Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Prsteny na svatbu – ušetřete díky vlastnímu zlatu a odhalte lež klenotníků

Prsteny na svatbu – ušetřete díky vlastnímu zlatu a odhalte lež klenotníků

Úsporou nákladů nebo dodatečným zdrojem peněz do svatebního rozpočtu pohrdne jen málokdo. Ano, řeč je o využití, resp. prodeji nepotřebných šperků či jiných předmětů ze zlata, které u vás doma leží ladem. Pokud tuto možnost zvažujete, určitě si projděte naše doporučení.

Kategorie: Šperky

Důvěryhodnost je klíčová

Lehká rada, těžší realizace. Vyhledejte zkrátka důvěryhodného obchodníka. Udělejte si domácí úkoly a zjistěte si o dané firmě to podstatné. Recenze zákazníků, klientský přístup, celkovou reputaci. Máte-li navíc konkrétní reference od rodiny či přátel, tím lépe. Ač mohou působit sebeatraktivněji, vyřazení podezřelých nabídek hned na začátku lze vřele doporučit. Starostí se svatbou je i tak dost, ještě abyste se museli dohadovat s nepoctivci.

Nejvyšší nemusí znamenat nejlepší

Srovnejte si nabídky. Každá společnost bude slibovat odlišnou cenu za gram zlata. Ta se samozřejmě liší i v závislosti na jeho ryzosti. Zohledňujte ale i ostatní náklady – různé typy poplatků, nutnost cestování a zdlouhavé komunikace, srozumitelnost smluvních podmínek či jednání personálu. Hledejte možnost, která přináší solidní výnos a zároveň je dokonale srozumitelná. Zbystřete u nadstandardně vysokých nabídek. Ty mohou obsahovat např. dodatečné skryté poplatky, které se na začátku nedozvíte.

Komfort a čas k nezaplacení

Pro většinu snoubenců je klíčová jednoduchost a bezpracnost procesu, při zachování férové ekonomiky transakce. Pro výkup zlata tak využijí obchodníka, kterého si zvolili pro dodání svých snubních prstenů. Je-li solidní, vlastní zlato stačí přinést na prodejnu, kde již s personálem vše snadno vyřešíte. Seriózní klenotník vám detailně vysvětlí, jak celý proces funguje. Zjednodušeně řečeno vaše zlato zváží, otestuje, zmíní všechny relevantní poplatky a nakonec nabídne konkrétní (čistou) výkupní částku. Pokud vám přijde férová, výkup je realizován. Příslušná suma je pak obvykle odečtena od kupní ceny vašich snubních prstenů. V případě, že si to v průběhu procesu rozmyslíte, je vám zlato vráceno bez diskuzí zpět.

BRILAS tip: vlastním zlatem můžete hradit i snubáčky z jiných materiálů, např. oceli či titanu.

Lež jako věž

Často se nás ptáte, zda vám vyrobíme svatební prsteny z vašeho vlastního zlata. Typicky šperků po rodičích či prarodičích. Bohužel vám toto slíbit neumíme, ač nemálo obchodníků na trhu splnění takového požadavku garantuje. V naprosté většině případů je to však čistá lež. Technologicky je totiž nutné (a náročné) zlatou slitinu pro případnou výrobu prstenů přepracovat. Zajistit její náležité složení a ryzost, aby bylo možné výsledný šperk řádně opuncovat. Zlatníci bohužel s falešným slibem často neváhají, jelikož nemáte možnost si spolehlivě zkontrolovat výsledek. Pokud vám tedy obchodník garantuje, že babiččiny zlaté zuby brzy budou zdobit váš prsteníček, a to dokonce ve dvoubarevném provedení, rychle vezměte nohy na ramena! ;-)

Využili jste či plánujete využít vlastní zlato při pořízení snubních prstenů?

Článek přečten: 703×