Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Zaplaťte snubní prsteny zlatem!

Zaplaťte snubní prsteny zlatem!

Zlato! Drahý kov, který už v dávných dobách sloužil nejen k výrobě šperků a dekorativních předmětů, ale i jako platidlo. Dávné časy jsou sice ty tam, ale možnost zaplatit tímto vzácným kovem zůstává. Jak? Použijte darované, nenošené nebo poškozené zlaté šperky jako protihodnotu k nákupu vašich vysněných snubních prstenů.

Kategorie: Šperky

Jak to chodí u nás?

Na schůzku v jedné z našich kamenných prodejen si nezapomeňte krom vašeho „zlatíčka“ s sebou přinést i zlato k odkupu. Naši zaměstnanci s vámi materiál orientačně zváží a sepíší protokol o převzetí, abyste od nás neodcházeli s prázdnou. Od klientů často slýcháme:„Ono to možná ani zlato nebude.“ Tím se vůbec netrapte, po odborném posouzení vám potvrdíme, jestli materiál kvalitativně splňuje požadavky pro výkup. Následně se posílá na naši zlínskou centrálu, kde probíhá jeho testování. Ryzost se ověřuje pomocí úřední značky neboli puncu, črtu na prubířském kameni a srovnáním pomocí zkušebních kyselin s črtem jehel známých ryzostí. Po ověření vám emailem zašleme cenovou nabídku. Stačí na něj jednoduše odpovědět, že s odkupem souhlasíte. V případě, že ano, snížíme vám výši doplatku z objednávky nebo v případě platby zálohy zlatem, zadáme vaše snubáčky do výroby. Pokud ne, převzatý materiál vám na naše náklady zašleme zpět. Měli jste zlata více než byla hodnota objednávky? Pak se můžete těšit o navýšení vašeho svatební rozpočtu. Vítané peníze navíc vám doputují na bankovní účet.

Informace o aktuálních cenách pro výkup naleznete zde.

 

 

Jaké zlato nevykupujeme?

Máte doma poklad po babičce a dědečkovi v podobě zlatých zubů či zubních protéz? Pak ho nechte doma dále odpočívat. Dentální zlato nevykupujeme, jelikož vykazuje při zkoušení vyšší obsah zlata, než jaký je jeho skutečný. Ověřování je komplikované i u malých částí, jakými jsou zapínání řetízků, náramků nebo odlomky šperků. Pokud máte větší množství těchto malých kousků, nechte ho roztavit na zlomkové zlato. V tomto případě pak pozor, slitek může obsahovat zlato různých stupňů ryzosti.

 

Podpisem stvrzujete souhlas. S čím?

Předáním zlata k výkupu souhlasíte s tím, že v rámci zjišťování ryzosti mohou být předměty rozstřiženy, přetaveny, napilovány nebo jinak tvarově zdeformovány. Před ověřováním totiž musí být zbaveny všech nekovových součástí. Takže pokud máte šperky osázené drahými kameny nebo k nim máte silnou citovou vazbu, doporučujeme si je ponechat.

 

Co je to ten buližník?

Je to černý kámen s matným povrchem, který je vysoce odolný vůči kyselinám. Jinak nazýván také prubířský kámen. Svůj název získal díky prubířům. Ti se ve své profesi již ve středověku zabývali zjišťováním jakosti drahých kovů. Na kameni se testovaným předmětem dělají črty, které se následně polévají kyselinou dusičnou (HNO₃) nebo lučavkou královskou, což je směs kyseliny chlorovodíkové se zmiňovanou kyselinou dusičnou. Pokud by se nejednalo o zlato, šmouha na kameni vymizí. V opačném případě stopa na kameni přetrvá. Ke zjištění ryzosti se následně využívají zlaté zkušební jehly s předem známou ryzostí a jejich vzájemné porovnání s původním črtem.

Za zlato jen snubní prsteny ze zlata? Nenechte se mýlit, můžete zaplatit zlatem a vybrat si prsteny z jakéhokoliv materiálu. Budou ze zlata, stříbra, chirurgické oceli či titanu?

Autor: Irena Zářecká

Článek přečten: 1392×