Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

3 tipy pro volbu správné velikosti snubního prstenu

3 tipy pro volbu správné velikosti snubního prstenu

Výběr snubáčků je důležitým krokem při přípravě svatby. Na vaší ruce bude svatební kroužek v ideálním případě už po celý zbytek života. Je tedy důležité zvolit správnou velikost, aby vám dobře seděl a pohodlně se nosil. V tomto článku se podíváme na několik tipů, které vám celý proces usnadní a poradí, na co si dát pozor.

Kategorie: Šperky

Navštivte profesionálního klenotníka

Nejjednodušší cestou při výběru správné velikosti snubního prstenu je zavítat osobně do renomovaného klenotnictví. Tam by vám měli pomoci, s využitím profesionálních měřících potřeb, minimalizovat možnou chybu. Mějte na paměti, že prsty se mohou mírně zvětšovat a smršťovat v závislosti na teplotě a předchozí fyzické aktivitě. Překvapivě častým přešlapem bývá měření nesprávného prstu. Zní to banálně, ale měřte zkrátka tam, kde chcete snubáček opravdu nosit. Nemáte-li možnost navštívit profesionály, pak relativně solidní „domácí“ metodou, jak se dobrat vhodné velikosti, mohou být i měřící kroužky. Jejich pořizovací cenu vám obchodník obvykle zpětně odečte z uskutečněné objednávky prstenů.

Berte v úvahu šířku a profil prstenu

Pamatujte, že design snubního prstenu může ovlivnit komfort jeho nošení na prstu. Kroužek by rozhodně neměl tlačit, ani být příliš volný. Širší prstýnky na svatbu mohou být pocitově těsnější. Je tedy možné, že u robustnějších kousků budete potřebovat větší velikost než u užších modelů. Konzultujte tento faktor s vaším klenotníkem, který jej zohlední při měření. Rozhodně se neřiďte anekdotickými pravidly typu „zásnubní prsten má být o jednu velikost menší než snubní“. To je ze zkušenosti nejrychlejší cesta k potížím.

Experimentujte s různými velikostmi

Při výběru snubního prstenu vyzkoušejte několik různých velikostí, abyste zjistili, která vám nejlépe vyhovuje. Je lepší vybrat trochu volnější prsten, i s ohledem na budoucnost. V čase máme jako lidské bytosti tendenci se spíše „zakulacovat“ a to se samozřejmě projeví i na vašich rukou, resp. prstech. Často se nás ptáte, jak sladit volbu správné velikosti s těhotenstvím. Zde doporučujeme směřovat svou volbu na dlouhý časový horizont, jelikož co se s tělem ženy stane v těhotenství, nedokáže přesně odhadnout nikdo. Vždy je možnost na pár týdnů přesunout svatební prsten na jiný prst, v horším případě krátkodobě odložit do klenotnice. Není však třeba zoufat, času na jeho nošení bude ještě dost :-).

Jak jste měřili (nebo se chystáte měřit) vy a proč?

Článek přečten: 963×