BRILAS.CZ
Volejte 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
HLEDAT
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 položek

Jak na to, aby Vaše prstýnky zůstaly stále krásné?

Vážení klienti, dovolujeme si Vám přiložit k přečtení krátký popis případů, které mohou nejčastěji narušit krásu a trvanlivost Vašich prstenů. Navíc jsme si velmi dobře vědomi toho, že nejčastěji dochází k poškození ve dnech těsně po svatebním obřadu. Proto bychom Vás chtěli poprosit, aby jste si tento článek přečetli velmi pozorně a ještě před prvním nasazením prstýnků na Vaši ruku.

Jak na to, aby Vaše prstýnky zůstaly stále krásné?

1.) Nepřítel číslo jedna: fyzická práce

Při fyzické práci nejen prsteny, ale šperky obecně raději odkládejte. Činnosti jako úklid domácnosti či práce na zahradě nejsou vhodné pro žádný šperk a už vůbec ne pro snubní prsteny, které mají být symbolem Vaší lásky po celý život. Riziko poškrábání či jiného poškození je skoro 100%. Taktéž oblíbenou činností dobrých hospodyněk je například vaření. Ani tato aktivita není tou správnou pro Vaše šperky. Zašpinění šperku je tím nejmenším rizikem spojeným právě s aktivitou v kuchyni, u grilu či na zahradě.

2.) Nepřítel číslo dvě: sport

Sport je zcela jistě prospěšný pro tělo i mysl, ale Vaše šperky z Vašich vrcholových výkonů mít dobrý pocit rozhodně nebudou. Pot, který doprovází každý sportovní výkon je dokonalým katalyzátorem oxidace Vašich zlatých či stříbrných šperků. U sportu samozřejmě platí i vysoké riziko mechanického poškození. Vypadlý kámen po jízdě na horském kole není ničím neobvyklým. Také raketové sporty jako například tenis, squash nebo i stolní tenis dávají Vašim šperkům pořádně zabrat. Dalším velkým nepřítelem šperků z drahého kovu je plavání. A je zcela jedno zda v moři, kde Vám šperk znehodnotí sůl, v bazénu plném chemikálií a nebo ve vaně, kde se umýváme tekutými mýdly, které jsou plné chemikálií a především které rozežírají povrchové úpravy prstenů. Speciální kategorií mezi novomanželi jsou tolik oblíbené vířivky a sauny. Těch byste se s Vašimi snubními prsteny měli taktéž vyvarovat.

3.) Nepřítel číslo tři: kosmetické přípravky

Tekutá mýdla jsme již zmínili výše, ale je třeba si uvědomit, že i takový lak na vlasy, či denní nebo noční krém udělají na povrchu šperku pěknou paseku. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na lak na nehty, odlakovač či parfém. Všechny tyto kosmetické přípravky jsou velkým ohrožením Vašich šperků. Ostatně prsten by měl každý nasazovat na prst až těsně před odchodem z domova. Pak je větší šance na minimální reakci na povrchu šperku s nějakou těkavou látkou obsaženou právě v kosmetice. Existují ale i látky obsažené ve zdravotně nezávadné kosmetice, které dokáží šperk zcela znehodnotit. 

4.) Nepřítel číslo čtyři: opomenutá péče

Šperky v bílé barvě zlata na sobě mají vrstvu rhodia, díky které mají snubní prsteny z bílého zlata tak krásnou bílou barvu. Stříbro by zase bez vrstvy rhodia oxidovalo a zčernalo. Vrstva rhodia se ovšem bohužel časem opotřebí.
Délku opotřebení můžete sami aktivně prodloužit vhodnou péčí o prsten. Dokonale Vám poslouží švédská utěrka, kterou je vhodné šperk jemně otřít a očistit z povrchu pot, nečistoty či zbytky kosmetiky. Po nějaké době (u někoho to může být 20 let, u někoho 2 dny), je vhodné šperky svěřit opět do zlatnické péče, nechat jej kvalitně vyčistit pomocí ultrazvuku a následně znovu porhodiovat.

5.) Nepřítel číslo pět: každodenní nástrahy

Poslední kategorií můžeme nazvat jako „nástrahy všedního dne“. Mezi ně může patřit například lovení klíčů v dámské kabelce, otevírání kovové kliky či obyčejné psaní na klávesnici. S tím je poté spojené tisíci násobné udeření prstenem do desky stolu nebo klávesnice. 

Závěrem: Nezapomeňte prosím na to, že v tomto článku nejsou popsány všechny možné příležitosti jak je možné během chvilky šperk zničit. Pokud si ale text dobře přečtete, pochopíte, jak si šperky uchráníte dlouhou dobu krásné. Je třeba si uvědomit, že pokud si například koupíte drahé brýle za několik tisíc korun, tak si je chráníte jako oko v hlavě. Sundáváte je při sportu, při nepoužívání je starostlivě vkládáte do značkového obalu. Nechodíte s nimi do sprchy, tedy pokud je nezapomenete na hlavě :-), ani do bazénů a každodenně je otíráte jemným hadříkem. No, když Vám i přes veškerou péči spadnou na zem a v lepším případě se jen poškrábou, tak je zcela určitě nejdete reklamovat. V tomto případě se totiž jedná o mechanické poškození a ne o výrobní vadu.

Přejeme Vám, ať Vám naše prsteny vydrží krásné po celý život.

 

 

Článek přečten: 2497×

Nejnovější články

5 věcí, které musíte vědět, aby žádost o ruku neskončila katastrofou 5 věcí, které musíte vědět, aby žádost o ruku neskončila katastrofou 5 tipů, jak zabavit svatebčany 5 tipů, jak zabavit svatebčany Vyřešte svatební průšvihy na poslední chvíli Vyřešte svatební průšvihy na poslední chvíli Kolik stojí svatba Kolik stojí svatba