Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

Výběr snubních prstenů – nebojte se kombinovat!

Výběr snubních prstenů – nebojte se kombinovat!

Je to zásadní symbol vašeho vztahu, a tak obvykle chcete, aby kompromisů při jeho vybírání bylo co nejméně. Co když se ale nedokážete shodnout nebo je svatební rozpočet už tak napnutý k prasknutí? Níže nabízíme řešení, která vám všude rozhodně neumožní, ale naši klienti je milují.

Kategorie: Šperky

Úprava stávajícího páru prstenů

Každý obchodník má svou standardní nabídku a vždy je pro něj nejlogičtější cestou klientovi nabídnout některý z modelů tak, jak je nadesignován. Volíte obvykle jen kameny, barvy a povrchy. Rozhodně to není špatná volba, právě naopak. Pokud vyberete seriózního dodavatele, standardizované modely budou obvykle dobře zpracované, výroba odladěná. Můžete tak očekávat kvalitní prsteny, se kterými nebudete mít žádný problém a přinesou vám jen každodenní radost. Potíž však může nastat, když se nedokážete shodnout. Třeba se každému z vás líbí něco jiného nebo se zkrátka najde jiný důvod, proč standardní pár prstenů není volba pro vás.

Kombinace různých modelů

V takovém případě může být řešením zkombinovat různé designy kroužků, pokud to prodejce umožňuje. Opět byste neměli mít s takovým požadavkem problém, pokud je daný obchodník renomovaný a zkušený. Kromě výše uvedených parametrů (typ kamene, barvy, povrchy) se dá také pracovat zejména se šířkami prstenů, velikostí a počtem vsazených kamenů. Fantazii se při výběru snových prstenů meze nekladou, technologickým postupům už však někde ano. Pokud vám zlatník bude tvrdit, že něco nejde, možná se zkuste zeptat i někde jinde. Některé speciality jsou technologicky (a tudíž i kapitálově) opravdu náročné a umí je jen ti nejlepší v oboru. Druhým dechem však ihned dodáváme – nepřekombinujte to. Některé změny designu jsou opravdu citlivé. Zejména ty, které mění proporce prstenu. Paradoxně vás tak výsledek přílišné kreativity může zklamat.

Kombinace materiálů

Pokud ani kroužky z různých designových párů, a jejich úpravy, nevyřeší vaše očekávání a požadavky, přichází prostor pro mistrovskou úroveň kombinací. Zde si troufáme tvrdit, že na trhu nemáme relevantní konkurenci. Takovou šíři nabídky, nejen v počtu modelů, ale i pestrosti jejich designů, v několika materiálech, nenaleznete nikde jinde. Proč je to důležité? Abyste si vybrali přesně to, co vám vyhovuje nejlépe. Ukažme si dva příklady:

1) Snoubenka chce prsten s brilianty, ale ženich se zamiloval do titanu? Žádný problém. Oba dostanou to, co se jim líbí, a jako příjemný bonus odhadovanou úsporu 40-50% ve srovnání s párem zlatých snubáčků.

2) Nebo se oběma snoubencům líbí design bílého zlata a chtějí, aby prsteny vedle sebe vypadaly jako pár. Zároveň jim však investice do drahého kovu připadá příliš vysoká. Co tak zkusit kroužky z luxusní oceli? Nebo nahradit jeden ze zlatých prstenů ocelovým a do druhého vsadit místo zirkonů brilianty? Ale prosím, beze všeho. Rozdíl v komfortu nošení a vzhledu prakticky žádný a obrovská úspora opět zajištěna.

Těšíme se na hledání toho správného řešení právě pro vás!

Článek přečten: 910×