Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Do oblíbených
Hledat

NOVINKA Tanzanit - dokonale krásný drahokam v nabídce Brilas

NOVINKA Tanzanit - dokonale krásný drahokam v nabídce Brilas

Pro sezónu 2018 jsme si pro Vás připravili exkluzivní novinku v drahokamech. Vyvinuli jsme pro Vás kolekci dokonalých zásnubních prstenů po vzoru britské královské rodiny, které dokážeme osadit luxusním modrofialovým drahokamem, který se jmenuje Tanzanit. V čem je tento kámen tak dokonalý a výjimečný?

Kategorie: Šperky

Legendy a mýty o tanzanitech

Podle legendy byl Tanzanit objeven jak jinak než v Tanzánii skupinou domorodých obyvatel. Ti si všimli zajímavých kamenů, které při požáru či zasažení bleskem zmodraly. Ve šperkařském řemeslu si tohoto dokonalého kamene jako první všimla firma Tiffany, která jej představila v kolekci z roku 1968.

Opracování tanzanitů

Většina Tanzanitů je od přírody zbarvena do hnědožlutých odstínů. V případě, že chceme získat krásný modrý odstín, musíme kámen před osazením do šperku zahřát až na 500 °C.  

Zásnubní prsten z bílého zlata s tanzanitem a brilianty Zlatý prstýnek s tanzanitem a brilianty
                 Prsten EMILY »                               Prsten MEGAN »

Barva, čistota, brus

Tanzanit je drahokam, který se často vyskytuje bez inkluzí (kazů). Ty nejcennější kameny jsou zcela bezvadné. Tanzanit patří mezi ty nejsložitější kámeny co se týče jejich osazení do šperků, protože je třeba oproti briliantu docela měkký. Tanzanit má tvrdost 6,5 na 10 stupňové škále, proto jej mohou do šperků osazovat opravdu jen ti nejzkušenější mistři svého řemesla. Mezi největší přednosti Tanzanitu patří jednoznačně jeho barva. Jeho modré až fialové tóny jsou lidmi velice ceněny. Navíc díky pleochroickému efektu působí tanzanit dojmem, že je z každé strany jinak zbarvený.

Tanzanit = ta nejkrásnější investice

Tanzanit je drahokam, který se na rozdíl od briliantu vyskytuje jen na jednom místě na zemi. Je to tedy kámen, jehož dostupnost na zemi je velice omezená. Předpoklady poslední doby hovoří o finálním vytěžení do 25 let. Následně bude cena tohoto kamene raketově růst. 

Prsten z bílého zlata s tanzanitem a brilianty Prstýnek z bílého zlata s oválným tanzanitem a brilianty 
                  Prsten OLIVIA »                              Prsten ALICE »

Nejsou prstýnky s modrými tanzanity pro Vás to pravé?
Nevadí, máme další desítky unikátních designů ZLATÝCH PRSTÝNKŮ PRO ZÁSNUBY i jiné příležitosti a najdete je ZDE »

Článek přečten: 3319×