Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Prsten mi nesedí – co teď?

Prsten mi nesedí – co teď?

Má symbolizovat lásku a vztah dvou lidí, ale když na ruce nesedí, je spíš k vzteku. Přinášíme několik doporučení pro všechny, kdo se netrefili u výběru zásnubního či snubního prstenu, či kterým v čase původní velikost přestala vyhovovat.

Kategorie: Šperky

Prsten pro žádost o ruku

Zejména pánové to znají, vybrat ten pravý zásnubní kroužek, aby vyvolená řekla kýžené „ano“, to je opravdu úkol nadlidský. A to hned se dvěma zásadními výzvami. Nestačí se milované duši trefit do vkusu, ještě musíte zvolit tu správnou velikost. Nebudeme nic zastírat, často tento proces končí nezdarem. Prstýnek se líbí, veselka bude, jen ta velikost nám hapruje. A tady často začíná, jadrně řečeno, pěkný opruz. Než se doberete k sedícímu kroužku, bude to většinou chtít čas a další peníze. Zásnubní prsten se navíc musí obvykle rozřezat, zkrátit a zase spojit. To šperk samozřejmě zvládne, ale rozhodně mu je lépe, když takový zásah absolvovat nemusí. Vyšetřete si jej do budoucna, velikost je opravdu pružná proměnná.

BRILAS tip: Vypněte stres hned na začátku a zvolte obchodníka, který vám garantuje, že ve sjednané kupní ceně dostanete tu správnou velikost prstenu pro vaši lásku. Pokud se volba nepovede napoprvé, dorazíte s nesedícím zásnubáčkem na některou z prodejen. Ten pravý, přesně sedící prsten, si vyzvednete opět osobně či vám na zvolenou adresu doputuje přepravní službou. V případě volby skladového modelu to celé proběhne typicky do dvou pracovních dnů.

Prsteny na svatbu

Když už slovo dalo slovo a bude svatba, snubní prsteny jsou jednou ze základních záležitostí, kterou je třeba vyřešit. Mnoho párů však čeká s pořízením na poslední chvíli, což může znamenat zbytečné starosti. Třeba právě pokud zvolíte velikost, která vám ve výsledku nebude vyhovovat. Platí zde podobné zákonitosti, jako u ostatních doplňků, např. bot. Prodejce vám s výběrem poradí, umí doporučit vhodný typ obuvi pro vaše potřeby. Vysvětlí vám také, proč nečinit pro vás zjevně nevhodné rozhodnutí. Jak se však v konkrétním modelu cítíte, to zjistit nedokáže. Proto je výsledná volba vždy na vás a jako lidské bytosti se občas zkrátka rozhodneme špatně či změníme názor. Nebo ve výrobě pochybí dodavatel. Pokud vám ten váš bude tvrdit, že se to nikdy nestává, běžte raději jinam. Individuální zakázková výroba s železnou jistotou přináší určité penzum chyb. U osvědčených obchodníků s dobře fungujícími firemními procesy však jejich počet bývá zcela minimální.

Zkrátka a dobře, je-li dostatek času do svatby, lze většinou problém komfortně vyřešit. Prsten se ve výrobě velikostně upraví či vyrobí nový. Renomovaný obchodník má však řešení i pro situace, kdy už čas na standardní postup nezbývá. V extrémních případech lze např. bezplatně zapůjčit náhradní prsteny. Pokud jste se pod časový tlak už dostali, ptejte se svého obchodníka, jak lze konkrétní situaci zvládnout.

BRILAS tip: Doporučujeme objednat vaše snubáčky nejpozději 8 týdnů před termínem svatby.

Snubní i zásnubní prsteny po čase

Lehce cynický příměr tvrdí, že prsteny jsou jako džíny – taky obvykle nevydrží celý život. Což o to, materiál snubních a zásnubních kroužků je na rozdíl od textílie obvykle nesmrtelný. Ale správná velikost, ta se zkrátka v čase mění, v tom je uvedená paralela dokonalá. Jak to vyřešit? Variant je hned několik:

1) Nechejte již nesedící prsten velikostně upravit a to z technologických důvodů ideálně tam, kde jste jej zakoupili.
2) Pokud první varianta není možná, lze symbol lásky přesunout na jiný prst či řetízek na krk. Zůstane tak pořád blízko vašemu srdci.
3) Stále častěji se setkáváme se situací, že si páry nechávají k výročí svatby či seznámení vyrobit prsteny zcela nové. Často jako odměnu za toleranci, empatii a trpělivost či jako symbolický začátek další etapy jejich společného života. Krásná idea, co myslíte?

Přejeme mnoho šťastných let s dokonale padnoucími prsteny!

Článek přečten: 806×