Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Český granát - nádherný drahokam v barvě lásky

Český granát - nádherný drahokam v barvě lásky

Český granát je ojedinělý drahokam, který se vyskytuje pouze u nás. Název tento krásný kámen získal podle rudých zrníček granátového jablka. Je to průhledný až průsvitný minerál, ohnivé nebo krvavě červené barvy, je barevně stálý a odolný proti teplu a kyselinám. Právě proto se český granát mezi sběrateli umisťuje na prvních příčkách v kategorii šperků. 

Kategorie: Šperky

Po tomto drahokamu stále roste poptávka a jeho cena pořád stoupá. Český granát a šperky z něj si získaly popularitu po celém světě.

Granát je po dlouhá léta užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím. Je to velmi silný kámen, který přivádí velké množství energie, udržuje organizmus v rovnováze a dodává potřebný klid. Přináší sebedůvěru a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu. Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost.

      Kelt White »                  Kelt Gold »                    Kelt Red » 

A v jakých barvách se granát vlastně vyskytuje? Český granát je samozřejmě jen a jen rudý, ale v Brazílii, Madagaskaru a v Malajsii můžeme najít granát barvy hnědé, černé, žluté, oranžové a zelené. Celkově je známo 15 odrůd granátu s tvrdostí 6,5-7,5 (briliant má tvrdost 10).

Článek přečten: 973×