Menu
Hledat
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených

× 💕Víte, že naši klienti mohou HRÁT o DOVOLENOU za 200.000 Kč?🍀 Více informací ZDE »

Snubní prsteny - co dělat, když se něco nepovede?

Snubní prsteny - co dělat, když se něco nepovede?

Svatba je nádherný milník v životě dvou lidí, ale její příprava může být i sérií časovaných bomb. Něco podceníte a sklidíte slzy a zklamání. Se všemi nástrahami vám sice neporadíme, ale po přečtení řádek níže můžete z hlavy vymazat obavy o jednu zásadní záležitost - prsteny.

Kategorie: Šperky

Máme ještě čas. Nebo ne? 

Praotec všech problémů spojených se snubními i zásnubními prsteny - začněte je řešit včas. Ušetříte si nemálo stresu. Když přijdete ke svému obchodníkovi minimálně dva měsíce před termínem svatby, proběhne vše obvykle v poklidu.

Když už se do časové tísně ale dostanete, řešení samozřejmě existují. Renomovaná klenotnictví dokáží prsteny dodat expresně, u některých modelů dokonce se standardně garantovaným rychlým dodáním. U většiny obchodníků si však za extra rychlou práci budete muset připlatit.

Nesedí mi

Přes veškerou snahu a péči se může stát, že vám dodaný prsten při první zkoušce pocitově nesedí. Příčin může být několik, ale ty nyní ponechejme stranou. Pokud je velikost úplně mimo, neváhejte a kontaktujte svého obchodníka. Vybrali jste takového, kterého opravdu zajímáte? Pomůže vám nezištně i poté, co již zinkasoval vaše peníze. Proto výběr opravdu nepodceňte, rozdíly v péči jsou na trhu nemalé.

Pokud se jedná o drobnou velikostní odchylku od optima, vyčkejte. Vaše prsty velikostně pracují, i v průběhu jednoho dne. Zítra může být původní pocit ten tam, obzvláště pokud jste včera třeba pleli zahrádku a vaše prsty dostaly "zabrat" ;-).

Je na něm škrábanec

Prsteny se opotřebovávají, stejně jako třeba mobily či hodinky. Tak to zkrátka je. Vaše ruka nežije ve vakuu a tak se běžně potkává s klíči, mincemi, klikami, zábradlími, madly (a chemickými přípravky). Nečekejte od svých snubáčků, že popřou fyzikální zákony a při setkání s tvrdším materiálem se nepoškrábou. Při troše opatrnosti sice nevydrží krásné navěky, ale budou se škrábat pomalu. Navíc se dají zlaté prsteny, resp. jejich povrchy, obnovovat. Například v rámci služby Bez obav, která jako jediná na trhu kryje i mechanické deformace.

Teď tady byl

Stane se, že se prsten zkrátka někam zatoulá. V takových případech obvykle váš klenotník neprotestuje a vyrobí vám prsten nový. Jen to samozřejmě stojí opět nemálo peněz. Pokud jste však pořídili např. skvostné kousky z oceli či titanu, při ztrátě prstenu hradíte pouze 50% původní kupní ceny. Opět záleží na tom, kde jste prsteny pořídili. Přejeme štastnou ruku při výběru!

 

 Autor: Radim Kubíček

Článek přečten: 901×