Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Prsten byl přidán do oblíbených
Hledat

Originální dlouhé svatební závoje

Originální dlouhé svatební závoje

Závoj je určitě jeden z nejdůležitejších svatebních doplňků nevěsty. Má svou bohatou historii a většina nevěst si svatbu bez závoje nedákáže představit. Kdysi měl závoj svou nezastupitelnou funkci, dnes už je jeho funkce čistě dekorativní a právě proto dnes může závoj vypadat zcela jinak než vypadal kdysi. A tak podoba závoje podléhá módě jako všechno ostatní. Před časem vedly drobné elegantní síťky přes obličej ve francouzském stylu, dnes se naopak vrací dlouhé výrazné závoje. 

Kategorie: Nevěsta

Dlouhé závoje jsou tradičnější, ovšem rozhodně nemůžeme čekat, že dnešní dlouhé závoje budou vypadat stejně jako závoje před stovkami let. V dlouhém, často těžkém závoji neměla být nevěsta vůbec poznána. Jistě uznáte, že dnešní nevěsta by s takto funkčním závojem těžko uspěla. Dnes se žádá, aby byl závoj především hezký, stylově se nebil s šaty a dalšími doplňky a dotvářel celkový dojem, jakým chce nevěsta působit. Ale rozhodně by pod ním nevěsta měla jít vidět. Tradiční dlouhý závoj, ovšem v moderním kabátě.

Výhodou,ale zároveň i nevýhodou závojů, o kterých je dnes řeč, je fakt, že jsou často samy o sobě natolik výrazné, že na sebe strhnou hodně pozornosti a na šaty samotné už jí mnoho nezbyde. Nevěsty, které se rozhodnou pro dlouhý výrazný závoj často vybírají šaty podle závoje a ne naopak. Ale proč ne, pokud Vám zrovna na závoji záleží nejvíc. Jsou ale samozřejmě i dlouhé závoje, které šatům nechávají vyniknout bohatě.

Dost ale řečí, žádný popis není tak názorný jako jediný obrázek. Výrazný dlouhý závoj nás zaujal hned u několika slavných nevěst, no podívejte se sami. Líbí se Vám jejich styl?

Dlouhý závoj, trošku v sicilském stylu si vybrala na svou svatbu Alena Šeredová.

Svatební šaty a závoj Aleny Šeredové

Modelka Pavla Hrbková si svého muže brala také ve výrazném závoji. Závoje se těžko škatulkují, ale nejvíc nám k němu asi sedí výraz „katedralní“ se kterým jsme se také setkali. Podle nás úchvatný.

Svatební šaty a závoj Pavly Hrbkové

Bohatý závoj ve španělském stylu zvolila herečka Jitka Čvančarová. K jejímu typu sedne dokonale.

Svatební šaty a závoj Jitky Čvančarové

Výběrem svatebního závoje nás zaujala i zpěvačka Lily Allen. Originální je především zdobení u uší a na čele.

Svatební šaty a závoj Lily Allen

Příjemně překvapila i Kate Moss. Zvolila vintage styl a zvládla ho bravurně. Celkový dojem byl romantický, nenásilný, pohodový – prostě krása.

Svatební šaty a závoj Kate Moss

Jak mohou vypadat dlouhé závoje dnes můžete vidět také třeba na kolekci Oscara de la Renty. Je to trochu z jiného soudku než předchozí příklady, ale proč ne.

Jeho závoje zakrývají celý obličej a celou horní polovinu těla, někdy i víc a přesto je přes ně vidět úplně všechno. Jsou sice často zdobené, ale vždy jen po krajích, aby nechaly vyniknout obličeji i šatům. Rozhodně zajímavý kompromis.

Svatební šaty a závoje od Oscara de la Renty

Svatební šaty a závoje od Oscara de la Renty

Článek přečten: 11092×