejsou. Kroužek má svou technickou specifikaci, která zaručuje, že bude dobře plnit svou funkci. Každá úprava tohoto ražení skýtá mnohá technická úskalí. Věnujte tedy maximální pozornost a péči výběru svých prstenů. Ne každý design, který se vám vizuálně líbí, se vám bude i dobře nosit. Neváhejte proto a pokud to je jen trochu možné, vyrazte vybírat osobně na prodejnu. Fundovaný personál vám pomůže s nejasnostmi, abyste neudělali volbu, které byste později litovali.

Těšíme se na vás!

Článek přečten: 855×